TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЛЕ: Арсенал изведе акција како од фудбалските учебници, Жиру ја „зачини“ со спектакуларен гол (ВИДЕО)

24Фудбал - 19.10.2017

Англискиот премиерлигаш во завршницата од гостувањето во Белград постигна гол за победа над Црвена Звезда. Белградска Црвена Звезда успеа да парира над Арсенал во третото коло од групата „Х“ од Лига Европа, но не до крајот од средбата, гостите со ...

Жиру со ножички ја смири „Маракана“ (Видео)

SportMedia - 19.10.2017

Оливие Жиру пак беше мајстор за гол со ножички, а акцијата на Арсенал за победа против Црвена Звезда беше филигранска, за молк на „Маракана" и над 50 илјади навивачи на поранешниот европски првак од Србија.

Арсенал со судни маки ја победи Црвена звезда

Сител - 19.10.2017

Екипата на Арсенал оствари тешка победа на гостувањето во Белград кај Црвена звезда во натпревар од 3.коло на Лига Европа. Иако важеа за големи фаворити фудбалерите на Арсенал се изнамачија да го скршат отпорот на црвено-белите.

Магија на Жиру за молк на „Маракана“

Екипа - 19.10.2017

Ниту преполната „Маракана“ и фантастичното бодрење од трибините не им помогна на фудбалерите на Црвена звезда да останат непоразени на дуелот со Арсенал, откако српскиот вицешампион по огромна битка беше поразен со 0-1.

ВИДЕО: „Маракана“ полна како некогаш, „Делиите“ со кореографија за паметење!

Gol.mk - 19.10.2017

Англискиот гигант, Арсенал ѝ се реваншира на Црвена Звезда за тешкиот пораз од пред четири децении и среде Белград со 0-1 славеше победа над српскиот великан. Жиру со ремек-дело со „ножички“ беше творец на оваа победа на „топџиите“, но она што го ...

ВИДЕО: Жиру во финишот ја замолкна „Маракана“, Арсенал едвај ја совлада жилавата Ц. Звезда

Gol.mk - 19.10.2017

Англискиот гигант, Арсенал, конечно успеа да слави победа над Црвена Звезда на легендарниот белградски стадион „Маракана“ и на еден начин да и се реваншира на српската екипа за болниот пораз од 1979 година кога загуби со 1-0 и беше елиминиран од ...

Жиру ги замолкна навивачите на Звезда

Макфакс - 19.10.2017

Оливие Жиру со гол во 85. минута му донесе на Арсенал значајна победа на гостувањето на „Рајко Митиќ“ во Белград кај Црвена Звезда. По десетина години чекање, навивачите на Звезда имаа шанса да пречекаат голем клуб на својата „Маракана“, на која ...

Жиру со велемајсторски гол ја замолкна „Маракана“ (ВИДЕО)

Sport 1 - 19.10.2017

Фудбалерите на Арсенал го задржаа максималниот учинок во Лигата на Европа, откако вечерва славеа на гостувањето кај Црвена звезда. Белградска „Маракана“ беше исполнета до последното место, притисокот брз гостите од Лондон беше огромен, но „топчиите“ ...

Еден, но вреден: Магијата на Жиру го замолкна „Рајко Митиќ“ (Видео)

Спортклуб - 19.10.2017

Арсенал се мачеше со Црвена Звезда вечерва во рамките на 3. коло од групната фаза во Лига Европа, но на крајот сепак победи. Токму кога сите мислеа дека на оваа средба нема да има голови, и дека домашните ќе освојат голем бод против реномираниот ...

Венгер влезе на теренот на „Маракана“ во Белград и... (ФОТО)

24Фудбал - 19.10.2017

Францускиот стратег од клупата на англискиот премиерлигаш Арсенал сака да се увери во сите детали. Црвена Звезда вечерва на домашен терен во Белград го пречекува Арсенал во третото коло од групата „Х“ од Лига Европа.

Комичен момент: Она кога не ви е судено да направите селфи со Венгер во Белград (Видео)

Спортклуб - 19.10.2017

Арсенал вечерва гостува во Белград кај Црвена Ѕвезда на стадионот „Рајко Митиќ“ или популарната српска Маракана. По првиот дел на „Рајко Митиќ“ мрежите мируваа, голгетерите на двете екипи не беа расположени премногу за голови, па во вториот дел се ...

Видео: Дури и Венгер се изненади – вакво селфи не направил никогаш!

Спортски - 19.10.2017

Арсенал вечерва гостува во Белград, а тоа беше можност локалните фановите да направат селфи со Арсен Венгер и останатите ѕвезди од тимот. Меѓутоа, не сите добро ја искористија можноста да направат селфи со Французинот, некои од нив станаа предмет на ...

Кога ги нема во Арсенал, ќе се слика со оние Звезда – Вилшер се сликаше со трофеите на Звезда (ФОТО)

Спортски - 19.10.2017

Џек Вилшер како заедно со Арсен Венгер присуствуваше на конференцијата за медиуми пред вечерашниот натпревар со Арсенал, а фудбалерот на „топџиите“ оваа прилика ја искористи и да се слика со трофејот на звезда во Лигата на шампионите.

Што го чека Арсенал во тунелот на Маракана

Оff.net - 19.10.2017

Неколку наши фудбалски репрезентативци кои во кариерата играа за Црвена звезда раскажуваа дека противничките фудбалери во подтрибинскиот простор на стадионот „Рајко Митиќ“ во Белград се бледи како крпа.

(Фото) Србите се шегуваат со Вилшир: Џек, ова е најблиску што ќе дојдеш до трофејот од ЛШ

Спортклуб - 19.10.2017

Арсенал вечерва во рамките на третото коло од Лигата на Европа гостува во Белград кај екипата на Црвена Звезда. По вчерашната прес-конференција на славната „Маракана“, Арсен Венгер замина да го види теренот, Џек Вилшир се загуби на стадионот.

Тргнал цреп да прави селфи со Арсен Венгер

Оff.net - 19.10.2017

Нема оправдание за ова. Ни трема, ни возбуда, ни брзање, ни ...

Арсенал се изнамачи да ја победи Црвена звезда

А1 On - 19.10.2017

Екипата на Арсенал оствари тешка победа на гостувањето во Белград кај Црвена звезда во натпревар од 3. коло на Лига Европа. Иако важеа за големи фаворити, фудбалерите на Арсенал се изнамачија да го скршат отпорот на црвено-белите.

Жиру ги замолкна навивачите на Звезда

Точка - 19.10.2017

Оливие Жиру со гол во 85. минута му донесе на Арсенал значајна победа на гостувањето на „Рајко Митиќ“ во Белград кај Црвена звезда. По десетина години чекање, навивачите на Звезда имаа шанса да пречекаат голем клуб на својата „Маракана“, на која ...

Видео: Дури и Венгер се изненади – вакво селфи не направил никогаш!

Таратур - 19.10.2017

Арсенал вечерва гостува во Белград, а тоа беше можност локалните фановите да направат селфи со Арсен Венгер и останатите ѕвезди од тимот. Меѓутоа, не сите добро ја искористија можноста да направат селфи со Французинот, некои од нив станаа предмет на ...

Санчез не е во добри односи со Венгер? (ВИДЕО)

24Фудбал - 18.10.2017

Чилеанецот уловен од камерите како го избегнува ракувањето со францускиот стратег. Алексис Санчез се чини дека не е во добри односи со Арсен Венгер, а за тоа доаѓа и потврда од тренингот на Арсенал, ситуација која ја уловија камерите.

Србија го чека натпреварот на деценијата: Звезда – Арсенал, 40 години подоцна!

Спортски - 18.10.2017

Звезда и Арсенал повторно се сретнаа, прв пат после 40 години. Тој 6 декември 1978 година, Црвена Звезда среде Лондон го исфрли Арсенал од Купот на УЕФА, а голот на одлука го постигна Душан Савиќ.

Легендата на Арсенал ЗНАЕ зошто Озил игра под своето ниво!

Спортски - 18.10.2017

Легендата на Арсенал има одговор на прашањето кое ги мачи „топџиите“. Месут Озил е непрепознатлив оваа сезона. Од сите фудбалери на Арсенал, Германецот е најчесто критикуван, причината е што неговите настапи се навистина слаби, податокот дека не ...

Арсенал ТВ: Ова е застрашувачко

Sport M - 18.10.2017

Погледнете во продолжение како Арсенал ТВ го најавува натпреварот против Црвена Звезда на стадионот „Рајко Митиќ“. Пред натпреварот, популарниот канал на Арсенал ја објави најавата за утрешниот натпревар.

Маракана распродадена, Арсенал пристигнува во пеколот

СуперСпорт - 18.10.2017

Црвена Ѕвезда утре (четврток) ќе одигра натпревар против Арсенал во 3. коло во групата Х во Лига Европа, а натпреварот ќе биде вистински спектакл. Она што е најзанимливо, е дека откако официјално се потврди натпреварот со Арсенал целиот стадион се ...

Британците уверени: Санчез нема баш добра комуникација со Венгер и ова е доказ за тоа (Видео)

Спортклуб - 18.10.2017

Британските таблоиди денеска форсираат вест од таборот на „топчиите“ како тоа Алексис Санчез намерно го искулирал неговиот тренер за поздрав при доаѓање на тренинг. Познато е дека ситуацијата во Арсенал и не е баш розева, па допрва се очекува да ...

Венгер одговори на обвинувањата дека на неговите играчи им недостасува храброст

Дерби - 18.10.2017

Арсен Венгер денеска му одговори на Трој Дини, кој ги обвини „топчиите“ дека им недостасува храброст, откако неговиот Вотфорд во саботата го совлада лондонскиот тим со 2:1. На прес-конференција за утрешниот меч во Лига Европа, Венгер ги негираше ...

Мертезакер: Санчез и Озил се мозокот на Арсенал

А1 On - 18.10.2017

Капитенот на Арсенал, Пер Мертезакер, изјави дека ѕвездите на клубот, Алексис Санчез и Месут Озил се „мозокот“ на тимот. Англиските медиуми во последно време шпекулираат дека Санчез и Озил на крајот на сезоната, а можеби и уште во јануари, ќе ја ...

Арсенал се изнамачи да ја победи Црвена ѕвезда...

Н.Македонија - 19.10.2017

Арсенал се изнамачи да ја победи Црвена ѕвезда Екипата на Арсенал оствари тешка победа на гостувањето во Белград кај Црвена ѕвезда во натпревар од 3. коло на Лига Европа. Иако важеа за големи фаворити, фудбалерите на Арсенал се изнамачија да го ...

Жиру ги замолкна „Делиите“ среде Белград во 85-та минута

Спортски - 20.10.2017

Со голот во 85. минута, Оливие Жиру ги згасна надежите за победа кај сланите Делии и му донесе на Арсенал значајна победа на гостувањето во Белград кај Црвена ѕвезда. По десетина години чекање, навивачите на Ѕвезда имаа шанса да пречекаат голем клуб ...

Мертезакер: Санчез и Озил се мозокот на Арсенал

Курир - 18.10.2017

Англиските медиуми во последно време шпекулираат дека Санчез и Озил на крајот на сезоната, а можеби и уште во јануари, ќе ја променат средината, но Мертезакер не се согласува со тоа. – Тие се целосно посветени на својата работа.

Мертезакер: Санчез и Озил се мозокот на Арсенал

Sport M - 18.10.2017

Капитенот на Арсенал, Пер Мертезакер, изјави дека ѕвездите на клубот, Алексис Санчез и Месут Озил се „мозокот“ на тимот. Англиските медиуми во последно време шпекулираат дека Санчез и Озил на крајот на сезоната, а можеби и уште во јануари, ќе ја ...

Пер Мертезакер изјави дека Алексис Санчез и Месут Озил се мозокот на тимот

ЗаЗабава - 18.10.2017

Пер Мертезакер, изјави дека ѕвездите на клубот, Алексис Санчез и Месут Озил се мозокот на тимот. Англиските медиуми во последно време шпекулираат дека Санчез и Озил на крајот на сезоната, а можеби и уште во јануари, ќе ја променат средината, но ...