TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Де Роси: Никој не умрел, а атмосферата беше како да сме на погреб!

Gol.mk - 14.11.2017

Легендарниот италијански репрезентативец, Даниеле де Роси на неславен начин ја заврши својата репрезентативна кариера, откако синоќа „азурите“ не успеаја да ја победат Шведска и со тоа да обезбедат пласман на претстојното Светско првенство во Русија.

„Аѕурите“ по „Апокалипсата“: Ова е голем удар за италијанскиот фудбал, должни сме да се извиниме

Спортски - 14.11.2017

Репрезентацијата на Италија по фантастична низа од 60 години и 14 светски првенства за прв пат нема да биде дел од Мундијалот кој ќе се одигра во Русија. „Аѕурите“ во својот прв натпревар против Шведска во баражот беа поразени од Шведска со 1:0, ...

Скандал во Италија во клучните минути од баражот со Шведска (ВИДЕО)

Стандард - 14.11.2017

Голем скандал избувна на клупата на Италија за време на несреќниот бараж со Шведска на „Сан Сиро“. Дуелот заврши 0:0 и за прв пат од 1958 година, тимот на „азурите“ нема да игра на светскиот шампионат откако го изгуби првиот натпревар во Стокхолм со ...

„Што ќе сум ви јас, пуштите напаѓач да влезе“

СуперСпорт - 14.11.2017

Репрезентацијата на Италија не успеа да оствари пласман на Светското првенство во Русија првпат после 1958 година. Аѕурите не успеаа во бараж натпреварот против Шведска да изборат пласман на Мундијалот.

Реакцијата на Де Роси е ХИТ: Збесна и викаше по селекторот „стави напаѓач!“

Спортски - 14.11.2017

Даниеле де Роси во текот на натпреварот помеѓу Италија и Шведска одби да оди на загревање, бидејќи сметаше дека селекторот Вентура треба да внесе други играчи. Италијанците само се подаваа пред голот на Швеѓаните, а им беше потребен гол барем за ...

Де Роси: Атмосферата беше како на погреб, а никој не умрел…

Спортклуб - 14.11.2017

Искусниот репрезентативец на Италија, Даниеле Де Роси по 13 години и 117 меча, по вчерашниот реванш меч од бараж двомечот со Шведска, се прости од дресот на „азурите“. Де Роси за време на мечот влезе во вербален конфликт со еден од помошниците на ...

Сите се прашуваа каде е Инсиње, додека Италија се мачеше...

Н.Македонија - 14.11.2017

Сите се прашуваа каде е Инсиње, додека Италија се мачеше Експертите и љубителите на фудбалот се прашуваа зошто Лоренцо Инсиње не е на теренот, додека Италија не успеваше да ја пробие одбраната на Шведска, со што беше елиминирана во баражот за ...

Де Роси здиве: Ни треба гол, а Инсиње е на клупата

SportMedia - 14.11.2017

Италијанската фудбаслка репрезентација доживеа дебакл, откако не успеа да се пласира на Светското првенство во Русија. „Аѕурите“ за прв пат по 60 години нема да бидат дел од планетарниот собир.

Де Роси збесна и одби да влезе да игра: Што можам да сменам, ставете ги напаѓачите

Точка - 14.11.2017

Дека ситуацијата во таборот на Италијанците не беше баш најдобра, доволно говори односот на Де Роси кој што одби да ја испочитува одлуката на селекторот Вентура. Италија вчера не успеа да ја надомести негативата од 1:0 на првиот натпревар против ...

Стави го Инсиње, што ќе сум ти јас

Оff.net - 14.11.2017

Џампјеро Вентура целосно го изгуби компасот како селектор на Италија и во клучните моменти кога требаше да се нападне Шведска, тој сакаше во игра да го стави ветеранoт Даниеле Де Роси кој игра во среден ред.

Де Роси: Зар јас да влезам во игра? (видео)

Локално - 14.11.2017

Италија не успеа да ја победи Шведска (0:0) и остана без пласман на Светското првенство 2018, а како се ближеше крајот на синоќешниот реванш од баражот со Шведска, тензиите растеа и на теренот и на клупата за резерви.

Де Роси збесна кога Вентура му нареди да се загрее: Не играме на реми, пушти го Инсиње ни треба победа! (ВИДЕО)

24Фудбал - 14.11.2017

Даниеле Де Роси жестоко реагираше кога му беше кажано дека треба да се загрее за да влезе во игра, фудбалерот на Рома покажуше дека на теренот треба да истрча Лоренцо Инсиње а не тој Италија за прв пат по 1958 нема да настапи на Светско првенство ...

ВИДЕО: Де Роси одби да влезе во игра - „Зошто јас, Ставете напаѓачи“!

Gol.mk - 14.11.2017

Еден од тројцата светски прваци во италијанскиот табор, капитенот на Рома, Даниеле де Роси веројатно фрли „црна дамка“ на професионалната кариера. Фудбалерот за врска одби да се загрева, па со тоа и да влезе во игра, во второто полувреме од ...

Де Роси полуде на клупата за резерви кога доби знак за загревање од Вентура: Што можам јас да сменам, играјте ги… ...

Дерби - 13.11.2017

Даниеле Де Роси не доби минутажа на вечерашниот меч меѓу Италија и Шведска кој нема по добро да го паметат „аѕурите“, а всушност капитенот на Рома воопшто и не сакаше да влезе во игра со оглед на резултатот кој го имаа неговите соиграчи.

Де Роси беснееше: Овој сите не заебава… Нека го пушти Инсиње за да победиме! (ВИДЕО)

Екипа - 13.11.2017

Италија не успеа да се пласира на Светското првенство во Русија, а ветераните како Даниеле Де Роси и Џанлуиџи Буфон останаа без шанса на одличен начин да се простат од националниот дрес. Телевизиските камери го уловија Де Роси како беснее на клупата ...

Де Роси одби да влезе во игра и му „грмеше“ на селекторот! (ВИДЕО)

Sport 1 - 13.11.2017

Даниеле де Роси во текот на натпреварот помеѓу Италија и Шведска одби да оди на загревање, бидејќи сметаше дека селекторот Вентура треба да уфрли други играчи во игра. Италијанците играа викторија пред голот на Швеѓаните, им беше потребен барем еден ...

ФОТО: Жестоко беше на клупата кај Италија – Де Роси одби да се загрева и влезе во кавга

Спортклуб - 13.11.2017

Лошата игра и нервозата кај Италија за време на реванш дуело против Шведска беше и тоа како видлива. Камерманите кои го реализираа овој пренос, фатија е во кадар еден интересен момент од второто полувреме кој на најубав можен начин ја одсликуваше ...

Нова авантура на Вентура - Без Белоти и Де Роси против Шведска

SportMedia - 13.11.2017

Селекторот на Италија, Џампјеро Вентура одлучи малку да се коцка со составот на Италија за реваншот вечерва против Шведска, па ги изостави Белоти и Де Роси, двајца стандардни репрезентативци и наместо нив во првиот состав ги вклучи Жоргињо и ...

Де Роси: Зар јас да влезам во игра?

+инфо - 14.11.2017

Италија не успеа да ја победи Шведска (0:0) и остана без пласман на Светското првенство 2018. Италија не успеа да ја победи Шведска (0:0) и остана без пласман на Светското првенство 2018, а како се ближеше крајот на синоќешниот реванш од баражот со ...

Де Роси збесна кога селекторот му рече да влезе: Што ме ставаш мене, пушти го Инсиње, ни треба победа! (ВИДЕО)

МКД - 14.11.2017

Даниеле Де Роси жестоко реагираше кога му беше кажано дека треба да се загрее за да влезе во игра, фудбалерот на Рома покажуше дека на теренот треба да истрча Лоренцо Инсиње а не тој. Де Роси збесна кога селекторот му рече да влезе: Што ме ставаш ...

Де Роси: Зар јас да влезам во игра? (видео)

Канал5 - 14.11.2017

Италија не успеа да ја победи Шведска (0:0) и остана без пласман на Светското првенство 2018, а како се ближеше крајот на синоќешниот реванш од баражот со Шведска, тензиите растеа и на теренот и на клупата за резерви.

Де Роси збесна: Не играме на реми, зарем јас треба да влезам во игра? (ВИДЕО)

Курир - 14.11.2017

„Аѕурите“ бркаа негатива од еден гол од првиот натпревар, па како одминуваше времето, атмосферата беше потензична. Па камерите уловија една жестока реакција на Даниеле Де Роси кога по наредба на селекторот Вентура му беше кажано да стане да се ...

Де Роси: Зар јас да влезам во игра?

Идивиди - 14.11.2017

Италија не успеа да ја победи Шведска (0:0) и остана без пласман на Светското првенство 2018, а како се ближеше крајот на синоќешниот реванш од баражот со Шведска, тензиите растеа и на теренот и на клупата за резерви.

(ВИДЕО) Де Роси: Зар јас да влезам во игра?

А1 On - 14.11.2017

Италија не успеа да ја победи Шведска (0:0) и остана без пласман на Светското првенство 2018, а како се ближеше крајот на синоќешниот реванш од баражот со Шведска, тензиите растеа и на теренот и на клупата за резерви.

(ВИДЕО) Де Роси: Зар јас да влезам во игра?

Орбис - 14.11.2017

Италија не успеа да ја победи Шведска (0:0) и остана без пласман на Светското првенство 2018, а како се ближеше крајот на синоќешниот реванш од баражот со Шведска, тензиите растеа и на теренот и на клупата за резерви.