TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

На Буфон му здодеаја прашањата за пензија: Ќе ви откријам една голема тајна

Дерби - 10.11.2017

Џиџи Буфон ќе наполни 40 години во јануари и пред баражот со Шведска повторно беше запрашан околи неговото пензионирање. Голманот на Јувентус одговори со насмевка. – Еден ден ќе морам да ја напуштам репрезентацијата, но сега ќе ви откријам една ...

На Буфон му здодеаа прашањата за пензија на 40 години: Ќе ви откријам една голема тајна

Exclusive.mk - 10.11.2017

Џиџи Буфон ќе наполни 40 години во јануари и пред баражот со Шведска повторно беше запрашан околи неговото пензионирање. Голманот на Јувентус одговори со насмевка. – Еден ден ќе морам да ја напуштам репрезентацијата, но сега ќе ви откријам една ...

Касилјас: Ако Буфон се повлекува на 40, јас ќе бранам до 41

Екипа - 09.11.2017

Икер Касилјас си постави цел да брани една година подолго од својот пријател Џанлуиџи Буфон. Легендарниот италијански голман најави крај на кариерата после Светското првенство во Русија наредната година, кога ќе биде веќе во петтата деценија од ...

Касиљас: Ако Буфон брани до 40-тата година, јас ќе бранам до мојата 41-ва година!

Gol.mk - 09.11.2017

Икер Касиљас, кој го брани голот на Порто, изјави дека не размислува за повлекување од фудбалските терени и како пример го посочи неговиот голем пријател, Џанлуиџи Буфон. Легендарниот Буфон најави повлекување по Мундијалот во Русија, но за да биде ...

Касиљас: Ако Буфон може да брани до 40 години, јас ќе бранам една година повеќе

Точка - 09.11.2017

Легендарниот голман Икер Касиљас кој што моментално го носи дресот на португалски Порто, вели дека е се поблиску кон денот кога ќе се пензионира од фудбалот. Голманот на Порто и легендата на шпанскиот фудбал, за португалските медиуми призна дека ...