TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мајка на три деца депортирана во Црна Гора по 30 години минати во САД

+инфо - 14.11.2017

Разделбата на Пуровиќ со нејзините деца и блиски пријатели беше снимена и објавена на социјалните мрежи. Во рамките на засилената кампања за депортирање на илегални имигранти од САД, од Детроит е депортирана и 50-годишната Црногорка, Захрија ...

ВИДЕО: Црногорка, мајка на две деца, депортирана од САД по 30 години живеење таму

А1 On - 14.11.2017

Педесетгодишна црногорка била депортирана по 30 години живот во САД поради различни изјави со нејзиниот сопруг за тоа каде се запознале, дадени пред 16 години. Захрија Пуровиќ изјавила дека со нејзиниот сопртуг се запознале во Америка, додека ...

Црногорка по 30 години депортирана од Америка поради една лага: Во солзи се опростила од двата сина

Сител - 14.11.2017

Захрија Пуровиќ депортирана е во Црна Гора од САД по 30 години живот, па оваа 50-годишна жена во солзи се опростила од своите синови Елвир и Аријан се уште под шок поради својата животна судбина, пишува црногорскиот портал ЦДМ.

Мајка на три деца депортирана во Црна Гора по 30 години минати во САД

Курир - 14.11.2017

Во 2001 година, Пуровиќ и нејзиниот поранешен сопруг биле повикани да дадат изјави пред американската Служба за имиграција и натурализација (ИЦЕ), при што Пуровиќ рекла дека се запознале во САД, додека сопругот изјавил дека биле во брак пред да ...

ВИДЕО: Црногорка, мајка на две деца, депортирана од САД по 30 години живеење таму

Орбис - 14.11.2017

Педесетгодишна црногорка била депортирана по 30 години живот во САД поради различни изјави со нејзиниот сопруг за тоа каде се запознале, дадени пред 16 години. Захрија Пуровиќ изјавила дека со нејзиниот сопртуг се запознале во Америка, додека ...

Црногорка по 30 години депортирана од Америка поради една лага

Вечер - 14.11.2017

Захрија Пуровиќ депортирана е во Црна Гора од САД по 30 години живот, па оваа 50-годишна жена во солзи се опростила од своите синови Елвир и Аријан се уште под шок поради својата животна судбина, пишува црногорскиот портал ЦДМ.

СЈО: Прифатено барањето за заштита на законитоста во случајот на Едмонд Темелко

еМагазин - 11.12.2017

Врховниот суд на Република Македонија на 6 ноември годинава донесе пресуда со која го уважи Барањето за заштита на законитоста поднесено од Специјалното јавно обвинителство, а со која е утврдено дека со решението на Кривичниот совет на Одделението ...

По 30 години Црногорка депортирана од САД поради една лага

Република - 14.11.2017

Захрија Пуровиќ депортирана е во Црна Гора од САД по 30 години живот, па оваа 50-годишна жена во солзи се опростила од своите синови Елвир и Аријан се уште под шок поради својата животна судбина, пишува црногорскиот портал ЦДМ.

Мајка на три деца депортирана во Црна Гора по 30 години минати во САД

ТВ21 - 14.11.2017

Во рамките на засилената кампања за депортирање на илегални имигранти од САД, од Детроит е депортирана и 50-годишната Црногорка, Захрија Пуровиќ, која во земјата живеела 30 години и таму израснала три деца, јавија американсиите медиуми.

Мајка на три деца депортирана во Црна Гора по 30 години минати во САД...

Н.Македонија - 14.11.2017

Мајка на три деца депортирана во Црна Гора по 30 години минати во САД Во рамките на засилената кампања за депортирање на илегални имигранти од САД, од Детроит е депортирана и 50-годишната Црногорка, Захрија Пуровиќ, која во земјата живеела 30 години ...