TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Две исчезнати лица, едното можеби киднапирано

365 - 10.11.2017

Еден 33-годишен и еден 26-годишен маж се пријавени во полиција како исчезнати лица. 33-годишникот исчезнал во Боговиње, додека 26-годишниот Русин во Скопје. Според информациите кои МВР ги даде за јавноста, откако А.А.

Исчезна момче од Русија во Скопје

Фокус - 10.11.2017

Дваесет и шестгодишен Русин исчезнал во Скопје, информираа од МВР. Според полицијата, вчера мајката на 26-годишното момче Д.О. од Русија пријавила дека нејзиниот син исчезнал. Се преземаат мерки за пронаоѓање на ...

Исчезна Русин во Скопје

Сител - 10.11.2017

Исчезна Русин среде Скопје. - На 09.11.2017 година во Полициската станица Бит Пазар, Е.Д. (47) од Русија пријавила дека истиот ден околу 10.00 часот од хотел на улица „П.Ѓорѓиев“ во непознат правец се оддалечил нејзиниот син Д.О. (26) од Русија.

Исчезна момче од Русија во Скопје

Скопје24 - 10.11.2017

Дваесет и шестгодишен Русин исчезнал во Скопје, информираа од МВР. Според полицијата, вчера мајката на 26-годишното момче Д.О. од Русија пријавила дека нејзиниот син исчезнал. Се преземаат мерки за пронаоѓање на ...

Русинка го пријавила исчезнувањето на синот

МКД - 10.11.2017

На 9 ноември во полициската станица Бит Пазар, Е.Д. (47) од Русија пријавила дека истиот ден околу 10 часот од хотел на улица „П.Ѓорѓиев“ во непознат правец се оддалечил нејзиниот син Д.О. (26) од Русија.

Момче од Русија исчезна во Скопје

+инфо - 10.11.2017

Вчера мајката на 26-годишното момче Д.О. од Русија пријавила дека нејзиниот син исчезнал. Дваесет и шестгодишен Русин исчезнал во Скопје, информираа од МВР. Вчера мајката на 26-годишното момче Д.О.

Турист од Русија исчезна во Скопје

Press24 - 10.11.2017

Во Полициската станица Бит Пазар, вчера се јавила 47-годишната Е.Д. од Русија и пријавила дека истиот ден околу 10 часот од хотел на улица „П.Ѓорѓиев“ во непознат правец се оддалечил нејзиниот син. Се работи за 26-годишниот Д.О. од Русија.

Турист од Русија исчезна во Скопје

Пулс24 - 10.11.2017

Во Полициската станица Бит Пазар, вчера се јавила 47-годишната Е.Д. од Русија и пријавила дека истиот ден околу 10 часот од хотел на улица „П.Ѓорѓиев“ во непознат правец се оддалечил нејзиниот син. Се работи за 26-годишниот Д.О. од Русија.

Исчезна Русин во Скопје

МК News - 10.11.2017

Исчезна Русин среде Скопје. – На 09.11.2017 година во Полициската станица Бит Пазар, Е.Д. (47) од Русија пријавила дека истиот ден околу 10.00 часот од хотел на улица „П.Ѓорѓиев“ во непознат правец се оддалечил нејзиниот син Д.О. (26) од Русија.