TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Додик: НАТО во БиХ ги крши принципите на меѓународното право

Алсат-М - 11.01.2017

Претседателот на Република Српска, Милорад Додик оцени дека изјавата на високиот воен претставник на НАТО штабот во Сараево, генерал Жизел Вилц, дека учеството на припадниците на Вооружените сили на БиХ во прославата на Денот на РС е незаконско, ...

ДОДИК: НАТО во БиХ ги крши принципите на меѓународното право

Телеграф - 11.01.2017

Претседателот на Република Српска истакна дека според Дејтонскиот договор, НАТО не може да се меша во внатрешните работи на земјата Претседателот на Република Српска, Милорад Додик, оцени дека изјавата на високиот воен претставник на НАТО штабот во ...