TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најдобрата професорка во светот работи на Арктикот

Кајгана - 20.03.2017

Меги Мекдонел е Канаѓанка која работи како професорка во изолирана инуитска заедница во канадскиот Арктик. Таа беше прогласена за најдобра професорка во светот и на церемонија во Дубаи доби награда од милион долари за нејзината посветена работа со ...

Канадска наставничка доби награда од милион долари откако ја намали стапката на самоубиства во својата заедница

Радио МОФ - 20.03.2017

Канадска наставничка која предава во отсечено село на Арктикот доби еден милион долари вредна Глобална награда за наставници, на церемонија во Дубаи во неделата. Меги МекДонел, која „ги променила животите на своите ученици и ја трансформирала ...

Канаѓанка од изолирана ескимска заедница е најдобрата учителка на светот

Канал5 - 20.03.2017

Канадска учителка од изолирана ескимска заедница е прогласена за најдобра учителка на светот. Се работи за Канаѓанката Меги Мекдонел, која што работи сопроблематични тинејџери во изолирана ескимска заедница на канадски Арктик..

Канадска учителка од изолирана ескимска заедница е најдобрата учителка на светот

Макфакс - 19.03.2017

Канаѓанка којашто работи како поддршка на проблематичните тинејџери во изолирана ескимска (инуитска) заедница на канадски Арктик во неделата е прогласена за најдобрата учителка на светот. На Меги Мекдонел на церемонијата во Дубаи ѝ е доделено ...

Канадска учителка од изолирана ескимска заедница е најдобрата учителка на светот...

Н.Македонија - 19.03.2017

Канадска учителка од изолирана ескимска заедница е најдобрата учителка на светот Канаѓанката Меги Мекдонел којашто работи како поддршка на проблематичните тинејџери во изолирана ескимска (инуитска) заедница на канадски Арктик во неделата е ...