TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МВР: Најдено женско тело во Вардар е на Тројачанец, ќе се врши обдукција

МКД - 07.12.2017

Вчера, 6 декември, околу 13 часот во Единицата за информации и команда Скопје било пријавено дека во близина на ул. „Скупи", на местото каде што реката Серава се влева во реката Вардар, во водата било забележано тело на непознато женско лице.

Телото на професорка Тројачанец на обдукција

Нетпрес - 07.12.2017

Телото на професорката Снежана Тројачанец по наредба на Јавен обвинител е предадено на обдукција по што ќе бидат познати причините за смртта. Од МВР информираат дека смртта кај Снежана била констатирана од страна на лекарски екипи од Итна медицинска ...

Телото на починатата професорка од Скопје на обдукција

Локално - 07.12.2017

Веста за смртта на професорката Снежана Тројачанец чие тело вчера беше пронајдо во водите на реката Вардар ја шокира македонска јавност. По дводневна потрага телото на исчезната, професорка беше извлечено од водите на Вардар во населбата Карпош 4 во ...

Телото на починатата професорка Тројачанец предадено на обдукција

Курир - 07.12.2017

Телото на професорката Снежана Тројачанец по наредба на Јавен обвинител е предадено на обдукција по што ќе бидат познати причините за смртта. Од МВР за Курир денес информираат дека смртта кај Снежана била констатирана од страна на лекарски екипи од ...

Телото на починатата професорка од Скопје на обдукција

Press24 - 07.12.2017

Веста за смртта на професорката Снежана Тројачанец вчера ја потресе цела македонска јавност. За жал, по дводневна потрага откако беше пријавена за исчезната, професорката беше извлечена од водите на Вардар во Карпош 4.

Професорката Тројачанец пронајдена мртва: Се плашевме од најлошото, тоа и се случи!

Фокус - 06.12.2017

Пред околу еден час е пронајдено телото на професорката Снежана Тројачанец, по која што трагаше цело Скопје откако вчера наутро излегла од дома, и не се вратила. Веста за смртта на професорката ни ја потврди нејзиниот сопруг, Пламен, во телефонски ...

Неофицијално: Пронајденото тело во Вардар е од исчезнатата професорка

Нова ТВ - 06.12.2017

Полицијата информираше дека денеска било пронајдено тело во водите на Вардар кај Карпош 4. Неофицијално станува збор за телото на исчезнатата Снежана Тројачанец која исчезна вчера утрината.

Исчезнатата професорка Снежана Тројачанец пронајдена мртва

А1 On - 06.12.2017

Професорката Снежана Тројачанец по која што се трагаше два дена, била пронајдена почината, соопшти нејзиниот син Филип на социјалните мрежи. Таа била пронајдена мртва во реката Вардар од страна на трагачи со кучиња.

Исчезнатата професорка пронајдена мртва во водите на Вардар

Макфакс - 06.12.2017

Пред околу еден час е пронајдено телото на професорката Снежана Тројачанец, која што изчезна вчера. По 24 часовна потрага, во која се вклучи нејзиното семејство, најблиските и полицијата, 52 -годишната скопјанка е пронајдена мртва во водите на ...

Најдено мртво тело во Вардар, неофицијално се работи за исчезнатата Тројачанец

МКД - 06.12.2017

Денеска во 13 часот во водите на реката Вардар кај „Александар палас“ најдено е мртво тело на жена. Случајот во МВР го пријавил граѓанин кој го забележал телото во водата. Според првичните неофицијални информации се работи за Снежана Тројачанец која ...

Телото на професорката Тројачанец го нашле кучиња трагачи

Press24 - 06.12.2017

Професорката од Скопје, Снежана Тројачанец, денеска беше пронајдена мртва во Вардар. Нејзиниот сопруг за Фокус скршен од болка телефонски изјавил дека се случило она од кое најмногу се плашеле, откако таа еден месец се лечела од депресија.

Пронајдено телото на исчезнатата професорка Сњежана Тројачанец

Либертас - 06.12.2017

Педесет и две годишната професорка Сњежана Тројачанец е пронајдена почината, во близина на реката Вардар во Карпош 4. Информацијата беше споделена на социјалните мрежи од семејството, кое од вчера сабајлето ја бараше со апели до граѓаните.

Исчезнатата професорка Снежана пронајдена мртва во водите на Вардар

Таратур - 06.12.2017

Педесет и две годишната професорка Снежана Тројачанец која исчезна пред неколку дена, денес е пронајдена мртва во водите на Вардар. Информацијата е споделена на социјалните мрежи во име на синот на Снежана, Филип.

Телото на професорката Тројачанец најдено во Карпош 4

+инфо - 06.12.2017

Тројачанец пред 40 часа од најблиските беше пријавена дека исчезнала. Нејзиното тело го забележал минувач. Скопската полиција извести дека денеска околу 13 часот во близина на устието на Серава во Вардар во Карпош 4 е пронајдено телото на ...

Македонија плаче: Познатата македонска универзитетска професорка пронајдена мртва во водите на Вардар

Sky - 06.12.2017

Попладнево е пронајдено телото на професорката Сњежана Тројачанец, којашто исчезна вчера. По 24-часовна потрага, во која се вклучи нејзиното семејство, најблиските и полицијата, 52 -годишната скопјанка е пронајдена мртва во водите на реката Вардар.

Семејството на професорката од Скопје скршено: "Се случи она од кое се плашевме"

Press24 - 06.12.2017

Професорката од Скопје, Снежана Тројачанец, денеска беше пронајдена мртва и извадена од водите на Вардар, откако беше пријавена од страна на семејството за исчезната пред два дена, по што цело Скопје се крена на нозе.

Пронајдено телото на исчезнатата професорка

Репортер - 06.12.2017

Професорката Снежана Тројачанец, по која се трагаше од вчераутро, е пронајдена мртва. Телото е пронајдено во реката Вардар. Информацијата е споделена на социјалните мрежи од името на нејзиниот син Филип.

Професорка Снежана Тројачанец е пронајдена мртва

Нетпрес - 06.12.2017

Педесет и две годишната професорка Снежана Тројачанец денеска е пронајдена мртва на местото каде што реката Серава се влева во Вардар. Од МВР информираа дека се работи на утврдување на причините за смртта.

Потврдено: Женскиот труп извлечен од Вардар е на професорката од Скопје

Press24 - 06.12.2017

Министерството за внатрешни работи официјално потврди за Курир дека пронајдениот леш во Вардар е на исчезнатата професорка Снежана Тројачанец по која се трагаше два дена. Како што информираат од Министерството женското тело е пронајдено на местото ...

Професорката Снежана Тројачанец пронајдена мртва

Стандард - 06.12.2017

52- годишната професорка, Снежана Тројачанец, која вчера беше пријавена дека исчезнала, пронајдена е мртва. Полицијата извести дека денеска околу 13 часот во близина на устието на Серава во Вардар во Карпош 4 е пронајдено телото на исчезнатата ...

МВР потврди: Пронајден женски леш, се утврдува идентитетот

Курир - 06.12.2017

Непознат женски леш околу 13 часот е пронајден во близина на улицата Скупи, потврдуваат од МВР за Курир. Како што информираат од Министерството женското тело е пронајдено на местото каде реката Серава се влева во Вардар и се работи на негова ...

Потрагата заврши трагично: Исчезнатата професорка од Скопје пронајдена мртва во Карпош, нови детали

Press24 - 06.12.2017

Трагично заврши потрагата за исчезнатата професорка од Скопје, Снежана Тројачанец, која семејството објави дека исчезнала, по што сите се кренаа на нозе. За жал, 52-годишната професорка била пронајдена почината, околу 13 часот во близина на устието ...

Исчезнатата Снежана Тројачанец пронајдена почината

Вечер - 06.12.2017

Педесет и две годишната професорка Снежана Тројачанец е пронајдена почината. Педесет и две годишната професорка Снежана Тројачанец е пронајдена почината. Информацијата е споделена на социјалните мрежи во име на синот на Снежана, Филип.

Исчезнатата Снежана Тројачанец пронајдена почината

Курир - 06.12.2017

Педесет и две годишната професорка Снежана Тројачанец е пронајдена почината. Информацијата е споделена на социјалните мрежи во име на синот на ...

Сопругот на исчезнатата професорка скршен од болка: Имавме тешка ноќ!

Фокус - 06.12.2017

Поминавме тешка ноќ, баравме насекаде, и сеуште се трага по мојата сопруга Снежана – не извести утрово Пламен Тројачанец, сопруг на професорката која вчера рано наутро исчезна од нејзиниот дом во Тафталиџе, Скопје.

Втор ден трагаат по професорката Тројачанец

+инфо - 06.12.2017

Најбилските апелираат ако некој ја препознае да пријави во полиција или да се јави на семејството на 078 257 878 или 078 261 126. Семејството, полицијата, граѓаните, повеќе од 24 часа трагаат по професорката на Земјоделскиот факултет, Снежана ...

Се уште се трага по исчезнатата професорка Тројачанец

Канал5 - 06.12.2017

52 годишната Снежана Тројачанец вчера утрото во 6 часот излегла од семејниот дом и не се вратила дома. Нејзиниот сопруг шест часа потоа помош побарал од полицијата. За нејзиното исчезнување сопругот ги известил полициските службеници во полициската ...

МВР со детали за професорката од Скопје која беше пронајдена мртва

Press24 - 07.12.2017

Во текот на вчерашниот ден во 13 часот во Единицата за информации и команда Скопје било пријавено дека во близина на улицата „Скупи“, на местото каде што реката Серава се влева во реката Вардар, во водата било забележано тело на непознато женско ...

Продолжува потрагата по професорката Тројачанец

Репортер - 06.12.2017

Откако професорката Снежана Тројачанец вчера беше пријавена за исчезната, во потрагата по неа се вклучи и полицијата. Граѓаните повеќе од 24 часа споделуваат фотографии од исчезнатата жена за да му помогнат на сопругот Пламен кој очајно трага по неа.

Телото на професорка Тројачанец на обдукција

Точка - 07.12.2017

Телото на професорката Снежана Тројачанец по наредба на Јавен обвинител е предадено на обдукција по што ќе бидат познати причините за смртта. Од МВР информираат дека смртта кај Снежана била констатирана од страна на лекарски екипи од Итна медицинска ...

Професорката Снежана се уште не е пронајдена, блиските апелираат за помош

еМагазин - 06.12.2017

Исчезнатата професорка Снежана Тројачанец се уште не е пронајдена и најблиските молат за помош. Според информациите на социјалните мрежи, Снежана е исчезната повеќе од 24 часа. „Ви благодарам на досегашната помош и ангажираност, но Снешка сѐ уште ја ...

Апел за пронаоѓање на исчезната жена во Скопје

Нова ТВ - 05.12.2017

На социјалните мрежи денеска се споделува апел за пронаоѓање на исчезнатата Снежана Тројачанец, која страда од депресија. Таа утрово пред 7 часот, додека сопругот спиел го напуштила домот облечена по бели пижами со шари, кафеава јакна со каиш и сиви ...

Сопругот на исчезната професорка: Излегла од дома додека спиев, помогнете да ја најдеме!

Фокус - 05.12.2017

-Ве молам помогнете ми да ја најдам мојата сопруга и мајката на нашите синови, Снежана Тројачанец! Не знам кога излегла од дома, тоа се случило додека спиев, можеби било и во тек на ноќта, не можам со сигурност да кажам, јас забележав дека ја нема ...

Исчезна професорката Тројачанец

МКД - 05.12.2017

Снежана Тројачанец (52) утрово во 6 часот излегла од семејниот дом и не се вратила дома. Нејзиниот сопруг П.Тројачанец шест часа потоа помош побарал од полицијата. За нејзиното исчезнување сопругот ги известил полициската службеници во полициската ...

Телото на починатата професорка Тројачанец предадено на обдукција

Пулс24 - 07.12.2017

Телото на професорката Снежана Тројачанец по наредба на Јавен обвинител е предадено на обдукција по што ќе бидат познати причините за смртта. Од МВР за Курир денес информираат дека смртта кај Снежана била констатирана од страна на лекарски екипи од ...

Телото на починатата професорка Тројачанец предадено на обдукција

Скопје инфо - 07.12.2017

Веста за смртта на професорката Снежана Тројачанец вчера ја потресе цела македонска јавност. За жал, по дводневна потрага откако беше пријавена за исчезната, професорката беше извлечена од водите на Вардар во Карпош 4.

Сопругот на исчезнатата професорка Тројачанец очајно бара помош да ја пронајде

Репортер - 05.12.2017

Денеска на социјалните мрежи се појави вест дека е исчезната професорката Снежана Тројачанец. Фотографијата во која нејзините најблиски молат за помош да се пронајде се споделува на „Фејсбук“ од утрово.

Исчезна Сњежана Тројачанец, професорка на Земјоделски факултет

Локално - 05.12.2017

Исчезна Сњежана Тројачанец, професорка на Земјоделски факултет Жена од Скопје исчезнала утрово. Пријателите на Фејсбук ја споделуваат нејзината фотографија за доколку некој ја види, да може да ја препознае. „Ве молам помогнете.

Жената која утрово исчезна во Скопје е позната професорка

Курир - 05.12.2017

На социјалните мрежи се шири апел за помош за пронаоѓање на исчезнатата Сњежана Тројачанец. -Драги пријатели, Ве молам помогнете. Утрово е исчезната мојата најсакана Snjezana Trojacanec . Пред 7ч. Слаба, висока со прекрасни сини очи.

Семејството моли за помош: Утрово во Скопје исчезна ова лице (ФОТО)

Курир - 05.12.2017

Снежана Тројачанец утрово е исчезната во Скопје, населба Тафталиџе. По социјалните мрежи се споделува нејзината фотографија и се апелира за ...

Сопругот на професорката Тројачанец: Се плашевме од најлошото уште од самиот почеток

Либертас - 06.12.2017

Попладнево беше пронајдено телото на професорката Сњежана Тројачанец, по која што трагаше цело Скопје откако вчера наутро излегла од дома, и не се вратила. Веста за смртта на професорката за ,, Фокус ’’ ја потврди нејзиниот сопруг, Пламен, во ...

Исчезнатата професорка пронајдена мртва во водите на Вардар

Вечер - 06.12.2017

Пред околу еден час е пронајдено телото на професорката Снежана Тројачанец, која што изчезна вчера. По 24 часовна потрага, во која се вклучи нејзиното семејство, најблиските и полицијата, 52 -годишната скопјанка е пронајдена мртва во водите на ...

Пронајдено телото на исчезнатата професорка Сњежана Тројачанец

Локално - 06.12.2017

Педесет и две годишната професорка Сњежана Тројачанец е пронајдена почината денеска околу 13 часот во близина на устието на Серава во Вардар во Карпош 4, извести полицијата. Нејзиното тело го забележал минувач.

Пронајдено телото на професорката Тројачанец

Фактор - 06.12.2017

Полицијата соопшти дека денеска околу 13 часот во близина на вливот на Серава во Вардар во Карпош 4 е пронајдено телото на исчезнатата професорка од Скопје, 52-годишната Снежана Тројачанец. Нејзиното тело го забележал минувач.

Семејството на професорката скршено: „Се случи она од што се плашевме“

Пулс24 - 06.12.2017

Професорката од Скопје, Снежана Тројачанец, денеска беше пронајдена мртва и извадена од водите на Вардар, откако беше пријавена од страна на семејството за исчезната пред два дена, по што цело Скопје се крена на нозе.

Професорката Тројачанец е пронајдена мртва

Популарно - 06.12.2017

52-годишната професорка Снежана Тројачанец денеска е пронајдена мртва во Скопје, на сливот на реката Серава во Вардар. Од МВР информираат дека се работи на утврдување на причините за смртта.

Потврдено: Женскиот труп извлечен од Вардар е на професорката од Скопје

Скопје24 - 06.12.2017

Министерството за внатрешни работи официјално потврди за Курир дека пронајдениот леш во Вардар е на исчезнатата професорка Снежана Тројачанец по која се трагаше два дена. Како што информираат од Министерството женското тело е пронајдено на местото ...

МВР: Пронајден женски леш, се утврдува идентитетот

Сител - 06.12.2017

Непознат женски леш околу 13 часот е пронајден во близина на улицата Скупи, потврдуваат од МВР за Курир. Како што информираат од Министерството женското тело е пронајдено на местото каде реката Серава се влева во Вардар и се работи на негова ...

Нови детали за исчезнатата професорка

Пулс24 - 06.12.2017

Трагично заврши потрагата за исчезнатата професорка од Скопје, Снежана Тројачанец, која семејството објави дека исчезнала, по што сите се кренаа на нозе. За жал, 52-годишната професорка била пронајдена почината, околу 13 часот во близина на устието ...

Исчезнатата Снежана Тројачанец пронајдена почината

Канал5 - 06.12.2017

Педесет и две годишната професорка Снежана Тројачанец е пронајдена почината. Информацијата е споделена на социјалните мрежи од неколку нејзини пријатели. Потрагата по професорката траеше два дена, од вчера наутро кога нејзиниот сопруг забележал дека ...