TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонско – руска „хорор приказна“ како покритие за влез во НАТО

Алфа - 10.11.2017

Македонската влада, свесно или не, ги заострува односите со Руската Федерација. Ова е ставот на експертската јавност по неколкуте невнимателни изјави во последниот период. Македонската влада, свесно или не, ги заострува односите со Руската ...

Македонија е за соработка со Русија, но нема алтернатива за ЕУ и НАТО

Р.С.Европа - 10.11.2017

Премиерот Зоран Заев вели дека тој и владата остануваат на ставот дека стратегиската цел на Македонија се ЕУ и НАТО, но дека сакаат унапредување на односите со Русија. Овој коментар следува откако официјална Москва вчера сериозно реагираше на ...

Може ли да се разгневи руската мечка...

Н.Македонија - 10.11.2017

Што, всушност, значат размислувањата за жестока руска реакција доколку Македонија влезе во НАТО, како би се манифестирало тоа и на кое ниво, дали претпоставената реакција би била дипломатска, политичка или можеби економска, па и безбедносна, односно ...

Реакција на Владата: Заев укажувањата за ликвидација не ги доведе во каква било релација со Русија

МКД - 09.11.2017

Во интервјуто за црногорскиот медиум, претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, во ниту еден момент не ги доведува укажувањата за ликвидација кон него во каква било релација со Руската Федерација, реагира македонската Влада на ...

Влада-премиерот Заев не ги доведе укажувањата за ликвидација во релација со Русија

Р.С.Европа - 09.11.2017

Стратешка определба и интерес на Република Македонија e членството во НАТО алијансата и во Европската унија, а во исто време, Владата на Република Македонија е сериозно посветена и кон градење пријателски односи и соработка со Руската Федерација на ...

Реакција на Владата: Заев укажувањата за ликвидација не ги доведе во релација со Русија

Макфакс - 09.11.2017

Заев во ниту еден момент не ги доведе укажувањата за ликвидација кон него, во било каква релација со Руската Федерација, појаснуваат од Владата на Република Македонија, по реакциите на руската амбасада во Скопје, во врска со интервјуто дадено за ...

Соопштение на Владата во врска со реакциите на Руската федерација

Канал5 - 09.11.2017

Стратешка определба и интерес на Република Македонија e членството во НАТО алијансата и во Европската унија, се наведува во реакцијата на владата. Во исто време, владата на Република Македонија е сериозно посветена и кон градење пријателски односи и ...

Заев во ниту еден момент не ги доведе во врска заканите со атентат со Русија, велат од Владата

Мета - 09.11.2017

Изјавата на премиерот Зоран Заев за црногорискиот медиум се темели на искуствата од регионот и на реакциите на Руската Федерација при зачленувањето на други земји од регионот во НАТО, стои во соопштението на Владата по денешните реакции на Москва на ...

Влада на РМ: Укажувањата за ликвидација, Заев не ги доведува во релација со Русија...

Н.Македонија - 09.11.2017

Влада на РМ: Укажувањата за ликвидација, Заев не ги доведува во релација со Русија Владата на Република Македонија преку соопштение нагласува дека премиерот Зоран Заев во интервјуто за црногорскиот медиум во ниту еден момент не ги доведува ...

Владата: Заев укажувањата за ликвидација не ги доведе во релација со Русија

Вечер - 09.11.2017

Заев во ниту еден момент не ги доведе укажувањата за ликвидација кон него, во било каква релација со Руската Федерација, појаснуваат од Владата на Република Македонија, по реакциите на руската амбасада во Скопје, во врска со интервјуто дадено за ...

Влада на РМ: Укажувањата за ликвидација, Заев не ги доведува во релација со Русија

+инфо - 09.11.2017

Владата истакнува дека е сериозно посветена кон градење пријателски односи и соработка со Руската Федерација на принципиелно демократско ниво. Владата на Република Македонија преку соопштение нагласува дека премиерот Зоран Заев во интервјуто за ...

Влада: Премиерот Заев заканите за атентат никогаш не ги поврза со Русија

Фокус - 09.11.2017

Во интервјуто за црногорскиот медиум, претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, во ниту еден момент не ги доведува укажувањата за ликвидација кон него во каква било релација со Руската Федерација, реагира македонската Влада на ...

Влада на РМ: Укажувањата за ликвидација, Заев не ги доведува во релација со Русија

Сител - 09.11.2017

- Владата на Република Македонија преку соопштение нагласува дека премиерот Зоран Заев во интервјуто за црногорскиот медиум во ниту еден момент не ги доведува укажувањата за ликвидација кон него во било каква релација со Руската Федерација.

Влада: Заев не ги поврза укажувањата за атентат со Русија

Нова ТВ - 09.11.2017

Стратешка определба и интерес на Република Македонија e членството во НАТО алијансата и во Европската унија, а во исто време, Владата на Република Македонија е сериозно посветена и кон градење пријателски односи и соработка со Руската Федерација на ...

Грабежи во Шпаркасе, Комерцијална, НЛБ: Парите побезбедни под перница отколку во банка?

еМагазин - 06.12.2017

Откако петмина граѓани пријавиле во Министерството за внaтрешни работи дека им недостигаат пари и предмети од сефови што ги изнајмиле во Шпаркасе банка се поставува прашањето колку се сигурни ваквите сефови и воопшто македонските банки ако при тоа ...

Влада на РМ: Укажувањата за ликвидација, Заев не ги доведе во релација со Руската Федерација

А1 On - 09.11.2017

Владата на Република Македонија испрати соопштение во врска со реакциите на Руската Федерација на изјавите на Зоран Заев. „Стратешка определба и интерес на Република Македонија е членството во НАТО алијансата и во Европската унија.

Заев во ниту еден момент не ги доведе во врска заканите со атентат со Русија, велат од Владата

Локално - 09.11.2017

Изјавата на премиерот Зоран Заев за црногорискиот медиум се темели на искуствата од регионот и на реакциите на Руската Федерација при зачленувањето на други земји од регионот во НАТО, стои во соопштението на Владата по вчерашните реакции на Москва ...

Влада на РМ: Укажувањата за ликвидација Заев не ги доведе во релација со Руската Федерација

Орбис - 09.11.2017

Владата на Република Македонија испрати соопштение во врска со реакциите на Руската Федерација на изјавите на Зоран Заев. „Стратешка определба и интерес на Република Македонија е членството во НАТО алијансата и во Европската унија.

ВЛАДАТА РЕАГИРА: Заев не ги доведе укажувањата за ликвидација во релација со Русија

Sky - 09.11.2017

-Стратешка определба и интерес на Република Македонија e членството во НАТО алијансата и во Европската унија. Во исто време, Владата на Република Македонија е сериозно посветена и кон градење пријателски односи и соработка со Руската Федерација на ...

Заев во ниту еден момент не ги доведе во врска заканите со атентат со Русија, велат од Владата

Позитив.мк - 10.11.2017

Изјавата на премиерот Зоран Заев за црногорискиот медиум се темели на искуствата од регионот и на реакциите на Руската Федерација при зачленувањето на други земји од регионот во НАТО, стои во соопштението на Владата по вчерашната реакции на Москва ...

Влада: Укажувањата за ликвидација, Заев не ги доведува во релација со Русија

Стандард - 09.11.2017

Владата на Република Македонија преку соопштение нагласува дека премиерот Зоран Заев во интервјуто за црногорскиот медиум во ниту еден момент не ги доведува укажувањата за ликвидација кон него во било каква релација со Руската Федерација.

Влада на РМ: Укажувањата за ликвидација, Заев не ги доведува во релација со Русија

Либертас - 09.11.2017

Владата на Република Македонија преку соопштение нагласува дека премиерот Зоран Заев во интервјуто за црногорскиот медиум во ниту еден момент не ги доведува укажувањата за ликвидација кон него во било каква релација со Руската Федерација.

Влада на РМ: Уажувањата за ликвидација, Заев не ги доведува во релација со Русија

Кумановски м. - 09.11.2017

loading... Владата на Република Македонија преку соопштение нагласува дека премиерот Зоран Заев во интервјуто за црногорскиот медиум во ниту еден момент не ги доведува укажувањата за ликвидација кон него во било каква релација со Руската Федерација.

Владата со свој став за изјавата на руската амбасада во врска со заканите за атентат на Заев

iPortal - 09.11.2017

Во интервјуто за црногорскиот медиум, претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, во ниту еден момент не ги доведува укажувањата за ликвидација кон него во каква било релација со Руската Федерација, реагира македонската Влада на ...

Влада на РМ: Укажувањата за ликвидација, Заев не ги доведува во релација со Русија

24 Вести - 10.11.2017

Владата на Република Македонија преку соопштение нагласува дека премиерот Зоран Заев во интервјуто за црногорскиот медиум во ниту еден момент не ги доведува укажувањата за ликвидација кон него во било каква релација со руската федерација.

Реакција на Владата: Заев укажувањата за ликвидација не ги доведе во релација со Русија

Точка - 09.11.2017

Заев во ниту еден момент не ги доведе укажувањата за негова ликвидација во каква било релација со Руската Федерација, појаснуваат од Владата на Република Македонија по реакциите на руската амбасада во Скопје во врска со интервјуто дадено за ...