TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

,,Комити” со специјален настан ја најавија прославата јубилејот од ,,30 Години Комити Запад” и ,,70 Години ФК Вардар” ...

Дерби - 10.11.2017

Навивачката група ,,Комити” полека, но сигурно се подготвуваат за големиот спектакл по повод јубилејот од ,,30 Години Комити Запад” и ,,70 Години ФК Вардар”. По тој повод тие запалија 87 факели како потсетување на годината кога беа формирани, во ...

87 факели за два важни јубилеи на Комити (Видео)

Скопје инфо - 10.11.2017

Најверните навивачи на Вардар на големо се спремаат за јубилејот кој преку цела година го одбележуваат со двата популарни хаштаци: #30ГодиниКомитиЗапад и #70ГодиниФКВардар. Тоа беше причината тие да запалат 87 факели на Железарско брдо.

Комити го запалија железарскиот рид над Чаир со 87 факели

Оff.net - 09.11.2017

Најверните навивачи на Вардар на големо се спремаат за јубилејот кој преку цела година го одбележуваат со двата популарни хаштаци: #30ГодиниКомитиЗапад и #70ГодиниФКВардар. Ќе имаат и засилување од ...

,,Комити” со специјален настан ја најавија прославата на јубилејот од ,,30 Години Комити Запад” и ,,70 Години ФК ...

Точка - 10.11.2017

Навивачката група ,,Комити” полека, но сигурно се подготвуваат за големиот спектакл по повод јубилејот од ,,30 Години Комити Запад” и ,,70 Години ФК Вардар”. По тој повод тие запалија 87 факели како потсетување на годината кога беа формирани, во ...

Комити го запалија чаирското брдо и покажаа кој е главен во Скопје! (ВИДЕО)

Sport 1 - 10.11.2017

Најголемата и најпопуларната македонска навивачка група, Комити, ги врши последните подготовки пред да го одбележат својот 30-ти роденден. Во последната „акција“, Комити запалија 87 факели (годината од која постојат) и тоа на локација од водоводот ...

Браќата ќе слават заедно: „Ултрас Гелзенкирхен“ гости на роденденот на „Комити“

Gol.mk - 08.11.2017

Една од најстарите навивачки групи во нашата земја, „Комити“, го слави својот 70. роденден, за кој се најавува голем спектакл, а на трибината на тифозите свое присуство најавија и гости од Германија.