TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Замрзнатото Охридско Езеро снимено под вода

Фокус - 11.01.2017

Љупчо Стојковски од Охрид со подводна камера ја снимил убавината под мразот во Охридското ...

Прекрасна глетка: Замрзнато Охридското езеро снимено под вода

Сител - 11.01.2017

Не е познато кога е поубаво Охридското езеро во лето или зима. Локалните жители и туристите не можат да одговорат на тоа прашање, но сигурно и едните и другите ги интересира како изгледа езерото сега, кога поради екстремно ниските температури е ...

Дојранските рибни специјалитети мамка за туристите

Вечер - 11.01.2017

Дојранска риба засега се продава само на домашниот пазар и тоа веднаш штом ќе се улови. Побарувачката е зголемена, а количините кои се ловат не можат да ги задоволат нараснатите домашни потреби.

(ВИДЕО) Охриѓанец го сними замрзнато Охридското езеро под вода

Фактор - 11.01.2017

Љупчо Стојковски од Охрид со подводна камера ја снимил убавината под мразот во Охридското езеро. Ова видео охриѓанецот го споделил на Јутјуб. Деновиве Македонија се соочува со многу ниски температури, а освен Охридското замрзнаа и делови од ...

ПАРЧИЊА МРАЗ ПЛИВААТ НА ПОВРШИНАТА: Замрзна Охридското Езеро (ВИДЕО)

Телеграф - 11.01.2017

Засега не може да се предвиди како ова замрзнување ќе влијае на водниот свет во езерото Мраз дебел неколку сантиметри плови на Охридското Езеро. На социјалните мрежи се појави видео од замрзнато езеро снимено вчера во утринските часови.

ВИДЕО: Замрзнато Охридското езеро снимено под вода

А1 On - 11.01.2017

Дел од Охридското езеро поради ниските температури замрзна, а охриѓанец сними како тоа излгледа под ...

БЕЗ СТРАВ ПО МРАЗОТ: Дојранското Езеро замрзна, изгледа како сибирска бајка (ГАЛЕРИЈА/ВИДЕО)

Телеграф - 11.01.2017

Екипата на Телеграф.мк исто така стапна на мразот и се уверивме дека замрзнатата површина е толку дебела што одењето по неа е сосема безбедно, барем додека траат сибирските температури Без страв по мразот се движат жителите на Дојран откако нивното ...

(ВИДЕО)НЕВЕРОЈАТНА ГЛЕТКА: Замрзнато Охридското Езеро снимено под вода

Маркукуле - 11.01.2017

Дел од Охридското Езеро поради ниските температури замрзна, а еден охриѓанец го искористил тоа и снимил неверојано видео од замрзнатото ...

Дојранско Езеро оковано во мраз

МРТ - 11.01.2017

По површината на езерото може слободно да се чекори, велат Дојранчани, а мразот достигнува десетина сантиметри дебелина. Поларниот студ предизвика, Дојранско Езеро, и натаму да е оковано во мраз.

Дојранско езеро оковано во мраз (фото)

Скопје инфо - 11.01.2017

Дојранското Езеро деновиве е оковано во мраз. Мразот на крајбрежието достигнува десетина сантиметри дебелина.Инаку, околу 70 отсто од вкупната површина на езерото веќе три дена е покриена со мраз, а птиците од студот и силниот ветер се кријат во ...

Дојранското Езеро оковано во мраз

Република - 11.01.2017

Екслузивните фотографии на Јован Шурдоња од Дојран, што ги објави порталот „Југоинфо“ се прекрасно сведоштво како деновиве изгледа Дојранското Езеро оковано во мраз и што прави студот од водата.

Замрзнато Охридско Езеро – Снимки под вода

Телевизија Нова - 12.01.2017

Љупчо Стојковски од Охрид со подводна камера ја снимил убавината под мразот во Охридското ...

Храбриот охриѓанец Љупчо Стојковски со подводна камера ја сними убавината под мразот во Охридското езеро

Press24 - 11.01.2017

Не е познато кога е поубаво Охридското езеро во лето или зима. Локалните жители и туристи не можат да одговорат на тоа прашање, но сигурно и едните и другите ги интересира како изгледа езерото сега, кога поради екстремно ниските температури е ...

Замрзна Охридското Езеро! (ВИДЕО)

Позитив.мк - 11.01.2017

Мраз дебел неколку сантиметри плови на Охридското Езеро. На социјалните мрежи се појави видео од замрзнато езеро снимено вчера во утринските часови. Засега не може да се предвиди како ова замрзнување ќе влијае на водниот свет во ...

Замрзнато Охридското езеро снимено под вода (видео)

Република - 11.01.2017

Дел од Охридското езеро поради ниските температури замрзна, а охриѓанец сними како тоа излгледа под ...

НЕВЕРОЈАТНА ГЛЕТКА: Замрзнато Охридското Езеро снимено под вода (видео)

Exclusive.mk - 11.01.2017

Дел од Охридското Езеро поради ниските температури замрзна, а еден охриѓанец го искористил тоа и снимил неверојано видео од замрзнатото ...

Поради поларните студови, замрзна и Охридското Езеро (Фото)

Lady - 09.01.2017

Поларните временски услови кои овие денови го зафатија Охридско – Струшкиот регион како и целата територија на Македонија придонесоја крајбрежјето на Охридското Езеро да замрзне. Мразот кој е формиран на крајбрежјето од ова езеро е дебел.

Мраз со дебелина над 10 сантиметри го покри Дојранското езеро

Канал 77 - 10.01.2017

Мраз со дебелина над 10 сантиметри го покри Дојранското езеро по крајбрежјето, а од утрово и по целата езерска површина водата почна да мрзне. Ваков природен феномен последните неколку години се случува секоја зима, но целосно замрзнување на езерото ...

[Фото] Уметност на замрзнатото крајбрежје на Дојранско езеро

Радио МОФ - 08.01.2017

Крајбрежниот дел на Дојранското езеро замрзна од екстремните минусни температури. Утрото таму беа регистрирани -12 степени, а максималната температура беше 5 степени, што е прилично студено за јужниот дел од земјава.

Дојранското езеро под мраз: Не ги издржа ниските температури (Галерија)

Канал 77 - 10.01.2017

Дојранското езеро е под мраз – ниските температури го „замрзнаа“ ова природно езеро. Мразот на водата покрај брегот е и над десетина сантиметри дебелина, иако според податоците од УХМР, висината на снежната покривка во Дојран изнесува само 1 см, за ...

ФОТО: Замрзнаа делови од езерото кај Струга

Спектра ТВ - 10.01.2017

Плитки води на Охридско Езеро кај Струга денес ладното време ги окова во ...

Фотографии кои и вас ќе ве заледат: Замрзна дојранското езеро

Бизнис Вести - 09.01.2017

Фотографии кои и вас ќе ве заледат: Замрзна дојранското езеро Фото: Денис ...

Дојранското Езеро оковано во мраз

Вечер - 11.01.2017

Екслузивните фотографии на Јован Шурдоња од Дојран, што ги објави порталот „Југоинфо" се прекрасно сведоштво како деновиве изгледа Дојранското Езеро оковано во мраз и што прави студот од водата.

(ВИДЕО) Замрзнато Охридското езеро снимено под вода

Репортер - 11.01.2017

Дел од Охридското езеро поради ниските температури замрзна, а охриѓанец сними како тоа излгледа под вода. ...

Неверојатна глетка: Замрзнато Охридското Езеро снимено под вода (ВИДЕО)

Курир - 11.01.2017

Дел од Охридското Езеро поради ниските температури замрзна, а охриѓанец сними како тоа излгледа под ...

Погледнете како изгледа замрзнатото Охридско Езеро снимено под вода

Пулс24 - 11.01.2017

Дел од Охридското Езеро поради ниските температури замрзна, а охриѓанец сними како тоа излгледа под ...

Преубава глетка: Замрзнатото Охридско езеро снимено под вода

Press24 - 11.01.2017

Дел од Охридското Езеро поради ниските температури замрзна, а охриѓанец сними како тоа излгледа под ...

Замрзнатото Охридското Езеро снимено под вода ВИДЕО

+инфо - 11.01.2017

Дел од Охридското езеро поради ниските температури замрзна. Дел од Охридското Езеро поради ниските температури замрзна, а охриѓанец сними како тоа изгледа под ...

Како изгледа замрзнатото Охридското Езеро снимено под вода

Слободен Печат - 11.01.2017

Дел од Охридското Езеро поради ниските температури замрзна, а охриѓанец сними како тоа изгледа под ...

Замрзнато Охридското Езеро снимено под вода (ВИДЕО)

МК News - 11.01.2017

Дел од Охридското Езеро поради ниските температури замрзна, а охриѓанец сними како тоа излгледа под ...

Замрзнато Охридското езеро снимено под вода

Скопје инфо - 12.01.2017

Дел од Охридското езеро поради ниските температури замрзна, а охриѓанец сними како тоа изгледа под ...