TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Дербито без победник, Штиндл ја спаси Германија од разиграната Франција

Gol.mk - 14.11.2017

Репрезентацијата на Германија во финишот пред домашната публика во пријателски дуел се спаси од пораз од Франција (2-2), која одигра одличен натпревар и има зошто да жали. „Триколорите“ беа на прагот на победата, но сепак, во финишот ја испуштија.

Германија во судиското продолжение извлече реми против Франција (Видео)

Спортски - 14.11.2017

Репрезентациите на Германија и Франција на стадионот во Келн го одиграа пријателскиот меч кој заврши со реми 2:2. Во првото полувреме дуелот беше мошне изедначен, но „Триколорите“ успеаа да го искористат периодот подобро и дојдоа до водство.

Германците се спасија против Франција, без голови на Англија – Бразил

Екипа - 14.11.2017

Германија со многу среќа успеа да остане непоразена на пријателскиот натпревар на домашен терен против Франција, што заврши 2-2. Гостите два пати стигнуваа до предност со головите на Лаказет, најпрвин на 1-1 израмни Тимо Вернер, а пораз буквално во ...

Штиндл во 93-та минута ја спаси Германија од пораз, Бразил и Англија ремизираа (ВИДЕО)

Sport 1 - 14.11.2017

Германците играат фудбал до последниот судиски свиреж и никогаш не се предаваат, а тоа вечерва на своја кожа го почувствуваа и Французите, кои водеа до 93-та минута, но тогаш примија гол за 2-2.