TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Директорот на OnePlus со загрижувачка порака

Телефони.мк - 10.11.2017

Пит Лау, генералниот извршен директор на OnePlus, преку Twitter испрати загрижувачка порака за сите фанови на овој интересен стартап кој се прочу со многу ниските цени. Сега Лау пишува дека цените на компонентите на смартфоните постојано растат, што ...

Samsung добитник на 36 CES 2018 награди за иновации за Извонреден Дизајн и Инженерство

Smartportal - 10.11.2017

Њу Џерси , САД / Скопје, Македонија – 10. Ноември, 2017 – Самсунг Електроникс ( Samsung Electronics Co., Ltd ), глобален лидер во технологијата, денес објави дека 36 од нивните најнови продукти се добитници на Наградите за Иновација во рамки на “ ...

OnePlus 5T ќе биде поскап од OnePlus 5!

GSM.mk - 10.11.2017

Иако веќе знаеме дел од неговите спецификации и перформанси, едно нешто што сеуште не знаеме за ненајавениот OnePlus 5T е неговата цена.. Цената на оригиналниот OnePlus One, кога прв пат беше претставен, беше 300 долари.

Samsung Galaxy A5 (2018) доаѓа со Infinity Display

Телефони.мк - 09.11.2017

Samsung Galaxy A5 смартфонот од средната висока класа ќе добие нова верзија во 2018 година со еден клучен новитет кој многу ќе им се допадне на корисниците. Слично како во премиум класата Samsung Galaxy A5 (2018) ќе располага со Infinity Display кој ...

Самсунг го пушти во продажба новиот Galaxy S8 во Бургунди црвена боја

КадеВечер - 09.11.2017

Во последниве години, производителите на телефони како да стануваат се по смели и по инспиративни, кога станува збор за боите на телефоните во продажба. Следниот робот на Nextbit Robin дебитираше во неверојатна комбинација на бела и минт боја, ...

Samsung Galaxy J5 (2016) за одлична цена во Т-Мобиле

Телефони.мк - 09.11.2017

Т-Мобиле има специјална промоција на 11.11.2017 во новата продавница во Сити Мол, при што за моделите Samsung Galaxy J3 (2016) и Samsung Galaxy J5 (2016) ги дава за 1 денар во Smart M тарифата.

Samsung ги собра сите CES 2018 награди за иновативност

Телефони.мк - 10.11.2017

Самсунг Електроникс ( Samsung Electronics Co., Ltd ), глобален лидер во технологијата, денес објави дека 36 од нивните најнови продукти се добитници на Наградите за Иновација во рамки на “ CES ® 2018“ .

Самсунг Добитник на 36 ЦЕС 2018 Награди за Иновации за Извонреден Дизајн и Инженерство

Фактор - 10.11.2017

Самсунг Електроникс ( Samsung Electronics Co., Ltd ), глобален лидер во технологијата, денес објави дека 36 од нивните најнови продукти се добитници на Наградите за Иновација во рамки на “ CES ® 2018“ .