TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Комедијата „Ах, љубов моја“ ја враќа љубовта како тема во современата македонска кинематографија

МКД - 21.04.2017

Програмата на 20. „Скопје филм фестивал“ продолжува со премиерата на новата македонска филмска комедија „Ах, љубов моја“ во режија и по сценарио на Коле Ангеловски, во продукција на „Авард филм и видео“.

Премиера на филмската комедија на Коле Ангеловски „Ах, љубов моја“

Република - 21.04.2017

Филмската комедија „Ах, љубов моја неверна“ на македонскиот режисер Коле Ангеловски ќе биде премиерно прикажана на Скопскиот филмски фестивал вечерва, во 20,30 часот во скопското кино „Милениум“.

Конечно и филм "Ах љубов моја" во режија на Коле Ангеловски

Вечер - 20.04.2017

Филмот „Ах, љубов моја неверна" е приказна за позната поп пеачка Сузан, која по успешната турнеја низ Турција и емотивините проблеми предизвикани од раскинувањето на долгогодишната љубовна врска, доаѓа во еден хотел да се одмори во мир и тишина, ...

Филмот „Ах, љубов моја“ премиерно на Скопскиот филмски фестивал

МРТ - 20.04.2017

Позната пејачка, која по успешната турнеја и бурните емотивни проблеми, по раскинувањето на љубовната врска, доаѓа во хотел да се одмори во мир и тишина, далеку од јавноста и новинарите. По средбата со поранешниот љубовник се тргнува наопаку.

Филмот „Ах, љубов моја“ премиерно на Скопскиот филмски фестивал

Канал5 - 20.04.2017

Филмот „Ах, љубов моја“ во режија и сценарио на Коле Ангеловски вечер премиерно ќе биде прикажан во рамки на Скопскиот филмски фестивал, со почеток во 20.30 часот во киното „Милениум“. Проектот е поддржан од Агенцијата за филм на Република ...

Филмот „Ах, љубов моја“ премиерно на Скопскиот филмски фестивал

Курир - 20.04.2017

Филмот „Ах, љубов моја“ во режија и сценарио на Коле Ангеловски вечер премиерно ќе биде прикажан во рамки на Скопскиот филмски фестивал, со почеток во 20.30 часот во киното „Милениум“. Проектот е поддржан од Агенцијата за филм на Република ...

Филмот „Ах, љубов моја“ премиерно на Скопскиот филмски фестивал

А1 On - 20.04.2017

Филмот „Ах, љубов моја“ во режија и сценарио на Коле Ангеловски вечер премиерно ќе биде прикажан во рамки на Скопскиот филмски фестивал, со почеток во 20.30 часот во киното „Милениум“. Проектот е поддржан од Агенцијата за филм на Република ...

Филмот „Ах, љубов моја“ премиерно на Скопскиот филмски фестивал

Вистина.мк - 20.04.2017

Филмот „Ах, љубов моја“ во режија и сценарио на Коле Ангеловски вечер премиерно ќе биде прикажан во рамки на Скопскиот филмски фестивал, со почеток во 20.30 часот во киното „Милениум“. Проектот е поддржан од Агенцијата за филм на Република ...

Филмот „Ах, љубов моја“ премиерно на Скопскиот филмски фестивал

Скопје инфо - 20.04.2017

Филмот „Ах, љубов моја“ во режија и сценарио на Коле Ангеловски премиерно ќе биде прикажан утревечер во рамки на Скопскиот филмски фестивал, со почеток во 20.30 часот во киното „Милениум“.

Филмот „Ах, љубов моја“ премиерно на Скопскиот филмски фестивал

Канал 77 - 20.04.2017

Филмот „Ах, љубов моја“ во режија и сценарио на Коле Ангеловски премиерно ќе биде прикажан утревечер во рамки на Скопскиот филмски фестивал, со почеток во 20.30 часот во киното „Милениум“.

Филмот „Ах, љубов моја“ премиерно на Скопски филмски фестивал

Cooltura - 20.04.2017

Филмот „Ах, љубов моја“ во режија и сценарио на Коле Ангеловски премиерно ќе биде прикажан во рамки на Скопскиот филмски фестивал, во петок, 21 април, со почеток во 20.30 часот во киното „Милениум“...

Филмот „Ах, љубов моја“ премиерно на Скопскиот филмски фестивал

Сител - 20.04.2017

Филмот „Ах, љубов моја“ во режија и сценарио на Коле Ангеловски вечер премиерно ќе биде прикажан во рамки на Скопскиот филмски фестивал, со почеток во 20.30 часот во киното „Милениум“. Проектот е поддржан од Агенцијата за филм на Република ...

Филмот „Ах, љубов моја“ премиерно на Скопскиот филмски фестивал...

Н.Македонија - 20.04.2017

Филмот „Ах, љубов моја“ премиерно на Скопскиот филмски фестивал Филмот „Ах, љубов моја“ во режија и сценарио на Коле Ангеловски премиерно ќе биде прикажан утревечер во рамки на Скопскиот филмски фестивал, со почеток во 20.30 часот во киното ...

Филмот „Ах, љубов моја“ премиерно на Скопскиот филмски фестивал

Телевизија Нова - 21.04.2017

Филмот „Ах, љубов моја“ во режија и сценарио на Коле Ангеловски вечер премиерно ќе биде прикажан во рамки на Скопскиот филмски фестивал, со почеток во 20.30 часот во киното „Милениум“. Проектот е поддржан од Агенцијата за филм на Република ...

Филмот „Ах, љубов моја“ премиерно на Скопскиот филмски фестивал

ТВ21 - 21.04.2017

Филмот „Ах, љубов моја“ во режија и сценарио на Коле Ангеловски вечер премиерно ќе биде прикажан во рамки на Скопскиот филмски фестивал, со почеток во 20.30 часот во киното „Милениум“. Проектот е поддржан од Агенцијата за филм на Република ...

Филмот „Ах, љубов моја“ премиерно на Скопскиот филмски фестивал

Либертас - 21.04.2017

Филмот „Ах, љубов моја“ во режија и сценарио на Коле Ангеловски вечер премиерно ќе биде прикажан во рамки на Скопскиот филмски фестивал, со почеток во 20.30 часот во киното „Милениум“. Проектот е поддржан од Агенцијата за филм на Република ...

Тино и Атанас конечно признаа: Нивната блискост не е само другарска - СКАНДАЛ (ВИДЕО)

Exclusive.mk - 21.04.2017

Филмот „Ах, љубов моја“ во режија и сценарио на Коле Ангеловски вечер премиерно ќе биде прикажан во рамки на Скопскиот филмски фестивал, со почеток во 20.30 часот во киното „Милениум“. ктот е поддржан од Агенцијата за филм на Република Македонија во ...

Филмот „Ах, љубов моја“ премиерно на Скопскиот филмски фестивал

Локално - 21.04.2017

Филмот „Ах, љубов моја“ во режија и сценарио на Коле Ангеловски вечер премиерно ќе биде прикажан во рамки на Скопскиот филмски фестивал, со почеток во 20.30 часот во киното „Милениум“. Проектот е поддржан од Агенцијата за филм на Република ...