TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Милан со своја верзија како одговор на Раиола: Ќе му простиме на Донарума, но нема да го продадеме, а Раиола лаже!

Спортклуб - 19.06.2017

„Росонерите“ го повикуваат младиот голман да се предомисли и му нудат рака за помирување. Не му требаше многу време на Милан да одговори на тврдењата на Мино Раиола околу преговорите кои беа водени за нов договор за Џанлуиџи Донарума.

Раиола: Да беше Галиани, Ибра веќе ќе беше вратен на „Сан Сиро“

Спортски - 19.06.2017

Контроверзниот менаџер Мино Раиола е главна тема на Апенините, особено после последните случувања со Џиџо Донарума. Раиола призна дека е во лоши односи со новото раководство на Милан и потврди дека тој ја донел одлуката Донарума да не потпише нов ...

Рајола со нов напад за „кинескиот“ Милан, еве зошто Ибра не се вратил на Сан Сиро

24Фудбал - 19.06.2017

Мино Рајола одново го нападна новото раководство на „Росонерите“, вели дека Златан Ибрахимовиќ веќе ќе бил вратен на Сан Сиро ако Адриано Галијани бил на чело на клубот Контроверзниот агент е во војна со новиот спортски директор Масимо Мирабели, ...

Интервјуто кое се чекаше – Мино Раиола: Џиџо сакаше да остане, ова е моја одлука, имаме закани со смрт

Спортклуб - 19.06.2017

Контроверзниот менаџер ги избра новинарите до кои ќе се обрати и до детали ја раскажа својата верзија на приказната околу Донарума и Милан. Конечно, приказната која ја тресе Италија и европскиот фудбал во претходните денови го доби својот зенит.

Се огласи Раиола: Бевме приморани да донесеме ваква одлука, одговорноста е моја!

Спортски - 19.06.2017

Случајот Донарума е главна тема на Апенините, откако младиот голман одби да потпише нов договор од 5 милиони евра по сезона. Целата италијанска јавност го осуди потегот на 18-годишниот голан и го прогласи за „платеник“ и „предавник“.

Првиот човек на Милан: Донарума ќе не чини 100 милиони евра, парите сега ќе завршат кај неговиот агент

24Фудбал - 19.06.2017

Генералниот извршен директор на Милан, Марко Фасоне вели дека одлуката на Џиџо Донарума да не стави потпис на нов договор го чини клубот околу 100 милиони евра Суперталентираниот голман минатата недела донесе одлука за својата иднина и реши да не го ...

Раиола излезе со своја верзија и го осуди Милан: Донарума се преплаши, не се парите во прашање!

Дерби - 19.06.2017

Мино Раиола одржа прес-конференција по повод последните контроверзни случувања и пропаднатиот договор на Џиџо Донарума за продолжување на соработката со Милан, но ако досега се одеше во една насока и стриктно се „плукаше“ по младиот чувар на ...

Почна „пеколот“ за ДОЛАРума (ВИДЕО)

SportMedia - 19.06.2017

„Пеколот“ за Џанлуиџи Донарума почна. И тоа во 35 минута од средбата Италија-Данска која се играше во рамките на ЕП за млади фудбалери „Под 21“ година во Полска. Сосема изненадувачки, на голот на младата селекција на Италија кој го брани големиот ...

Навивачите на Милан го затрупаа голот на Донарума со лажни долари

Кајгана - 19.06.2017

Дуелот меѓу Италија и Данска го одбележа скандал, кога навивачите на Милан му пратија неспортски поздрав на голманот Џиџи Донарума. Младиот голман пред неколку дена одби да потпишен нов договор со Милан, поради што го навлече гневот на навивачите на ...

Фанови фрлаа пари по Донарума (ВИДЕО)

Стандард - 19.06.2017

Голманот на Милан, Џанлуиџи Донарума го почувствува гневот на навивачите на „росонерите“. Како што е познато, големиот талент сака да го напушти клубот или да му биде зголемена платата. Токму финансиските претензии и желбата да си замине го ...

Менаџерот на Донарума ја раскажа нивната страна

Оff.net - 19.06.2017

Најконтроверзниот менаџер на светот доцна синоќа излезе пред новинарите (некои еминентни го бојкотираа зошто ги викал само кога му требале, инаку ги бркал) и раскажа зошто Џиџо одбаил да потпише нов ...

„Доларума“ е на удар од гневните навивачи на Милан

Шеталиште - 19.06.2017

Новиот претседател на Милан – Ли Јонхин, му се заканил на голманот Џанлуиџи Донарума, кој одбива да го обнови својот договор со клубот. Првиот човек на тимот се закани дека 18-годишниот талент нема да одигра ниту еден натпревар за тимот до истекот ...

Навивачите фрлаа лажни долари кон Донарума

Слободен Печат - 19.06.2017

Голманот на Милан и на младата фудбалска репрезентација на Италија Џанлуиџи Донарума жестоко беше навредуван на мечот против Данска во првото коло од групата Ц на Европското првенство во Полска. Донарума (18) е член на Милан од 2013.

Донарума го прекрстија во Доларума

Оff.net - 19.06.2017

Фудбалерите на Италија У-21 со триумф од 2:0 против Данска стартуваа на младинското Европско првенство во Полска. За чуварот на голот на Италијанците имаше една непријатна ситуација поради која беше неопходен ...

Рајола ја кажува својата верзија: Милан му се закануваше на Донарума и го изгуби

24Фудбал - 19.06.2017

Агентот Мино Рајола ја раскажа својата верзија за пропаднатите преговори помеѓу Џанлуиџи Донарума и Милан, тој тврди дека клубот со закани сакал да го изнуди потписот на неговиот клиент. Агентот на Донарума, Мино Рајола од својата кујна одржа прес ...

ФОТО: Лажни долари и транспаренти ДОЛАРУМА за голманот во заминување од Милан

Gol.mk - 19.06.2017

Вечерва во последниот натпревар од првото коло во групната фаза на Европското првенство за фудбалери до 21 година, Италија ја победи Данска со 2-0 во Краков. Навивачите на Милан му приредија непријатно изненадување на голманот Донарума.

Голот на Донарума затрупан со лажни долари, Италија ја победи Данска

Макфакс - 19.06.2017

Италија ја победи Данска о вториот натпревар од првото коло, во Ц групата на Европското превенство за играчи до 21 година. Дуелот кој се одигра на стадионото во Краков го обележа скандалот кој навивачите на Милан му го приредија на голманот Донарума.

Твитер му фаќаше сеир на „Доларума“ (ФОТО)

24Фудбал - 19.06.2017

Социјалните мрежи не останаа рамнодушни на уникатниот протест на фановите на Милан, кои со лажни долари го „наполнија“ голот на Џиџо Донарума во Полска 18 годишниот голман беше во центарот на вниманието изминативе неколку недели поради неизвесноста ...

Навивачите со пари го „полија“ Донарума (ВИДЕО)

24Фудбал - 18.06.2017

Фанови на Милан во Полска на уникатен начин го изразија своето незадоволство од однесувањето на Џиџо Донарума, со лажни долари го „наполинија“ голот кој го чуваше голманот Средбата помеѓу Италија и Данска на Европското првенство за играчи до 21 ...

Пеколот за Донарума започна: Навредливи транспаренти и куп пари од трибините!

Спортски - 18.06.2017

Младиот голман Џанлуиџи Донарума го навлече гневот на целата италијанска јавност откако одби да потпиши договор со Милан од 5 милиони евра по сезона. Вечерва Донарума настапи со италијанската репрезентација на Европското првенство во Полска, и имаше ...

Донарума доби пофалба за односот по провокацијата со фрлените банкноти

Спортклуб - 18.06.2017

Тренерот на Донарума во репрезентацијата на Италија, Џиџи Ди Баџо, го пофали однесувањето на младиот голман вечерва, по големата провокација од трибини. По дознавањето на информацијата дека Донарума нема да го продолжи договорот со Милан, фановите ...

Специјален поздрав: Навивачите го „наполнија“ со пари голот на Донарума (Видео)

Дерби - 18.06.2017

Младата италијанска репрезентација со 2-0 очекувано ја победи селекцијата на Данска, но средбата во Краков ја одбележи еден друг специјален момент наменет за голманот на „нероаѕурите“ Џанлуиџи Донарума.

Навивачите на Милан со порака до ДОЛАРума: „Платеник“, „предавник“ и куп пари од трибините (ВИДЕО)

Курир - 18.06.2017

Одлуката на талентираниот италијански голман Џанлуиџи Донарума да му го сврти грбот на Милан и да одбие потпишување на нов договор го разгори гневот кај навивачите на италијанскиот гигант.

„Росонерите“ пред договор: Милан го пронајде наследникот на Донарума

Дерби - 18.06.2017

Екипата на Милан веќе договори неколку квалитетни засилувања за наредната сезона во Франк Кеси, Рикардо Родригез, Андре Силва и Матео Мусакио, но голем удар е тоа што супер талентираниот Џанлуиџи Донарума ја одби понудата за продолжување на ...

Донарума е веќе „јуда“ за „Росонерите“ – вечерва му испратија јасна порака (Видео)

Спортклуб - 18.06.2017

Последните настани со голманот на Милан, Џанлуиџи Донарума ја разбрануваа јавноста и дојдоа доста лоши коментари на сметка на овој млад и перспективен голман. Неговиот агент најави дека Донарума нема ова лето да го продолжи договорот со ...

Трансфер операцијата на Барселона: Ќе продадат десет играчи и за 200 милиони евра ќе го купат тоа што им треба

Спортклуб - 18.06.2017

Каталонците пред себе имаат тешко лето во кое мораат да ги исправат претходните грешки. Барселона ја започнува својата летна операција, односно распродажба на сите непотребни играчи и оние без кои можат да „преживеат“ се со цел од нивната продажба ...

Мирабели: Донарума е во рацете на Монтела

Дерби - 18.06.2017

Џанлуиџи Донарума во текот на оваа седмица и официјално ја одби понудата на Милан за продолжување на соработката која е со важност до 2018 година, па низ јавноста се појавија многу шпекулациии околу тоа каква ќе биде одлуката и односот на ...

Италијанецот донел одлука за својата иднина: Верати му испрати порака на ПСЖ

Дерби - 18.06.2017

Одличниот италијански репрезентативец, Марко Верати веќе пет години е дел од Пари Сен Жермен, клуб со кој освои се што можеше во Франција, но не направи исчекор во Европа во Лигата на шампионите.

Милан одлучи да го испрати на трибини, Донарума потиштен, Раиола повика пресконфереција!

Спортски - 18.06.2017

Најталентираниот светски голман Џиџи Донарума одби да го продолжи договорот со Милан што значи дека од следното лето ќе биде слободен играч, но италијанскиот клуб нема намера лесно да помине преку оваа одлука.

Верати кон ПСЖ: Не се враќам во Париз

Стандард - 18.06.2017

Марко Верати го информирал раководството на Пари Сен Жермен, дека нема да се врати во француската престолнина, пишува „La Gazzetta dello Sport“ во денешното издание. Според информациите, италијанскиот фудбалер влегол во контакт со францускиот клуб, ...

Милан му се закани на Донарума: Ќе седиш на трибините цела сезона

Макфакс - 18.06.2017

Најталентираниот светски голман Џиџи Донарума одби да го продолжи договорот со Милан што значи дека од следното лето ќе биде слободен играч. И покрај оваа одлука на младиот голман Милан нема намера лесно да помине преку неговата одлука.

Нова понуда за Верати

Вечер - 18.06.2017

Германските медиуми открија дека челниците на баварскиот гигант се подготвени да одвојат рекордни 90 мил. евра за услугите на одличниот играч за врска Раководните лица на актуелниот шампион на Германија, тимот на Баерн (М), не се откажуваат од ...

Верати во конфликт со ПСЖ: Не се враќам назад во Париз

Екипа - 18.06.2017

Марко Верати е решен својата кариера да ја продолжи во Барселона, а за својата желба веќе ги известил и челниците на ПСЖ. Италијанскиот весник „Газета дело спорт“ објави дека пораката била кратка и децидна: НЕ СЕ ВРАЌАМ НАЗАД ВО ПАРИЗ , се со цел ...

Верати упатил закана до ПСЖ: Не се враќам во Париз!

МКД - 18.06.2017

Според пишувањата на Газета дело Спорт, Марко Верати го известил ПСЖ дека сака да игра покрај Лео Меси следната сезона, па не планира да се врати во Париз Марко Верати и ПСЖ влегуваат во војна, играчот одлучил по секоја цена да замине од Паркот на ...

Раиола: Да беше Галиани, Ибра веќе ќе беше вратен на „Сан Сиро“

Таратур - 19.06.2017

Контроверзниот менаџер Мино Раиола е главна тема на Апенините, особено после последните случувања со Џиџо Донарума. Раиола призна дека е во лоши односи со новото раководство на Милан и потврди дека тој ја донел одлуката Донарума да не потпише нов ...

Милан: Донарума ни нанесе штета од 100 милиони, парите ќе завршат кај неговиот агент!

Спортски - 19.06.2017

Генералниот директор на Милан, Марко Фасоне вели дека одлуката на Џиџо Донарума да не го продолжи договорот му нанесла штета на клубот од 100 милиони евра. Фасоне во целост ја негираше верзијата на Раиола , тврди дека Милан бил доволно трпелив и ...

Раиола излезе со своја верзија и го осуди Милан: Донарума се преплаши, не се парите во прашање!

Точка - 19.06.2017

Мино Раиола одржа прес-конференција по повод последните контроверзни случувања и пропаднатиот договор на Џиџо Донарума за продолжување на соработката со Милан, но ако досега се одеше во една насока и стриктно се „плукаше“ по младиот чувар на ...

Рајола од својата кујна ја раскажа неговата верзија за Донарума и Милан

МКД - 19.06.2017

Мино Рајола деновиве е во центарот на вниманието поради одбивањето на Џиџо Донарума да потпише нов договор со Милан, многумина сметаат дека тој е главниот виновник за таквиот развој на настаните.

Газдата на Милан откри каква ќе биде судбината на Донарума

Вечер - 18.06.2017

Милан има две опции на располагање, првата да го продаде и да заработи некоја поголема парична сума или да го остави на трибините и да го загуби како слободен играч Младиот, 18-годишен голман, Џанлуиџи Донарума, е убедливо најомразената личност ...

ПСЖ во „тесно“, Верати спремен на се!

Спортски - 18.06.2017

Повеќе нема дилеми, сега е само прашање на кој начин. Марко Верати не сакаше да дава изјави, но неговиот агент најави што ќе се случува. Каталонските медиуми тврдат дека состанокот е одржан и дека Верати на управата на ПСЖ и соопштил дека намера да ...

„Л’Екип“: Барселона се поблиску до трансфер бомба

24Фудбал - 18.06.2017

Каталонскиот клуб од една страна го привлекува Верати, од друга страна истовремено атакува и на потписот на Дембеле. Француски „Л ’ Екип“ пишува дека според нивни информации, Барселона планира да ги интензивира напорите за да го ангажира 20 ...

Верати испратил порака до ПСЖ, „Газета дело Спорт“ ја открива содржината

24Фудбал - 18.06.2017

Нови детали кои најавуваат трансфер на Италијанецот во редовите на Барселона, Верати со порака до ПСЖ. Според информациите кои ги објавуваат дел од италијанските медиуми, се вели дека 24 годишниот италијански интернационалец од редовите на ...

У-21: Голот на Италијаните полн со долари

Сител - 19.06.2017

Италија ја победи Данска о вториот натпревар од првото коло, во Ц групата на Европското превенство за играчи до 21 година. Дуелот кој се одигра на стадионото во Краков го обележа скандалот кој навивачите на Милан му го приредија на голманот Донарума.

Верати го прекина молкот: Не се враќам во Париз

Спортклуб - 18.06.2017

Еден од најдобрите играчи од средниот ред во светот Марко Верати, конечно, го прекина молкот и им испрати жестока порака на сопствениците на ПСЖ, тврди Газета дело спорт. Последните месеци тој флертува со Барселона која е силно заинтересирана за ...

Верати го напушта ПСЖ?

СуперСпорт - 18.06.2017

Познато е дека интерес за овој играч покажа Барселона која со сите сили ќе се обиде да го донесе Верати во тимот. ПСЖ изјави дека Вератине е на продажба, но нив им представува проблем тоа што Верати сака да ја продолжи кариерата во Барселона.

„Доларума“, „платенику“ и купови долари кај голот – започна пеколот за Донарума (видео)

Таратур - 19.06.2017

Младиот голман Џанлуиџи Донарума го навлече гневот на целата италијанска јавност откако одби да потпиши договор со Милан од 5 милиони евра по сезона. Вечерва Донарума настапи со италијанската репрезентација на Европското првенство во Полска, и имаше ...

Милан со понуда за размена со Реал: Го сакате Донарума, понудете го Роналдо

Gol.mk - 18.06.2017

Италијанските и светските медиуми секојдневно пишуваат за новата средина на еден од најдобрите млади голмани на светот, Џанлуиџи Донарума. Дефинитивно голманот на Милан ќе биде најголемата трансфер приказна ова лето, но засега сè е сведено на ...

Милан му се закани на Донарума: Ќе седиш на трибините цела сезона

Кајгана - 18.06.2017

Најталентираниот светски голман Џиџи Донарума одби да го продолжи договорот со Милан што значи дека од следното лето ќе биде слободен играч. И покрај оваа одлука на младиот голман Милан нема намера лесно да помине преку неговата одлука.

Верзијата на Раиола – Четирите „гревови“ поради кои Милан го изгуби Донарума!

Спортски - 17.06.2017

Не се работи за пари, туку за принцип. Или сепак парите се во прашање? Уште додека не дојдоа во Милан новите кинески сопственци и додека Андријано Галијани беше задолжен за трансфер политиката, новиот договор на Џанлуиџи Донарума беше означен како ...

„Може да се слика колку сака, на 4. јули се враќа тука” – ПСЖ не се плаши од притисокот на каталонските медиуми за ...

24Фудбал - 17.06.2017

Барселона остварила контакт со ПСЖ за можен трансфер на Марко Верати, но „Светците“ само го потврдиле својот цврст став дека играчот не е на продажба Изминативе денови Марко Верати беше топ тема на медиумтие, особено оние од Каталонија.