TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Работнички ремизираше на првиот контролен натпревар

СуперСпорт - 18.06.2017

Екипата на Работнички ремизираше на првиот контролен натпревар во Словенија против албанскиот Скендербек. „Романтичарите“ против некогашниот член во Лигата на шампионите одиграа интересен натпревар кој заврши со резултат 1:1.

Работнички ремизираше против Скендербег

Екипа - 18.06.2017

Работнички ремизираше 1-1 против албанскиот прволигаш Скендербег, во првиот натпревар што „романтичарите“ го одиграа како дел од подготовките во Словенија. Виктор Треневски им даде шанса на сите фудбалери да ги покажат своите квалитети, а ...

Реми на Работнички и Скендербег во тест натпревар во Словенија

Gol.mk - 18.06.2017

Македонскиот претставник во натпреварите од Лига Европа, скопски Работнички ремизираше против албанскиот тим Скендербег со 1-1 на првиот пријателски натпревар на подготовките во Словенија.