TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шест кандидати за градоначалници на град Скопје потпишаа изјава дека ќе го решат загадувањето во Скопје

Алфа - 12.10.2017

Шест од осум , кандидати на политичките партии за градоначалник на Град Скопје потпишаа изјава дека се согласуваат доколку бидат избрани ќе работат на решавање на проблемот со енормно загадување на градот.

(ВИДЕО) Шилегов: Уште од првиот ден ќе започнам со мерки за ослободување на Скопје од енормното загадување

А1 On - 12.10.2017

Како градоначалник на Скопје, уште од првиот ден на сопствениот мандат, ќе започнам сериозен концепт, сериозни мерки, кои ќе придонесат за ослободување на Скопје од енормното загадување. Тоа нема да биде лесен процес, туку ќе биде процес во кој што ...

Кандидатите за градоначалник на Скопје потпишаа изјава за „Платформата за чист воздух“

А1 On - 12.10.2017

Шест од осумте кандидати за градоначалник на Град Скопје денеска ја потпишаа изјавата за почитување на „Платформата за чист воздух“ на граѓанската иницијатива О2 коалиција за чист воздух. „Платформата за чист воздух“ содржи пакет мерки и барања кои ...

Шилегов: Поради негрижата на Трајановски и Груевски, со години се гушевме во смог и чад (ВИДЕО)

Стандард - 12.10.2017

По потпишувањето на изјавата за почитување на „Платформата за чист воздух“ на граѓанската иницијатива О2 коалиција за чист воздух, кандидатот за градоначалник на Скопје, Петре Шилегов, изјави дека граѓаните предолго време биле жртви на негрижата на ...

Трајановски: Предвидувам многу проекти со кои директно ќе влијаеме на состојбата на воздухот

Курир - 12.10.2017

-Во мојата програма предвидувам многу проекти со кои директно ќе влијаеме на состојбата на воздухот, како што се ново паркови и зеленило, електрични автобуси за ЈСП, субвенции за нови возила за приватните п ревозници и електрични такси-возила, ...

Кандидатите за градоначалник на Скопје со потпис се обврзаа дека ќе го расчистат отровниот смог

еМагазин - 12.10.2017

По иницијатива на О2 коалицијата за чист воздух, која подготви платформа со барања за чист воздух и остварување на правото за чиста животна средина, кандидатите за градоначалници на Скопје, Коце Трајановски од ВМРО - ДПМНЕ, Петре Шилегов од СДСМ, ...

Заев: Дојде време на нова политика, во која гласот на граѓаните е најважен...

Н.Македонија - 12.10.2017

Заев: Дојде време на нова политика, во која гласот на граѓаните е најважен Почитувани граѓани, еве не повторно заедно, исправени пред уште една историска одлука за нашата Република Македонија - да си потврдиме дека одиме напред, кон раст и развој.

Македонија ќе биде зелена, ќе возиме велосипеди, а загадениот воздух ќе стане минато, ветуваат политичарите

Факултети - 12.10.2017

Ако ги анализирате програмите на кандидатите на сите политички избори, ќе добиете впечаток дека штом ќе победат, државата ќе ја доведат до совршенство. Работа на политиката е да манипулира, а народот да паѓа на тоа.

(ВИДЕО) Шилегов: Веднаш ќе започнам со акцијата за почисто Скопје

+инфо - 12.10.2017

Шилегов најави активно вклучување на граѓанските асоцијации во носењето одлуки бидејќи тие најдобро ја познаваат проблематиката и проблемите. Како градоначалник на Скопје, уште од првиот ден на сопствениот мандат, ќе започнам сериозен концепт, ...

Кандидатите за градоначалник на Скопје ќе потпишат изјава за „Платформата за чист воздух“

Телевизија Нова - 12.10.2017

Изјава за почитување на „Платформата за чист воздух“ треба да потпишат денеска кандидатите за градоначалници на Скопје. „Платформата за чист воздух“ до кандидатите за градоначалници ја достави граѓанската иницијатива О2 коалиција за чист воздух, а ...

Шилегов треба да знае дека има студии на загадувачи во Скопје

Окно - 12.10.2017

Кандидатот за градоначалник на Скопје, Петре Шилегов, во рамките на ТВ дебатата за проблемите што ги има градот и решенијата што ги нудат, ја даде следната изјава чиј суштински дел го сметаме за невистина: Изјава: По однос на загадувањето кое што ...

Кандидатите за градоначалник на Скопје потпишаа изјава за „Платформата за чист воздух“

Сител - 12.10.2017

Шест од осумте кандидати за градоначалник на Град Скопје денеска ја потпишаа изјавата за почитување на „Платформата за чист воздух“ на граѓанската иницијатива О2 коалиција за чист воздух. „Платформата за чист воздух“ содржи пакет мерки и барања кои ...

Трајановски: Предвидувам проекти со кои ќе влијаеме на состојбата на воздухот - паркови и зеленило, електрични ...

Скопје инфо - 12.10.2017

Денеска ја потпишав изјавата со која се обврзувам за заштита на воздухот во Скопје, на барање на поголем број на здруженија. Јас како градоначалник сум единствениот во Македонија кој што сам постави мерен инструмент во 2011 година и го отворив ...

Кандидатите за скопски градоначалник ја потпишаа „Платформата за чист воздух“

Newsroom - 12.10.2017

По иницијатива на О2 коалицијата за чист воздух, која подготви платформа со барања за чист воздух и остварување на правото за чиста животна средина, кандидатите за градоначалници на Скопје, Коце Трајановски од ВМРО – ДПМНЕ, Петре Шилегов од СДСМ, ...

(ВИДЕО) Обраќање на Заев до гласачите: Дојде време на нова политика, во која зборот е збор

А1 On - 12.10.2017

„Еве не повторно заедно, исправени пред уште една историска одлука за нашата Република Македонија – да си потврдиме дека одиме напред, кон раст и развој. Бидете горди и сигурни – Македонија е слободна и слободно живее! И сега, мораме да продолжиме! ...

ЕУ опоменува : Загадениот воздух убива над половина милион Европејци

Канал5 - 11.10.2017

Загадениот воздух предизвикал над 500 000 смртни случаи низ Европа за една година , наведува Европската агенција за животна средина во најновиот извештај . ,,Охрабрува иницијативата на одредени влади и градови да се подобри состојбата со загадениот ...

(ВИДЕО) Шилегов: Уште од првиот ден ќе започнам со мерки за ослободување на Скопје од енормното загадување

Локално - 12.10.2017

Како градоначалник на Скопје, уште од првиот ден на сопствениот мандат, ќе започнам сериозен концепт, сериозни мерки, кои ќе придонесат за ослободување на Скопје од енормното загадување. Тоа нема да биде лесен процес, туку ќе биде процес во кој што ...

Кандидатите за градоначалник на Скопје ќе потпишат изјава за „Платформата за чист воздух“

Сител - 12.10.2017

Изјава за почитување на „Платформата за чист воздух“ треба да потпишат денеска кандидатите за градоначалници на Скопје. „Платформата за чист воздух“ до кандидатите за градоначалници ја достави граѓанската иницијатива О2 коалиција за чист воздух, а ...

Кандидатите за градоначалник на Скопје потпишаа изјава за „Платформата за чист воздух“

+инфо - 12.10.2017

Шест од осумте кандидати за градоначалник на Град Скопје ја потпишаа изјавата за почитување на „Платформата за чист воздух“ на О2 коалиција. Шест од осумте кандидати за градоначалник на Град Скопје денеска ја потпишаа изјавата за почитување на ...

Кандидатите за градоначалник на Скопје се обврзаа да обезбедат услови за заштита на воздухот во Скопје

Република - 12.10.2017

Денеска ја потпишав изјавата со која се обврзувам за заштита на воздухот во Скопје, на барање на поголем број на здруженија. Јас како градоначалник сум единствениот во Македонија кој што сам постави мерен инструмент во 2011 година и го отворив ...

Кандидатите за градоначалник на Скопје се обврзаа дека ќе се грижат за чиста средина

Мета - 12.10.2017

Kандидатите за градоначалник на Скопје денеска потпишаа изјава со која ја прифаќаат платформата на „Коалицијата O2“ за чист воздух и за остварување на правото за чиста животна средина. Од коалицијата, меѓу другото, бараат активно вклучување на ...

Кандидатите за градоначалник на Скопје се обврзаа дека ќе го решат проблемот со загадувањето

Макфакс - 12.10.2017

По иницијатива на „О2 коалицијата“ за чист воздух, која подготви платформа со барања за чист воздух и остварување на правото за чиста животна средина, кандидатите за градоначалници на Скопје, Коце Трајановски од ВМРО – ДПМНЕ, Петре Шилегов од СДСМ, ...

Обраќање на Заев до гласачите: Дојде време на нова политика, во која зборот е збор

Канал5 - 12.10.2017

Претседателот на СДСМ Зоран Заев им се обрати на гласачите пред претстојните локални избори. Почитувани граѓани, Еве не повторно заедно, исправени пред уште една историска одлука за нашата Република Македонија - да си потврдиме дека одиме напред, ...

Шилегов: Веднаш ќе преземам мерки за намалување на загадувањето на Скопје

ТВ21 - 12.10.2017

Како градоначалник на Скопје уште од првиот ден ќе започнам сериозен концепт и ќе преземам сериозни мерки, кои ќе придонесат за ослободување на градот од енормното загадување, порача денеска Петре Шилегов, кандидатот за градоначалник на Град Скопје ...

Кандидатите за градоначалници на Скопје ќе се обврзаат за чист воздух...

Н.Македонија - 12.10.2017

Кандидатите за градоначалници на Скопје ќе се обврзаат за чист воздух Изјава за почитување на „Платформата за чист воздух“ треба да потпишат денеска кандидатите за градоначалници на Скопје.

Кандидатите за градоначалник на Скопје потпишаа изјава за „Платформата за чист воздух”

Слободен Печат - 12.10.2017

Шест од осумте кандидати за градоначалник на Град Скопје денеска ја потпишаа изјавата за почитување на „Платформата за чист воздух“ на граѓанската иницијатива О2 коалиција за чист воздух. „Платформата за чист воздух“ содржи пакет мерки и барања кои ...

Кандидатите за градоначалник на Скопје се обврзаа дека ќе го решат проблемот со загадувањето

Точка - 12.10.2017

По иницијатива на „О2 коалицијата“ за чист воздух, која подготви платформа со барања за чист воздух и остварување на правото за чиста животна средина, кандидатите за градоначалници на Скопје, Коце Трајановски од ВМРО – ДПМНЕ, Петре Шилегов од СДСМ, ...

Oбраќање на Заев до гласачите: Дојде време на нова политика, во која зборот е збор ВИДЕО

+инфо - 12.10.2017

Знаеме како треба – со пенкало. Сите да излеземе и да го дадеме својот глас за живот во Македонија и во секоја општина, порача лидерот на СДСМ. Обраќањето на лидерот на СДСМ Зоран Заев до галсачите го објавуваме интегрално: „Почитувани граѓани, Еве ...

Шилегов: Уште од првиот ден од мандатот, почнувам со сериозен концепт за ослободување на Скопје

Слободен Печат - 12.10.2017

Денес со Граѓанската иницијатива „О2 Коалиција“ ги здруживме силите во борбата за Скопје да има чиста животна средина, чист воздух и чиста вода за пиење. Истовремено, сакам да ја известам и јавноста и оваа Коалиција, дека денеска како пратеник во ...

Кандидатите за градоначалник на Скопје ќе потпишат изјава за „Платформата за чист воздух”

Слободен Печат - 12.10.2017

Изјава за почитување на „Платформата за чист воздух“ треба да потпишат денеска кандидатите за градоначалници на Скопје. „Платформата за чист воздух“ до кандидатите за градоначалници ја достави граѓанската иницијатива О2 коалиција за чист воздух, а ...

Кандидатите за градоначалник на Скопје ја потпишаа „Платформата за чист воздух"

Вечер - 12.10.2017

Шест од осумте кандидати за градоначалник на Град Скопје потпишаа изјавата за почитување на „Платформата за чист воздух" на граѓанската иницијатива О2 коалиција за чист воздух. „Платформата за чист воздух" содржи пакет мерки и барања кои идниот ...

Кандидатите за градоначалник на Скопје се обврзаа дека ќе го решат проблемот со загадувањето

Sky - 12.10.2017

По иницијатива на „О2 коалицијата“ за чист воздух, која подготви платформа со барања за чист воздух и остварување на правото за чиста животна средина, кандидатите за градоначалници на Скопје, Коце Трајановски од ВМРО – ДПМНЕ, Петре Шилегов од СДСМ, ...

Заев: Ајде во недела заедно да ги заокружиме промените, за да живее нашата убава Македонија!

Слободен Печат - 12.10.2017

„Почитувани граѓани, Еве не повторно заедно, исправени пред уште една историска одлука за нашата Република Македонија – да си потврдиме дека одиме напред, кон раст и развој. Бидете горди и сигурни – Македонија e слободна и слободно живее! И сега, ...

Шилегов: Веднаш ќе преземам мерки за намалување на загадувањето на Скопје

Вечер - 12.10.2017

Како градоначалник на Скопје уште од првиот ден ќе започнам сериозен концепт и ќе преземам сериозни мерки, кои ќе придонесат за ослободување на градот од енормното загадување, порача денеска Петре Шилегов, кандидатот за градоначалник на Град Скопје ...

Кандидатите за градоначалник на Скопје ќе потпишат изјава за „Платформата за чист воздух“

А1 On - 12.10.2017

Изјава за почитување на „Платформата за чист воздух“ треба да потпишат денеска кандидатите за градоначалници на Скопје. „Платформата за чист воздух“ до кандидатите за градоначалници ја достави граѓанската иницијатива О2 коалиција за чист воздух, а ...

ЛИ 2017/ Кандидатите за градоначалник на Скопје потпишаа изјава за „Платформата за чист воздух“

Либертас - 12.10.2017

Шест од осумте кандидати за градоначалник на Град Скопје денеска ја потпишаа изјавата за почитување на „Платформата за чист воздух“ на граѓанската иницијатива О2 коалиција за чист воздух. „Платформата за чист воздух“ содржи пакет мерки и барања кои ...

Кандидатите за градоначалник на Скопје потпишаа дека скопјани ќе имаат почист воздух

МКД - 12.10.2017

На иницијатива на О2 коалицијата за чист воздух, која подготви платформа со барања за чист воздух и остварување на правото за чиста животна средина, кандидатите за градоначалник на Скопје, Коце Трајановски од ВМРО - ДПМНЕ, Петре Шилегов од СДСМ, ...

(ВИДЕО) Заев ги повика граѓаните в недела да гласаат за заокружување на промените

Макфакс - 12.10.2017

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска во своето обраќање ги повика граѓаните в недела да излезат на гласање и да ги завршат почнатите промени во земјата. „Еве нè повторно заедно, исправени пред уште една историска одлука за нашата Република ...

Шилегов: Веднаш ќе преземам мерки за намалување на загадувањето на Скопје...

Н.Македонија - 12.10.2017

Шилегов: Веднаш ќе преземам мерки за намалување на загадувањето на Скопје Како градоначалник на Скопје уште од првиот ден ќе започнам сериозен концепт и ќе преземам сериозни мерки, кои ќе придонесат за ослободување на градот од енормното загадување, ...

ЛИ2017/Кандидатите за градоначалник на Скопје ќе потпишат изјава за „Платформата за чист воздух“

Либертас - 12.10.2017

Изјава за почитување на „Платформата за чист воздух“ треба да потпишат денеска кандидатите за градоначалници на Скопје. „Платформата за чист воздух“ до кандидатите за градоначалници ја достави граѓанската иницијатива О2 коалиција за чист воздух, а ...

Шест кандидати за градоначалник на Скопје потпишаа изјава за „Платформата за чист воздух“

Стандард - 12.10.2017

Шест од осумте кандидати за градоначалник на Град Скопје денеска ја потпишаа изјавата за почитување на „Платформата за чист воздух“ на граѓанската иницијатива О2 коалиција за чист воздух. „Платформата за чист воздух“ содржи пакет мерки и барања кои ...

Кандидатите за градоначалник на Скопје со потпис се обврзаа дека ќе го расчистат отровниот смог

Таратур - 12.10.2017

По иницијатива на О2 коалицијата за чист воздух, која подготви платформа со барања за чист воздух и остварување на правото за чиста животна средина, кандидатите за градоначалници на Скопје, Коце Трајановски од ВМРО – ДПМНЕ, Петре Шилегов од СДСМ, ...

Oбраќање на Заев до гласачите: Дојде време на нова политика, во која зборот е збор

Локално - 12.10.2017

Знаеме како треба – со пенкало. Сите да излеземе и да го дадеме својот глас за живот во Македонија и во секоја општина, порача лидерот на СДСМ. Обраќањето на лидерот на СДСМ Зоран Заев до галсачите го објавуваме интегрално: „Почитувани граѓани, Еве ...

ЛИ2017/ Шилегов: Веднаш ќе преземам мерки за намалување на загадувањето на Скопје

Либертас - 12.10.2017

Како градоначалник на Скопје уште од првиот ден ќе започнам сериозен концепт и ќе преземам сериозни мерки, кои ќе придонесат за ослободување на градот од енормното загадување, порача денеска Петре Шилегов, кандидатот за градоначалник на Град Скопје ...

Кандидатите за градоначалник на Скопје потпишаа изјава за „Платформата за чист воздух“

Скопје инфо - 12.10.2017

Шест од осумте кандидати за градоначалник на Град Скопје денеска ја потпишаа изјавата за почитување на „Платформата за чист воздух“ на граѓанската иницијатива О2 коалиција за чист воздух. „Платформата за чист воздух“ содржи пакет мерки и барања кои ...

Кандидатите за градоначалник на Скопје со потпис се обврзаа дека ќе го расчистат отровниот смог

Бизнис Вести - 13.10.2017

По иницијатива на О2 коалицијата за чист воздух, која подготви платформа со барања за чист воздух и остварување на правото за чиста животна средина, кандидатите за градоначалници на Скопје, Коце Трајановски од ВМРО - ДПМНЕ, Петре Шилегов од СДСМ, ...

Кандидатите за градоначалник на Скопје се обврзаа дека ќе се грижат за чиста средина

Локално - 12.10.2017

Kандидатите за градоначалник на Скопје денеска потпишаа изјава со која ја прифаќаат платформата на „Коалицијата O2“ за чист воздух и за остварување на правото за чиста животна средина. Од коалицијата, меѓу другото, бараат активно вклучување на ...

Заев со видеопорака ги повика граѓаните на нова акција со пенкало в недела

Мета - 12.10.2017

Лидерот на СДСМ и премиер, Зоран Зоран, преку видео-обраќање ги повика граѓаните на локланите избори в недела да ги заокружат промените и на локално ниво и да потврдат дека Македонија оди напред, кон пораст и развој.

Шилегов: Гасификацијата на Скопје ќе ја започнеме од деловите каде што нема централно греење

Newsroom - 12.10.2017

Како градоначалник на Скопје, уште од првиот ден на сопствениот мандат, ќе започнам сериозен концепт, сериозни мерки, кои ќе придонесат за ослободување на Скопје од енормното загадување, најави кандидатот за градоначалник на Скопје од СДСМ Петре ...

Шест кандидати за градоначалник на Скопје потпишаа изјава за „Платформата за чист воздух“

Скопје24 - 12.10.2017

Шест од осумте кандидати за градоначалник на Град Скопје денеска ја потпишаа изјавата за почитување на „Платформата за чист воздух“ на граѓанската иницијатива О2 коалиција за чист воздух. „Платформата за чист воздух“ содржи пакет мерки и барања кои ...