TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МКФ ГО НАЈДЕ ВИНОВНИКОТ – Тоа е „девојката за се", односно техничкиот секретар!

SportMedia - 10.11.2017

Дуелот од младинските категории, поточно онаа од М-18 лигата во кој вчера вечер требаше да се сретнат екипите на Работнички и Водно Мулти Шпед не се одигра, И тоа од една банална причина, официјалните лица не се појавија во салата „Градски парк".

МКФ се извини за скандалот со судиите, ама и веднаш се закани со – суспензија на клубовите!

Sport 1 - 10.11.2017

Челниците на Македонската кошаркарска федерација (МКФ) се извинија за вчерашниот скандалозен пропуст кога судиите синоќа не се појавија на закажаниот меч во јуниорска конкуренција помеѓу Работнички и Партизан Водно санс, префрлајќи ја вината на – ...

МКФ се извини за пропустот, но и им се закани на „неплаќачите“

Екипа - 10.11.2017

Македонската Кошаркарска Федерација преку соопштение им се извини на Работнички и на Партизан МШ за скандалозното неодигрување на младинскиот меч меѓу овие два клуба, поради неделегирањето на судии.