TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ердоган најави голема модернизација на армијата

Стандард - 13.09.2017

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска на состанокот на владејачката Партија на правдата и развојот изјави дека „ќе стори што е потребно за да ја одржи земјата жива“. „Ќе го сториме тоа со вооружени дронови, тенкови и топови“, изјавил ...

Ердоган го критикува Западот: Склучив договор за С-400, а тие полудеа, зарем да чекаме за нашата безбедност

Локално - 13.09.2017

Турскиот претседател и премиер на владејачката Партија на правдата и развојот (АКП) Реџеп Тајип Ердоган луто одговори на западните критики за испораката на ракетни комплекси С-400 на Русија.

Ердоган најави голема модернизација на армијата

Макфакс - 13.09.2017

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска на состанокот на владејачката Партија на правдата и развојот изјави дека „ќе стори што е потребно за да ја одржи земјата жива“. „Ќе го сториме тоа со вооружени дронови, тенкови и топови“, изјавил ...

Турција купува ракети од Русија

Вечер - 12.09.2017

Турција потпиша договор со Русија за купување на ракетни системи Ес-400. Ова е прва голема набавка на оружје од Москва. Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган за турските медиуми потврдува дека е потпишан договор и дека платиле депозит.

Ердоган најави голема модернизација на армијата

Точка - 13.09.2017

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска на состанокот на владејачката Партија на правдата и развојот изјави дека „ќе стори што е потребно за да ја одржи земјата жива“. „Ќе го сториме тоа со вооружени дронови, тенкови и топови“, изјавил ...

Ердоган најави голема модернизација на армијата

Канал 77 - 14.09.2017

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска на состанокот на владејачката Партија на правдата и развојот изјави дека ќе стори што е потребно за да ја одржи земјата жива. „Ќе го сториме тоа со вооружени дронови, тенкови и топови“, изјавил ...