TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Такси возилата во Лондон веќе се електрични

Авто Плус - 07.12.2017

Од неодамна низ британската метропола почнаа да се сообраќаат првите возила од електричната верзија на класичните лондонски такси Патниците имаат пристап до Wi-Fi и USB полнење на мобилни телефони, а автомобилите се и со мотор за продолжување на ...

Хибридни мотори за британските таксисти

Алсат-М - 07.12.2017

Класичните црни такси возила во Лондон со децении превезувале илјадници туристи низ престолнината на Англија. Со цел да помогнат во намалување на загадувањето на воздухот, во традиционалните возила се спроведува промена на технологија и се поставува ...