TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Марота ги расчисти сите нејаснотии за врската меѓу Јувентус и Иниеста

Точка - 13.09.2017

Андрес Иниеста одигра во феномеално светло на синоќешниот дерби меч против Јувентус во Лигата на шампионите, а шпекулациите по крајот на мечот посебно беа поврзани со искусниот играч за врска поради тоа што веќе извесно време се поврзува со трансфер ...

Падна и Буфон, Меси му нема дадено гол само на уште еден голман!

Sport 1 - 13.09.2017

Барселона во рамките на првото коло од Лигата на шампионите славеше против Јувентус со 3-0, а Лионел Меси беше стрелец на два погодоци. Воедно тоа беа први голови за Аргентинецот против Џиџи Буфон, бидејќи на претходните три пресметки легендарниот ...

ВИДЕО: Роналдо е подготвен да го извади „ѕверот“ од себе - Португалецот со мини-бравура на тренинг

Gol.mk - 13.09.2017

Поради суспензијата добиена на шпанскиот Суперкуп, Кристијано Роналдо е надвор од составот на Реал Мадрид во домашните натпреварувања. Но, Португалецот има право на настап во Лигата на шампионите, која за него и „кралевите“ започнува денес со дуелот ...

Меси во друштво на величенствените: Аргентинецот е седмиот играч во историјата со над 600 постигнати голови

Спортклуб - 13.09.2017

Лео Меси вчеравечер одигра уште еден неверојатен натпревар и со два погодоци на „Камп Ноу“ го сруши Јувентус. Барселона славеше над „Старата дама“, а Меси беше најзаслужен за тоа со својот 95-ти и 96-ти гол во Лигата на шампионите.

Иниеста: Убав почеток е да го победиш Јуве со 3-0

Екипа - 13.09.2017

Барселона имаше одличен старт на новата сезона во Лигата на шампионите, совладувајќи го Јувентус со 3-0 на „Камп Ноу“. Тоа е своевидна одмазда кон „старата дама“, но капитенот Андрес Иниеста го гледа како убава најава за успешна сезона во елитното ...

Алегри: Меси може да ги промени секој натпревар

Шеталиште - 13.09.2017

Тренерот на Јувентус, Масимилиано Алегри, по поразот од Барселона со 0:3 во Лигата на шампионите призна дека неговиот тим направил грешка, оставајќи простор за Меси и неговите соиграчи. Тренерот на „бјанконерите“ исто така, ја пофали каталонската ...

„Иниеста ќе остане верен и нема да ја напушти Барселона“

СуперСпорт - 13.09.2017

Генералниот менаџер на Јувентус, Бепе Марота, верува дека Андре Иниеста, ќе остане фудбалер на Барселона и следната сезона. Еден период, Иниеста ијави дека сеуште нема потпишано нов договор со Каталонскиот клуб, со што ги подгреа шпекулациите дека ...

Дали Роналдо ќе ја напушти Шпанија или повторно се крева непотребна прашина!?

Дерби - 13.09.2017

Иако во јавноста се шпекулираше околу заминувањето на Роналдо од Реал Мадрид и напуштање на Шпанија поради затајувањето на данок, тие информации после повеќе од два месеци, беа потврдени со снимката која излезе овие денови и ја шокираше јавноста.

Шокираност во Мадрид: Роналдо сака да се врати во Англија!

Екипа - 13.09.2017

Најдобриот светски фудбалер Кристијано Роналдо призна на судењето за затајување на данок дека сака да се врати во Англија. Веќе од поодамна е познато дека против Роналдо има обвинение за затајување 15 милиони евра данок, поради што наводно летово ...

Италијаните го воздигнуваат Меси – фудбалскиот бог, универзален играч, број 1! (Фото)

Спортклуб - 13.09.2017

Аргентинскиот ас Лео Меси го положи големиот тест, го совлада конечно Џиџи Буфон, а поради тој подвиг, тој доби и перфектни оценки од италијанските медиуми. Јувентус не беше на висина на задачата синоќа на „Камп Ноу“, а Меси пред својата публика, ...

За Буфон нема дилема: Меси е број 1!

Спортклуб - 13.09.2017

На вчерашниот натпревар помеѓу Барселона и Јувентус, конечно му појде од нога, да постигне гол против неповторливиот голман, Џанлуиџи Буфон. Единственото нешто во кое Роналдо беше секако пред Меси беше токму ова, совладувањето на Буфон.

Меси двапати го замрзна Буфон, Џиџи вели: Нема подобар од Лео

SportMedia - 13.09.2017

Лионел Меси конечно по долг пост го совлада легендарниот Џиџи Буфон и тоа двапати, а голманот на Јувентус вели дека нема подобар фудбалер од асот на Барселона. Двајцата повторно беа еден против друг, а конечно Аргентинецот успеа да ја протне топката ...

(Видео) ЛШ: Барса го доби дербито, сигурни победи на фаворитите

Макфакс - 12.09.2017

Фудбалерите на Барселона го совладаа Јувентус со 3:0, на отворањето на новата сезона во Лигата на шампионите. Барса успеа да му се реваншира на Јувентус за елиминацијата во четврт-финалето, во претходната сезона.

Лео Меси го прекина проклетството против Буфон, Ристовски дебитираше во ЛШ

СуперСпорт - 12.09.2017

Лионел Меси, го прекина проклетството против славнот италијански голман, Џиџи Буфон, тој вечерва постигна два од трите погодоци на Барселона против Јувентус. „Бјанконерите“ минатата година ја исфрлија Барселона во 1/4 финалето, победувајќи ги со 3-0 ...

Видео: Барса го демолира Јувентус, рутина за скапите „светци“ и „ѓаволи“

Спортски - 12.09.2017

Барселона покажа дека е силна и без Нејмар па го декласираше Јувентус со 3:0 во првото коло од ЛШ. Рутински победи на Баерн, Челзи, ПСЖ и Јунајтед, без голови во Рим. Дербито на вечерта се играше на „Камп Ноу“ каде Барселона уште еднаш покажа моќ и ...

Барса му се одмазди на Јуве, Јунајтед се врати со победа во ЛШ

Стандард - 12.09.2017

Барселона со 3:0 го совлада италијанскиот шампион Јувентус во првиот натпревар од групата Д на Лигата на шампиони, одигран на „Камп Ноу“. Голем херој за „каталонците“ повторно беше вообичаениот осомничен – Лео Меси, кој ги постигна првите два гола ...

Лекција од Барселона за Јувентус, Челзи и ПСЖ расположени за голови

ТВ21 - 12.09.2017

Најдобриот фудбалер на Барселона, Лионел Меси, беше човекот од одлука на вечерашниот натпревар против Јувентус во групната фаза од ЛШ. Аргентинецот постигна два погодоци против италијанскиот гигант, а во листата на стрелците се запиша и Иван Ракитиќ.

Мадридистите прават побуна: Роналдо беше казнет за ваков гест, Меси го направи истото (ВИДЕО)

Спортклуб - 12.09.2017

Барселона оствари сигурен триумф вечерва во дербито на колото во ЛШ, против Јувентус со 3:0. Главна приказна беа головите на Лео Меси против Џанлуиџи Буфон, голманот кој се уште не беше совладан од аргентинскиот фудбалер.

Меси конечно го совлада Буфон

Сакам да кажам - 12.09.2017

Лео Меси, конечно, успеа да му даде гол на Џанлуиџи Буфон, откако Барселона го совлада Јувентус со 3:0 на стартот на новата сезона во Лигата на шампионите. Ова беше реприза на полуфиналето од минатата сезона, кога Јувентус ја елиминираше Барселона, ...

ВИДЕО: Слатка одмазда за Барса, Меси и Ракитиќ го „решија“ Јуве!

Gol.mk - 12.09.2017

Каталонскиот гигант, Барселона, со победа ги стартуваше настапите во новата сезона на Лигата на шампионите. На преполнетиот „Камп Ноу“ Барса со убедливи 3-0 (1-0) го совлада италијанскиот шампион, Јуве и на еден начин му се реваншира за ланската ...

Барса си поигра со Јувентус

Вечер - 12.09.2017

Сосема очекувано, најзаслужен за убедливата победа беше најголемата ѕвезда на "Ноу Камп", Лионел Меси, кој постигна два погодока, а во листата на стрелци се запиша и хрватскиот интернационалец Иван Ракитиќ Првите осум натпревари од групната фаза во ...

Кога на Меси ќе му тргне два пати против Буфон во иста ноќ (Видео)

Спортклуб - 12.09.2017

На Лионел Меси да не му тргне… Тој вечерва не само што конечно успеа да му даде гол на славниот Џанлуиџи Буфон, со што беше отворен со погодоци дуелот меѓу Барселона и Јувентус на стартот од новата сезона во ЛШ, туку го матираше Џиџи два пати во ...

Живееме во ерата на двајцата „величенствени“: Меси и Роналдо меѓу најдобрите стрелци во историјата!

Спортски - 13.09.2017

Лео Меси синоќа одигра уште еден фантастичен натпревар и постигна два гола во победата над Јувентус. Тоа за Аргентинецот беше 95-ти и 96-ти гол во Лигата на шампионите и дојде до бројката од 600 погодоци во официјални натпревари во кариерата.

Дали Роналдо ќе ја напушти Шпанија или повторно се крева непотребна прашина!?

Точка - 13.09.2017

Иако во јавноста се шпекулираше околу заминувањето на Роналдо од Реал Мадрид и напуштање на Шпанија поради затајувањето на данок, тие информации после повеќе од два месеци, беа потврдени со снимката која излезе овие денови и ја шокираше јавноста.

Буфон не се ни помрдна од местото: Голот на Меси за водство против Јувентус (ВИДЕО)

24Фудбал - 12.09.2017

Аргентинецот му донесе водство на својот тим во дуелот со Јувентус пред самиот финиш на првото полувреме. Барселона дојде до предност од 1-0 над Јувентус во дербито на вечерта во Лигата на Шампионите, а водечкиот гол беше дело на Аргентинецот Лионел ...

Видете како Меси го матираше Буфон (видео)

Спортски - 12.09.2017

Барселона и Јувентус играат многу возбудлив натпревар во рамките на првото коло од ЛШ, а на полувреме Каталонците заминаа со предност од голот на Лео Меси. Меси после една фантастична акција успеа да го матира Буфон во последните моменти од првото ...

И тоа се случи: Меси му даде гол на Буфон

Екипа - 12.09.2017

Лионел Меси во четвртиот обид конечно успеа да му даде гол на Џанлуиџи Буфон, носејќи ја Барселона во водство од 1-0 по првото полувреме од дуелот со Јувентус. Аргентинецот немаше среќа при шутевите кон искусниот голман на претходните средби, но ...

Шокираност во Мадрид: Кристијано Роналдо сака да се врати во Англија!

Exclusive.mk - 13.09.2017

Најдобриот светски фудбалер Кристијано Роналдо призна на судењето за затајување на данок дека сака да се врати во Англија. Веќе од поодамна е познато дека против Роналдо има обвинение за затајување 15 милиони евра данок, поради што наводно летово ...

Ќе најде ли Меси лек за „комплексот Буфон“?

Екипа - 12.09.2017

Барселона и Јувентус ќе го одиграат дерби дуелот на првото коло од Лигата на шампионите, што воедно ќе претставува и нова шанса за Лионел Меси конечно да му даде гол на Џанлуиџи Буфон. Аргентинскиот генијалец има постигнато погодоци против речиси ...

Јуве нема шасни против расположената барса, Буфон повторно матиран (Видео)

Спортклуб - 12.09.2017

Иван Ракитиќ во 56.минута е стрелец на вториот гол за Барселона на пресметката со Јувентус која се игра во каталонската престолнина во рамките на 1.коло од ЛШ. Одбиената топка стигна до хрватскиот интернационалец кој упати шут по средината на голот, ...

Буфон со одлична одбрана изнуди воздишки на „Камп Ноу“, па конечно беше матиран од Меси (Видео)

Дерби - 12.09.2017

Првиот ден и првата рунда во Лигата на шампионите ни го понуди дербито меѓу Барселона и Јувентус на кое по првите 45 минути резултатот е 1-0 за каталонците со голот на Лионел Меси. Аргентинецот конечно го пронајде патот до мрежата на Џанлуиџи Буфон ...

ВИДЕО: Меси конечно го совлада Буфон, Барселона води против Јувентус

Gol.mk - 12.09.2017

Фудбалерите на Барселона пред самиот крај на првото полувреме на својот „Камп Ноу“ поведоа со 1-0 против Јувентус. Се играше 45. минута и кога сите очекуваа крај на првиот дел, Луис Суарез го пронајде Лионел Меси, а овој со одмерен удар низ нозете ...

Кристијано Роналдо сака да се врати во Англија

Макфакс - 12.09.2017

Најдобриот фудбалер во светот Кристијано Роналдо на процесот, на кој му се суди за затајување на данок, рекол дека сака да се врати во Англија. Напаѓачот на Реал Мадрид е обвинет дека затаил 15 милиони евра данок поради што уште во летниот преоден ...

Кој ако не Меси, Барселона води против Јувентус (Видео)

Спортклуб - 12.09.2017

Во последната минута од првото полувреме, Лионел Меси и донесе предност на Барселона пред паузата на мечот со Јувентус. Луис Суарез асистираше, а неговиот сонародник испрати силен шут во долниот лев ...

Роналдо го заборави Манчестер јунајтед: Секогаш е исто, Реал, Барса, Јуве, Баерн и ПСЖ... четири од овие пет ќе играат ...

SportMedia - 12.09.2017

Вечерва со 8 натпревари почнува новото издание на Лигата на шампионите, убедливо најдоброто клупско натпреварување во Европа. Дербито е во Каталонија меѓу Барселона и Јувентус, екипи кои според Кристијано Роналдо се меѓу петте главни кандидати за ...

(Видео) Роналдо приреди ШОК во Мадрид: Сакам НАЗАД во Англија!

Спортски - 12.09.2017

Најдобриот фудбалер на светот Кристиано Роналдо на судењето за затајување на данок призна дека сака да се врати во Англија. Напаѓачот на Реал Мадрид се обвинува дека затаил скоро 15 милиони евра данок, поради што во текот на летото на големо се ...

Мадрид на нозе - Роналдо призна дека сака да се врати во Англија! (ВИДЕО)

Sport 1 - 12.09.2017

Најдобриот фудбалер на светот, Кристијано Роналдо, во текот на судскиот процес кој се води против него во врска со затајувањето на данок, призна дека сака да се врати во Англија. Напаѓачот на Реал Мадрид се терети дека затаил околу 15 милиони евра ...

Роналдо се пишмани: Сакам да се вратам во Англија

Кајгана - 12.09.2017

Најдобриот фудбалер на светот Кристијано Роналдо за време на судењето за затајување на данок, призна дека би сакал да се врати во Англија. Напаѓачот на Реал Мадрид е обвинет дека затаил речиси 15 милиони евра данок, поради што постоеше шанса во ...

Лео Меси ја отсвири химната на Лигата на шампионите на клавир

Црнобело - 12.09.2017

Познатиот Лео Меси нема талент само за фудбал, туку и за музика. Слушнете како ја свири химната на Лигата на шампионите на клавир по повод почетокот на натпреварите од оваа ...

Ќе се наежите од звукот: Ѕвездата на Барселона поседува уште еден талент освен фудбалот (ВИДЕО)

Курир - 12.09.2017

Најдобриот играч на Барселона Лионел Меси освен големиот фудбалски талент овој пат докажа дека располага со уште еден талент. Барселона додека се подготвува за стартот на Лигата на шампионите и првиот меч го игра со Јувентус на социјалните мрежи се ...

(Видео) Химната на Лигата на шампиони во изведба на Лео Меси

Шеталиште - 12.09.2017

Ѕвездата на Барселона, Лајонел Меси ни покажа дека поседува уште еден талент. Во видеото кое се рашири на социјалните мрежи, Аргентинецот на пијано ја свири химната на Лигата на шампиони Вечерва започнува 26-то издание на Лигата на шампиони, а тимот ...

Химната на Лигата на шампиони во изведба на Меси

Слободен Печат - 12.09.2017

Вечерва почнува 26. издание на Лигата на шампиони, а еден од најдобрите фудбалери на светот на сите времиња, Лео Меси покажа дека освен што е чудесен фудбалер, има талент и за музика. Првата ѕвезда на Барселона во чест на почетокот на новата сезона ...

Меси на клавир ја отсвири химната на Лигата на шампиони

Локално - 12.09.2017

Дека фудбалот не му е единствен талент на еден од најдобрите фудбалери на светот, аргентинскиот репрезентативец и ѕвездата на Барселона, Лионел Меси, покажа отсвирувајќи ја химната на Лигата на шампиони на клавир.

ЛШ: Барселона доминантна против Јувентус, фаворитите стигнаа до лесни победи (Видео)

Кајгана - 13.09.2017

Фудбалерите на Барселона го совладаа Јувентус со 3:0, на отворањето на новата сезона во Лигата на шампионите. Барса успеа да му се реваншира на Јувентус за елиминацијата во четвртфиналето, во претходната сезона.

Меси уште еднаш го покажа талентот: Покрај фудбалот научил и да…(Видео)

Дерби - 12.09.2017

Лионел Меси со новото видео кое е снимано за потребите на спортската марка АДИДАС, покажа дека може да се снајде и во друга улога. Тој, по се изгледа, изминатиот период земал часови по пијано само поради снимање на видео рекламата, а според снимката ...

Се појави видеото од тензичниот разговор на Роналдо и судијката: Погледни ме во очи… (Видео)

Дерби - 12.09.2017

Кристијано Роналдо на крајот на месец јули мораше да го прекине својот одмор и да се врати во Мадрид по повод закажаното судење во кое тој се гони за проневера на неколку милиони евра, а на шпанските медиуми им беа потребни речиси два месеци за да ...

Роналдо: Јас имам само 6 години школо и не се разбирам во даноци (Видео)

SportMedia - 12.09.2017

Шпанскиот медиум „Ас" ексклузивно ја објави видео снимката од сослушувањето на Кристијано Роналдо во шпанскиот суд, како дел од истрагата за затајување на данок. Роналдо во еден момент вели дека сака да се врати во Англија, каде немал проблеми и ...

Меси ја свири химната од Лигата на шампионите на пијано

Спортски - 12.09.2017

Освен што растура на фудбалските терени, Меси покажа уште една своја дарба и совладана вештина – свирењето на пијано. На снимката можете да чуете како ја свири химната на Лигата на шампионите, покажувајќи дека поседува и други таленти освен ...

Меси ги покажа своите вештини во свирење на клавир (Видео)

Кајгана - 12.09.2017

Дека фудбалот не е единствената работа во која е талентиран, аргентинскиот репрезентативец и ѕвездата на Барселона, Лионел Меси, тоа го покажа свирејќи ја на клавир химната на Лигата на шампионите.

Филипе Луис: Го почитувам Меси, но не разменувам дрес со него

Дерби - 11.09.2017

Искусниот Филипе Луис и сезонава го носи дресот на Атлетико Мадрид, а по стартот на сезоната во Примера, утре тој и соиграчите ќе го имаат првиот тест и во Лигата на шампионите. Во своето последно интервју за фудбалски магазин, Луис зборува и за ...