TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Неделна временска прогноза: Невообичаено ниски температури за овој период од годината

Факултети - 18.12.2017

Денес е понеделник, 18 декември 2017 година, 352-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 06:50, а ќе зајде во 16:09 часот. Денот ќе трае 9 часа и 19 минути. Ова утро во Македонија имаме облачно и студено време, а во северозападните, западните и ...

Облачно и постудено

МКД - 18.12.2017

Денеска времето во Македонија ќе биде облачно и постудено со локален слаб снег, особено во западните делови. Ќе дува умерен северен ветер, Максималните дневни температури ќе бидат во Скопје 2 степени, Крива Паланка 0, Маврово -4, Охрид 2, Битола 3, ...

Временска прогноза - Променливо облачно со дожд, на планините снег

Р.С.Европа - 17.12.2017

Времето денеска е облачно со врнежи од дожд, главно со слаб интензитет. На планините над 1000 метри надморска височина има и врнежи од снег. Долж Повардарието дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Променливо облачно со дожд, на планините снег

ТВ21 - 17.12.2017

Времето во Македонија е облачно со врнежи од дожд, главно со слаб интензитет. На планините над 1000 метри надморска височина има и врнежи од снег. Долж Повардарието дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Зимски понеделник

Таратур - 18.12.2017

Македонија денес ја очекува облачно и поладно времеќе биде облачно и постудено со локален слаб снег, особено во западните делови, како и умерен северен ветер. Максималните дневни температури ќе бидат во Скопје 2 степени, Крива Паланка 0, Маврово -4, ...

Променливо облачно со дожд, на планините снег

Канал5 - 17.12.2017

Времето во Македонија е облачно со врнежи од дожд, главно со слаб интензитет. На планините над 1000 метри надморска височина има и врнежи од снег. Долж Повардарието дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Денеска дождливо, од утре доаѓаат постудени денови

еМагазин - 17.12.2017

Времето во Македонија е облачно со врнежи од дожд, главно со слаб интензитет. На планините над 1000 метри надморска височина има и врнежи од снег. Долж Повардарието дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Променливо облачно со дожд, на планините снег

+инфо - 17.12.2017

Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнаа во Крива Паланка 23 литри на метар квадратен, 17 во Дебар, 16 во Скопје Зајчев Рид и Куманово Времето во Македонија е облачно со врнежи од дожд, главно со слаб интензитет.

Променливо облачно со дожд, на планините снег

Вечер - 17.12.2017

Времето во Македонија е облачно со врнежи од дожд, главно со слаб интензитет. На планините над 1000 метри надморска височина има и врнежи од снег. Долж Повардарието дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Променливо облачно со дожд, на планините снег

А1 On - 17.12.2017

Времето во Македонија е облачно со врнежи од дожд, главно со слаб интензитет. На планините над 1000 метри надморска височина има и врнежи од снег. Долж Повардарието дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Променливо облачно со дожд, на планините снег

Курир - 17.12.2017

Времето во Македонија е облачно со врнежи од дожд, главно со слаб интензитет. На планините над 1000 метри надморска височина има и врнежи од снег. Долж Повардарието дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Денеска дожд и ниски температури - какво време не очекува оваа недела

Press24 - 17.12.2017

Времето во Македонија е облачно со врнежи од дожд, главно со слаб интензитет. На планините над 1000 метри надморска височина има и врнежи од снег. Долж Повардарието дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Променливо облачно со дожд, на планините снег

Кајгана - 17.12.2017

Времето во Македонија е облачно со врнежи од дожд, главно со слаб интензитет. На планините над 1000 метри надморска височина има и врнежи од снег. Долж Повардарието дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Променливо облачно со дожд, на планините снег

Либертас - 17.12.2017

Времето во Македонија е облачно со врнежи од дожд, главно со слаб интензитет. На планините над 1000 метри надморска височина има и врнежи од снег. Долж Повардарието дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Време; Променливо облачно со дожд, на планините снег

Алсат-М - 17.12.2017

Времето во Македонија е облачно со врнежи од дожд, главно со слаб интензитет. На планините над 1000 метри надморска височина има и врнежи од снег. Долж Повардарието дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Oблачно време со дожд, на планините снег

Нетпрес - 17.12.2017

Времето во Македонија е облачно со врнежи од дожд, главно со слаб интензитет. На планините над 1000 метри надморска височина има и врнежи од снег. Долж Повардарието дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Променливо облачно со врнежи од дожд и снег

Скопје инфо - 17.12.2017

Времето во Македонија е облачно со врнежи од дожд, главно со слаб интензитет. На планините над 1000 метри надморска височина има и врнежи од снег. Долж Повардарието дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Денес променливо облачно со дожд, на планините снег

Таратур - 17.12.2017

Времето во Македонија е облачно со врнежи од дожд, главно со слаб интензитет. На планините над 1000 метри надморска височина има и врнежи од снег. Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнаа во Крива Паланка 23 литри на метар квадратен, 17 во Дебар, ...

Променливо облачно со дожд, на планините снег

Слободен Печат - 17.12.2017

Времето во Македонија е облачно со врнежи од дожд, главно со слаб интензитет. На планините над 1000 метри надморска височина има и врнежи од снег. Долж Повардарието дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Снег ќе ја прекрие Македонија

Sky - 08.01.2018

До среда ќе се задржи стабилно и суво време со умерена до значителна облачност и претежно со слаб јужен ветер. Дневните температура во овие денови ќе бидат над просекот за овој период од годината, особено на повисоките места и на планините.

Променливо облачно со дожд, на планините снег

Популарно - 17.12.2017

Времето во Македонија е облачно со врнежи од дожд, главно со слаб интензитет. На планините над 1000 метри надморска височина има и врнежи од снег. Долж Повардарието дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Детална прогноза за наредните 5 месеци: Температури несвојствени за периодот што следи

Press24 - 17.12.2017

Утрово во Македонија е облачно со врнежи од дожд, главно со слаб интензитет. На планините над 1000 метри надморска височина има и врнежи од снег. Долж Повардарието дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Oблачно со дожд, на планините снег

Пулс24 - 17.12.2017

Времето во Македонија е облачно со врнежи од дожд, главно со слаб интензитет. На планините над 1000 метри надморска височина има и врнежи од снег. Долж Повардарието дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Временска прогноза за наредните 5 месеци: Многу снег и температури над просекот

Скопје инфо - 17.12.2017

Утрово во Македонија е облачно со врнежи од дожд, главно со слаб интензитет. На планините над 1000 метри надморска височина има и врнежи од снег. Долж Повардарието дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Променливо облачно со дожд, на планините снег

Алфа - 17.12.2017

Времето во Македонија е облачно со врнежи од дожд, главно со слаб интензитет. На планините над 1000 метри надморска височина има и врнежи од снег. Времето во Македонија е облачно со врнежи од дожд, главно со слаб интензитет.

Временска прогноза за наредните 5 месеци

Вечер - 17.12.2017

Утрово во Македонија е облачно со врнежи од дожд, главно со слаб интензитет. На планините над 1000 метри надморска височина има и врнежи од снег. Долж Повардарието дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Многу снег и температури над просекот - временска прогноза за наредните пет месеци

Сител - 17.12.2017

Утрово во Македонија е облачно со врнежи од дожд, главно со слаб интензитет. На планините над 1000 метри надморска височина има и врнежи од снег. Долж Повардарието дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Детална прогноза за наредните 5 месеци: Температури несвојствени за периодот што следи

Турлитава - 17.12.2017

Утрово во Македонија е облачно со врнежи од дожд, главно со слаб интензитет. На планините над 1000 метри надморска височина има и врнежи од снег. Долж Повардарието дува слаб до умерен ветер од северен правец.