TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кандидат за советник од ВМРО ДПМНЕ повикан на разговор во МВР

Нова ТВ - 12.10.2017

Во Кочани, кандидат за советник од ВМРО ДПМНЕ бил повикан на разговор во МВР, поради сомнение за поткуп на гласачи. Случајот се работи по консултација и налог на Основното јавно обвинителство.

Кандидат за советник од Кочани поткупувал гласачи

+инфо - 12.10.2017

Кај кандидатот е најдена поголема сума на пари и список на гласачи од одреден дел на Кочани. За случајот веднаш било известено Јавното обвинителство. Полицијата од Кочани денеска на информативен разговор повикала маж од овој град, кој бил кандидат ...

Во Кочани уапсен кандидат за советник на ВМРО ДПМНЕ за поткуп на гласачи

Бриф - 12.10.2017

МВР во координација со обвинителството, вечерва во Кочани привела лице кое е дел од листата на советници од редовите на ВМРО ДПМНЕ за град Кочани. Лицето било фатено од страна на полицијата по претходен налог на Јавен обвинител за основано сомнение ...

МВР: Кандидат за советник од листата на ВМРО-ДПМНЕ под сомнение дека поткупувал гласачи

Фокус - 12.10.2017

Лице од кандидираната листа на советници од ВМРО-ДПМНЕ вечерва е повикано на разговор во полициска станица во Кочани, под сомнение дека поткупувал гласачи. Според првичните информации од МВР, кај лицето се најдени пари, списоци со гласачи и друг ...

Кандидат на ВМРО-ДПМНЕ осомничен за поткуп на гласачи

Макфакс - 12.10.2017

Полицијата во Кочани повикала на разговор кандидат за советник на ВМРО-ДПМНЕ под сомнение за поткуп на гласачи. Случајот се работи во консултација и по налог на Јавно обвинителство. Кандидатот за советник бил повикан во станица и кај него се ...

Кандидат за советник од ВМРО-ДПМНЕ за Кочани повикан на разговор во полиција под сомнение за поткуп на гласачи

А1 On - 12.10.2017

Полицијата во Кочани повикала на информативен разговор лице, кое што е кандидат за советник на општината од ВМРО-ДПМНЕ под сомнение за поткуп на гласачи. Тој бил повикан во полициска станица, а неофицијално кај него биле пронајдени пари, списоци на ...

МВР: Кандидат на ВМРО-ДПМНЕ осомничен за поткуп на гласачи

Стандард - 12.10.2017

Полицијата во Кочани повикала на разговор кандидат за советник на ВМРО-ДПМНЕ под сомнение за поткуп на гласачи. Според првичните информации од МВР, кај лицето се најдени пари, списоци со гласачи и друг ...

СДСМ во паника од поразот во Крива Паланка, фотографирани на дело како во полициско присуство поткупуваат гласачи со ...

Курир - 12.10.2017

Имено, поддршката која граѓаните ја покажуваат кон ВМРО-ДПМНЕ, во повеќе места ги тера од владеачката партија да даваат поткуп, во обид да дојдат до глас повеќе. Делото поткуп е едно од најголемите прекршувања на изборниот законик, според ...

ЕКСКЛУЗИВНО: Приведен кандидат за советник од опозициската партија – се сомничи за поткуп на гласачи, пронајдени се ...

Sky - 12.10.2017

Денеска во Кочани е приведено лице кое е на советничката листа на опозициската ВМРО, дознава Скај од свои извори. Според информациите се работи за лице од ромска националност, а се сомничи за поткуп на гласачи.

Доколку некој се подготвува за ПОТКУП при избори, проблеми на гласачко место и ПОСЛЕДИЦИТЕ од тоа?!

Маркукуле - 12.10.2017

Локалните избори се на врата. Македонија во недела одново ќе гласа за први луѓе на општините и членови на советот. Од изборната кампања останува утре утрешниот ден, кога на полноќ ќе биде означен изборен молк.

ОСОМНИЧЕН ЗА ПОТКУП НА ГЛАСАЧИ: Кај кандидат за советник најдени пари и списоци

Фактор - 12.10.2017

Полицијата во Кочани повикала на разговор кандидат за советник на ВМРО-ДПМНЕ под сомнение за поткуп на гласачи. Кандидатот за советник е повикан во станица. Кај него се пронајдени пари, списоци со гласачи и други материјали.

Приведен кандидат за советник од ВМРО-ДПМНЕ во Кочани под сомнение за поткуп на гласачи

Локално - 12.10.2017

Полицијата во Кочани привело лице, кое што е кандидат за советник на општината од ВМРО-ДПМНЕ под сомнение за поткуп на гласачи. Тој е приведен по налог на освовното јавно обвинителствои кај него биле пронајдени пари, списоци на гласачи и друг ...

СДСМ ги подмачка паланчани да заокружат 19: Во полициско присуство се поткупуваат гласачи со зејтин (ФОТО)

Република - 12.10.2017

Дека паниката од пораз кај СДСМ е голема доказ е еклатантното кршење на изборниот законик, при што министерот за внатрешни работи и потпретседател на СДСМ, Оливер Спасовски ја вмеша и полицијата, полицијата која е под негова контрола, пишува ...