TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Првиот предводник на HMD Global ќе се вика Nokia 8

Стандард - 17.07.2017

Финската компанија HMD Global се подготвува да го претстави првиот паметен телефон од висока класа во новата серија на паметни телефони со брендот на Nokia и тој ќе го носи името Nokia 8. Информациите доаѓаат од сајтот WinFuture, кој се повикува на ...

Nokia 5 пристигна во Германија, ова е цената

Телефони.мк - 17.07.2017

Новите смартфони на Nokia постепено навлегуваат на европскиот пазар, па откако Nokia 3 стигна во велика Британија, на ред е и нешто помоќниот Nokia 5 кој е лансиран во Германија по цена од 190 евра.