TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Новиот Honor модел конкуренција за најмоќните на пазарот

Додај Гас - 07.12.2017

Подбрендот на Huawei, Honor, познат е по своите квалитетни телефони чија цена е многу подостапна во споредба со телефони со слични карактеристики на веќе познати брендови. Најмоќниот телефон View 10, кој официјално е претставен неделава, доаѓа со ...

Huawei P11 ќе доаѓа со 40 мегапикселна задна и 24 мегапикселна селфи камера!

GSM.mk - 07.12.2017

Откако Huawei стапи во партнерство со Leica за производство на камерите на своите смартфони, компанија почна да посветува посебно внимание на нивните перформанси, дури и ако станува збор за уреди од средната класа..

Huawei Mate 9 и Mate 9 Pro добиваат одличен софтвер

Телефони.мк - 06.12.2017

Huawei Mate 9 и Mate 9 Pro се следни на листата на големи софтверски надградби на Huawei со тоа што ќе бидат надградени со Android 8.0 Oreo оперативниот систем заедно со EMUI 8.0 корисничкиот интерфејс со што се содржани голем број на квалитетни ...

Huawei P11 е планиран со три главни камери!?

Телефони.мк - 06.12.2017

Од Кина пристигна нова атрактивна информација за престојниот смартфон Huawei P11 кој ќе биде меѓу првите на пазарот следната година со дури 3 главни камери на задната страна со комбиниран капацитет од неверојатни 40 мегапиксели, нешто слично како ...

Honor 7X, телефон со екран без рамка и одлична камера

Денар - 06.12.2017

„Honor“ веќе не навикна на квалитет по пристапна цена, а нивниот штотуку претставен модел „7X“ е само продолжение на одличната пракса. Ова е нивниот премиум модел кој прво придонесува за гледање на содржини на целиот екран.

Официјално Honor 7X: all-screen дизајн, дуален систем камери и цена од 200 долари

GSM.mk - 06.12.2017

Huawei Honor 7X конечно ја доби својата глобална премиера. Уредот беше најавен во октомври во Кина, а ова утро беше конечно претставен. Накратко, станува збор за уред од средната класа со пристојни спецификации..

Официјално Honor View 10: Најдобриот телефон на Honor досега?

GSM.mk - 06.12.2017

Покрај претставувањето на следбеникот на 7X, ова утро Honor претстави и најпремиум Honor уред досега, Honor View 10. Да погледнеме што нуди: Исто како 7X, Honor View 10 доаѓа со алуминиумски дизајн.

Huawei Honor V10 е нов хит во продажбата

Телефони.мк - 05.12.2017

Huawei има фантастичен старт на продажбата на новиот екстра евтин и квалитетен смартфон Honor V10 кој преки кинеските сајтови на флеш продажбата веднаш се распродаде со огромен интерес кај купувачите.