TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Кец на десетка“ на Бојаџиски премиерно во МНТ

Р.С.Европа - 14.11.2017

Работена како претпоследна премиера од програмата за тековната 2017 година, во петок, на 17 ноември, во 20 часот, на Малата сцена на Македонски народен театар, ќе биде изведена комедијата „Кец на десетка“ од Митко Бојаџиски.

„Кец на десетка“ в петок премиерно во МНТ

+инфо - 14.11.2017

Во претставата играат Александар Миќиќ-таткото Доксе, Тања Кочовска-мајката Грациела, Нина Деан-ќерката Ана и Ивица Димитријевиќ во улогата на Тоше. Комедијата „Кец на десетка“ на авторот Митко Бојаџиски, в петок премиерно ќе биде изведена во ...

Премиера на „Кец на десетка“ в петок во МНТ

А1 On - 14.11.2017

Комедијата „Кец на десетка“ на авторот Митко Бојаџиски, в петок премиерно ќе биде изведена во Македонскиот народен театар. Во претставата играат Александар Миќиќ-таткото Доксе, Тања Кочовска-мајката Грациела, Нина Деан-ќерката Ана и Ивица ...

Дац нема да глуми, ниту да синхронизира серии додека е в.д. директор на МНТ

Република - 14.11.2017

Драган Спасов – Дац, вршител на должноста директор на Македонскиот народен театар (МНТ) ги откажал сите свои ангажмани во театарот и нема да глуми во ниту една претстава во Драмски театар и во МНТ поради обврските кои ги имал како в.д.

Драган Спасов-Дац вљубен во Весна

Репортер - 13.11.2017

Директорот на МНТ и актер Драган Спасов-Дац сподели љубовна фотографија на која е со својата сопруга Весна. Под фотографијата што ја сподели на својот фејсбук-профил напиша: „Секој има некоја среќа… Мојата среќа се вика Весна“.

Комедијата „Кец на десетка“ в петок премиерно во МНТ (видео)

Република - 14.11.2017

Комедијата „Кец на десетка“ на авторот Митко Бојаџиски, в петок премиерно ќе биде изведена на малата сцена во Македонскиот народен театар. Во претставата играат Александар Миќиќ-таткото Доксе, Тања Кочовска-мајката Грациела, Нина Деан-ќерката Ана и ...

Премиера на „Кец на десетка“ в петок во МНТ

Орбис - 14.11.2017

Комедијата „Кец на десетка“ на авторот Митко Бојаџиски, в петок премиерно ќе биде изведена во Македонскиот народен театар. Во претставата играат Александар Миќиќ-таткото Доксе, Тања Кочовска-мајката Грациела, Нина Деан-ќерката Ана и Ивица ...

Драган Спасов – Дац: Секој има некоја среќа, мојата се вика Весна

Република - 13.11.2017

Директорот на МНТ и актер, Драган Спасов-Дац, вчера на социјалните мрежи сподели фотографија на која е со својата сопруга Весна. Со неа тој и испрати порака на својата животна сопатничка со зборовите: – Секој има некоја среќа… Мојата среќа се вика ...

„Кец на десетка“ в петок премиерно во МНТ

Сител - 14.11.2017

Комедијата „Кец на десетка“ на авторот Митко Бојаџиски, в петок премиерно ќе биде изведена во Македонскиот народен театар. Во претставата играат Александар Миќиќ-таткото Доксе, Тања Кочовска-мајката Грациела, Нина Деан-ќерката Ана и Ивица ...

Драган Спасов – Дац: Секој има некоја среќа, мојата се вика Весна

Сител - 14.11.2017

Директорот на МНТ и актер, Драган Спасов-Дац, вчера на социјалните мрежи сподели фотографија на која е со својата сопруга Весна. Со неа тој и испрати порака на својата животна сопатничка со зборовите: – Секој има некоја среќа… Мојата среќа се вика ...

„Кец на десетка“ овој петок премиерно во МНТ

Cooltura - 15.11.2017

Комедијата „Кец на десетка“ на авторот Митко Бојаџиски, в петок премиерно ќе биде изведена во Македонскиот народен театар. Во претставата играат Александар Миќиќ-таткото Доксе, Тања Кочовска-мајката Грациела, Нина Деан-ќерката Ана и Ивица ...

Драган Спасов – Дац: Секој има некоја среќа, мојата се вика Весна – Фото

Скопје24 - 14.11.2017

Директорот на МНТ и актер, Драган Спасов-Дац, вчера на социјалните мрежи сподели фотографија на која е со својата сопруга Весна. Со неа тој и испрати порака на својата животна сопатничка со зборовите: – Секој има некоја среќа… Мојата среќа се вика ...