TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шекеринска во Брисел се сретна со високи претставници на НАТО...

Н.Македонија - 10.11.2017

Шекеринска во Брисел се сретна со високи претставници на НАТО Актуелните процеси во Република Македонија, имплементација на Планот 3-6-9 на Владата, со фокусот на реформи во судството, во разузнавачките и безбедносните служби, слободата на медиумите ...

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска на министерски состанок во седиштето на НАТО во Брисел

24 Вести - 09.11.2017

На покана на генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, министерката за одбрана, Радмила Шекеринска денеска учествува на состанокот на министрите за одбрана на земјите членки на НАТО и земјите учесници во мисијата „Одлучна поддршка“.

Шекеринска: Македонија ќе ги испорача неопходните реформи за НАТО

Канал5 - 09.11.2017

Република Македонија со засилено темпо и реформи работи на исполнување на критериумите и стандардите за членство во НАТО, изјави министерката за одбрана Радмила Шекеринска во Брисел каде на покана на Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, ...

Шеќеринска: Македонија ќе го зголеми своето учество во Авганистан за 20 насто во 2018-та

МРТ - 09.11.2017

Ова е доказ за посветеноста на земјава за членство во Алијансата, изјави министерката за одбрана Шеќеринска, по состанокот на министрите за одбрана на НАТО во Брисел. Македонија ќе го зголеми своето учество во Авганистан за 20 насто во 2018-та ...

НАТО изрази подготвеност да остане во Авганистан

Алфа - 09.11.2017

По 16 години присуство во Авганистан, НАТО денеска изрази подготвеност да остане во азиската држава додека е потребно. По 16 години присуство во Авганистан, НАТО денеска изрази подготвеност да остане во азиската држава додека е потребно.

Посета на министерката Шекеринска на НАТО штабот во Брисел и средби со високи официјални претставници

МКД - 10.11.2017

Министерката Шекеринска во Брисел оствари посета на НАТО штабот во Брисел при која реализираше издвоени средби со помошник генералниот секретар на НАТО за политички прашања и безбедносна политика, Алехандро Алваргонзалез и помошник генералниот ...

Шекеринска во Брисел: Ќе го зголемиме придонесот во операциите на НАТО

Точка - 09.11.2017

На покана на генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, министерката за одбрана Радмила Шекеринска учествува на состанокот на министрите за одбрана на земјите членки на НАТО и земјите учесници во мисијата „Одлучна поддршка“.

НАТО изрази подготвеност да остане во Авганистан

Курир - 09.11.2017

– Ќе ја продолжиме мисијата с ѐ додека е потребно. А, целта е локалните сили да ја преземат одговорноста за безбедноста, изјави генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг . Столтенберг соопшти дека властите во Обединетите Арапски Емирати и ...

Шекеринска во Брисел разговарала со помошниците на генералниот секретар на НАТО

Мета - 10.11.2017

Македонската министерка за одбрана, Радмила Шекеринска, при посетата на Брисел на состанокот на министрите за одбрана на земјите-членки на НАТО и земјите-учесници во мисијата „Одлучна поддршка“, во НАТО штабот во Брисел имала средби со ...

Шекеринска во Брисел се сретна со високи претставници на НАТО

+инфо - 10.11.2017

Министерката ги истакнала стратешките цели на Македонија за членство во НАТО и најавила засилено темпо и реформи кон исполнување на критериумите. Актуелните процеси во Република Македонија, имплементација на Планот 3-6-9 на Владата, со фокусот на ...

Шекеринска: Македонија ќе ги испорача неопходните реформи за НАТО

Локално - 09.11.2017

Република Македонија со засилено темпо и реформи работи на исполнување на критериумите и стандардите за членство во НАТО, изјави министерката за одбрана Радмила Шекеринска во Брисел каде на покана на Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, ...

НАТО изрази подготвеност да остане во Авганистан

+инфо - 09.11.2017

Столтенберг истакна дека крајната цел е да се постигне трајно политичко решение во Авганистан. По 16 години присуство во Авганистан, НАТО денеска изрази подготвеност да остане во азиската држава додека е потребно.

Шекеринска во Брисел разговарала со помошниците на генералниот секретар на НАТО

Локално - 10.11.2017

Македонската министерка за одбрана, Радмила Шекеринска, при посетата на Брисел на состанокот на министрите за одбрана на земјите-членки на НАТО и земјите-учесници во мисијата „Одлучна поддршка“, во НАТО штабот во Брисел имала средби со ...

Посета на министерката Шекеринска на НАТО штабот во Брисел

Нетпрес - 10.11.2017

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска во Брисел во петокот оствари посета на НАТО штабот во при која реализираше издвоени средби со помошник генералниот секретар на НАТО за политички прашања и безбедносна политика, Алехандро Алваргонзалез и ...

Шекеринска во Брисел: Ќе го зголемиме придонесот во операциите на НАТО

Sky - 09.11.2017

На покана на генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, министерката за одбрана Радмила Шекеринска учествува на состанокот на министрите за одбрана на земјите членки на НАТО и земјите учесници во мисијата „Одлучна поддршка“.

НАТО изрази подготвеност да остане во Авганистан

Сител - 09.11.2017

По 16 години присуство во Авганистан, НАТО денеска изрази подготвеност да остане во азиската држава додека е потребно. - Ќе ја продолжиме мисијата с ѐ додека е потребно. А, целта е локалните сили да ја преземат одговорноста за безбедноста, изјави ...

Шекеринска во Брисел се сретна со високи претставници на НАТО

Канал5 - 10.11.2017

Актуелните процеси во Република Македонија, имплементација на Планот 3-6-9 на Владата, со фокусот на реформи во судството, во разузнавачките и безбедносните служби, слободата на медиумите и транспарентноста, како и реформските процесите во ...

Македонија ќе ги испорача неопходните реформи за НАТО

Идивиди - 09.11.2017

Република Македонија со засилено темпо и реформи работи на исполнување на критериумите и стандардите за членство во НАТО, изјави министерката за одбрана Радмила Шекеринска во Брисел каде на покана на Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, ...

НАТО подготвен да остане во Авганистан

Нетпрес - 09.11.2017

По 16 години присуство во Авганистан, НАТО уште е подготвен да остане во азиската држава додека е потребно, порала во четвртокот генералниот секретар на сојузот, Јенс Столтенберг, откако минатиот месец водечката сила во Алијанката – САД, изразија ...

Шекеринска во Брисел се сретна со високи претставници на НАТО

Либертас - 10.11.2017

Актуелните процеси во Република Македонија, имплементација на Планот 3-6-9 на Владата, со фокусот на реформи во судството, во разузнавачките и безбедносните служби, слободата на медиумите и транспарентноста, како и реформските процесите во ...

Шекеринска во Брисел: Ќе го зголемиме придонесот во операциите на НАТО

А1 On - 09.11.2017

На покана на генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, министерката за одбрана Радмила Шекеринска учествува на состанокот на министрите за одбрана на земјите членки на НАТО и земјите учесници во мисијата „Одлучна поддршка“.

НАТО изрази подготвеност да остане во Авганистан

ТВ21 - 09.11.2017

По 16 години присуство во Авганистан, НАТО денеска изрази подготвеност да остане во азиската држава додека е потребно. – Ќе ја продолжиме мисијата с ѐ додека е потребно. А, целта е локалните сили да ја преземат одговорноста за безбедноста, изјави ...

Шекеринска во посета на НАТО-штабот во Брисел

Макфакс - 10.11.2017

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска во Брисел оствари посета на НАТО штабот при која реализираше издвоени средби со помошник генералниот секретар на НАТО за политички прашања и безбедносна политика, Алехандро Алваргонзалез и помошник ...

Шекеринска во Брисел: Ќе го зголемиме придонесот во операциите на НАТО

Орбис - 09.11.2017

На покана на генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, министерката за одбрана Радмила Шекеринска учествува на состанокот на министрите за одбрана на земјите членки на НАТО и земјите учесници во мисијата „Одлучна поддршка“.

Столтенберг: Ќе ја продолжиме мисијата во Авганистан сѐ додека е потребно

А1 On - 09.11.2017

По 16 години присуство во Авганистан, НАТО денеска изрази подготвеност да остане во азиската држава додека е потребно. – Ќе ја продолжиме мисијата сѐ додека е потребно. А, целта е локалните сили да ја преземат одговорноста за безбедноста, изјави ...

Шекеринска во Брисел се сретна со високи претставници на НАТО

Сител - 10.11.2017

Актуелните процеси во Република Македонија, имплементација на Планот 3-6-9 на Владата, со фокусот на реформи во судството, во разузнавачките и безбедносните служби, слободата на медиумите и транспарентноста, како и реформските процесите во ...

Македонија ќе го зголеми военото присуство во Авганистан

Newsroom - 09.11.2017

На покана на Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска учествува на состанокот на министрите за одбрана на земјите членки на НАТО и земјите учесници во мисијата „Одлучна поддршка“.

Столтенберг: Ќе ја продолжиме мисијатаво Авганистан сѐ додека е потребно

Орбис - 09.11.2017

По 16 години присуство во Авганистан, НАТО денеска изрази подготвеност да остане во азиската држава додека е потребно. – Ќе ја продолжиме мисијата сѐ додека е потребно. А, целта е локалните сили да ја преземат одговорноста за безбедноста, изјави ...

Шекеринска во посета на НАТО штабот во Брисел

Вечер - 10.11.2017

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска во Брисел оствари посета на НАТО штабот при која реализираше издвоени средби со помошник генералниот секретар на НАТО за политички прашања и безбедносна политика, Алехандро Алваргонзалез и помошник ...

Шекеринска: Македонија ќе ги испорача неопходните реформи за НАТО

Слободен Печат - 09.11.2017

Република Македонија со засилено темпо и реформи работи на исполнување на критериумите и стандардите за членство во НАТО, изјави министерката за одбрана Радмила Шекеринска во Брисел каде на покана на Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, ...

Шекеринска во Брисел се сретна со високи претставници на НАТО

Алсат-М - 10.11.2017

Актуелните процеси во Република Македонија, имплементација на Планот 3-6-9 на Владата, со фокусот на реформи во судството, во разузнавачките и безбедносните служби, слободата на медиумите и транспарентноста, како и реформските процесите во ...

Шекеринска: Македонија ќе ги испорача неопходните реформи за НАТО

Кумановски м. - 09.11.2017

loading... Република Македонија со засилено темпо и реформи работи на исполнување на критериумите и стандардите за членство во НАТО, изјави министерката за одбрана Радмила Шекеринска во Брисел каде на покана на Генералниот секретар на НАТО, Јенс ...

Шекеринска на средби во НАТО штабот во Брисел

МРТ - 10.11.2017

Во разговорите со официјалните претставници на НАТО, соговорниците разменија мислења за актуелните процеси во Република Македонија – имплементација на Планот 3-6-9 на Владата на Република Македонија и фокусот на реформи во судството, во ...

Шекеринска: Македонија ќе ги испорача неопходните реформи за НАТО ...

Н.Македонија - 10.11.2017

Шекеринска: Македонија ќе ги испорача неопходните реформи за НАТО Република Македонија со засилено темпо и реформи работи на исполнување на критериумите и стандардите за членство во НАТО, изјави министерката за одбрана Радмила Шекеринска во Брисел, ...

Шекеринска во посета на НАТО штабот во Брисел

Точка - 10.11.2017

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска во Брисел оствари посета на НАТО штабот при која реализираше издвоени средби со помошник генералниот секретар на НАТО за политички прашања и безбедносна политика, Алехандро Алваргонзалез и помошник ...

Шекеринска одржа состаноци со високи претставници на НАТО во Брисел

Newsroom - 10.11.2017

Актуелните процеси во Република Македонија, имплементација на Планот 3-6-9 на Владата, со фокусот на реформи во судството, во разузнавачките и безбедносните служби, слободата на медиумите и транспарентноста, како и реформските процесите во ...

Посета на Шекеринска на НАТО штабот во Брисел, оствари средби со високи официјални претставници

А1 On - 10.11.2017

Министерката Шекеринска во Брисел оствари посета на НАТО штабот во Брисел при која реализираше издвоени средби со помошник генералниот секретар на НАТО за политички прашања и безбедносна политика, Алехандро Алваргонзалез и помошник генералниот ...

Посета на Шекеринска на НАТО штабот во Брисел, оствари средби со високи официјални претставници

Орбис - 10.11.2017

Министерката Шекеринска во Брисел оствари посета на НАТО штабот во Брисел при која реализираше издвоени средби со помошник генералниот секретар на НАТО за политички прашања и безбедносна политика, Алехандро Алваргонзалез и помошник генералниот ...

Шекеринска во посета на НАТО-штабот во Брисел

Sky - 10.11.2017

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска во Брисел оствари посета на НАТО-штабот, при што реализираше издвоени средби со помошник-генералниот секретар на НАТО за политички прашања и безбедносна политика, Алехандро Алваргонзалез, и ...