TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Претставници на технолошкиот гигант на средба со Заев: Huawei влегува во Македонија?

Таратур - 05.10.2017

Премиерот Зоран Заев, вчера прими во посета претставници на информатичката и телекомуникациска компанија HUAWEI од Кина. Претставниците на компанијата изразија отворен интерес за интензивна соработка во сферата на развојот на информатичкото ...

Huawei срдечно примени од премиерот Заев

Телефони.мк - 05.10.2017

Huawei доби и поддршка од македонскиот премиер Зоран Заев кој вчера имаше средба со претставници на оваа голема кинеска компанија, со надеж дека кинескиот телекомуникациски гигант ќе може да планира нови инвестиции во Македонија и развој на напредни ...