TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

BMW M4 CS – најдоброто од Баварците по М4 GTS (Галерија)

Додај Гас - 20.04.2017

BMW M4 CS без камуфлажа беше фотографиран пред два месеци, додека моделот учествуваше во снимањето на промотивниот видео клип. Сега, моделот е подготвен да се претстави во најдобро светло.

Шангај 2017: Блесок на најмоќното BMW M4

Авто Плус - 20.04.2017

BMW ја претстави на автомобилскиот саем во Шангај најмоќната верзија на М4 - CS со моќност од 460 коњски сили. Новата верзија на M4 се позиционира меѓу M4 Competition Package и M4 GTS. Со оглед дека сите автомобили од лимитирана серија M4 GTS се ...

Пристигна жестокиот BMW M4 CS со 460 коњски сили!

CARClub - 20.04.2017

BMW во Шангај го претстави M4 CS, кој ќе ја пополни празнината помеѓу M4 Competition и врвниот M4 GTS. Иако BMW не го објави обемот на производство, се верува дека исто како и GTS, M4 CS ќе биде произведен во ограничен број бидејќи германскиот бренд ...