TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ким Кардашијан во Њујорк: Стајлинг кој ќе го копирате

Хитпортал - 13.09.2017

Модната недела во Њујорк е местото каде Ким Кардашијан ги поминува своите денови. Секојдневно ја гледаме на модните ревии, а за нејзиниот стајлинг постојано се коментира. Откако направи модна катастрофа и се појави во палто и хулахопки, Ким реши да ...

Луди модни трендови кои ги воведоа сестрите Кардашијан

Идивиди - 13.09.2017

ЛУДИ ТРЕНДОВИ Ако сакате да ги следите последните модни трендови, во тој случај ќе мора да ги следите сестрите Кардашијан. Иако не секогаш ,,ин,, тие се познати по своите скандалозни излегувања во јавност и контраверзни аутфити.

Ја разоткри ќерката: Како изгледала најскандалозната мама порано!

Вистина.мк - 13.09.2017

Нејзината мајка е дел од најпознатото реалити семејство на светот. Скандалите се поврзани со кланот Кардашијан-Џенер, а без скандали не поминува ниту појавувањето во медиумите на мајката на старлетите Кајли Џенер, Ким, Кортни и Клои Кардашијан – ...

Дали овој стајлинг на Ким Кардашијан е за на црвениот тепих?

ЗаЗабава - 13.09.2017

Старлетата Ким Кардашијан повторно ја подели публиката. Освен што на модната недела во Њу Јорк ја покажа платинската коса, овој пат се одлучи за доста смел стајлинг. Нејзините проѕирни хеланки ги засени сите.

Ким Кардашијан во центарот на вниманието: Во целост го смени имиџот

Попара - 13.09.2017

Ким Кардашијан низ годините експериментираше со стилот, а кога е во прашање нејзината коса најчесто е црнокоса, но платинесто русата коса и е слабост. Ова го потврди и со нејзиното последно појавување на кое ги остави сите без зборови.

Стара фотка од Крис Џенер во младоста - сега ни е јасно на кого личи Кендал

Црнобело - 13.09.2017

Крвта не е вода, а генетиката игра голема улога кога станува збор за физичка сличност со некој од семејството. Сепак, никој не очекуваше дека мајката на кланот Кардашијан-Џенер, Крис Џенер толку многу личела на Кендал кога била млада.

Сурогат мајката на Ким Кардашијан добива третман од 2 милиони долари

Хитпортал - 12.09.2017

Ким Кардашијан и Кание Вест во јануари следната година со помош на сурогат мајка ќе до добијат третото дете. Парот во строга тајност ги држи деталите поврзани со девојката која го носи нивното дете, но не успеваат буквално се да сокријат од јавноста.

Ваква не е ни за до продавница, а не, пак, за модна недела: Ким Кардашијан (ФОТО)

Убавина и Здравје - 12.09.2017

Американската старлета Ким Кардашијан често експериментира со модата, а нејзиното појавување на Модната недела во Њујорк многумина остави… без зборови! Имено, Ким осамна во црно – на себе носеше црн кожен топ, сако, проѕирни хеланки што потсетуваат ...

Каков кикс! Сме ја виделе во секакви изданија, но ова од Ким е премногу!

Вистина.мк - 12.09.2017

Ким Кардашијан често експериментира кога е во прашање модата, а нејзиното појавување на модната недела во Њујорк, многумина ги остави без зборови. Ким се појавила целата во црно, на себе носела кожна топ маичка, сако, провидни хеланки, речиси како ...

Кардашијан се соблече потполно гола и се качи на дрво

Орбис - 12.09.2017

Кога сите помислија дека Ким Кардашијан дефинитивно се променила, таа повторно се фотографирала целосно гола, и тоа на дрво. Нејзината фотографија во стилот на Џејн од Тарзан, за 10 часа собра повеќе од милион лајкови.Кога сите помислија дека Ким ...

Навистина претера: Ким Кардашијан скоро без облека на улица

Пулс24 - 12.09.2017

Ким Кардашијан често експериментира со модата, но нејзиното појавување во Њујорк, остави многумиа без текст. Имено таа се појави облечена во црно. Горниот дел направен од кожа а хеланките кои ги носеше беа проѕирни и изгледаа како најлонски чорапи.

Сме ја виделе во секакви изданија, но овoјпат Ким ги мина сите граници!

Сител - 13.09.2017

Ким Кардашијан често експериментира кога е во прашање модата, а нејзиното појавување на модната недела во Њујорк, многумина ги остави без зборови. Ким се појавила целата во црно, на себе носела кожна топ маичка, сако, провидни хеланки, речиси како ...