TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јелена Карлеуша открива: Ме малтретираа во основно училиште

ЗаЗабава - 10.11.2017

Девојчето кој нејзините соученици брутално ја претепаа, а видеото го објавија на интернет, ја остави Србија во шок. Апел за нешто да се смени упати и Јелена Карлеуша. Пејачката на Твитер откри дека и она била на удар на насилниците.

70.000 ЛАЈКОВИ ЗА 5 ЧАСА: Погледнете ја оваа провокативна фотографија на Карлеуша (ФОТО)

Убавина и Здравје - 10.11.2017

Поп-дивата Јелена Карлеуша повторно го „запали“ Инстаграм со нова и провокативна селфи-фотографија. Јелена со својата армија од обожаватели сподели фотка на која во преден план е нејзиното огромно деколте.

Се соблече синот на Брена, ги распамети обожавателките

Сител - 10.11.2017

Стефан Живојновиќ, син на Лепа Брена и Боба Живојиновиќ, тргна по стапките на мајка си и покажа талент за музика. Покрај тоа, Стефан го покажа своето заводливо тело. Имено, на својот Инстаграм профил, тој објави селфи на кое е без маичка.

Јелена Карлеуша за ова никогаш не зборуваше: Бев жртва на насилство!

Сител - 10.11.2017

Последните година дена регионот ја потресоа видео снимки од врсничко насилство во училиштата ширум Србија, а Јелена Карлеуша реши да ги поддржи во борбата против тоа и да открие нешто за што не знаеше јавноста.

Деколтето едвај ги задржа градите: Овој стајлинг на Јелена Карлеуша долго ќе се памети

Хитпортал - 10.11.2017

Јелена Карлеуша сака да се облекува провокативно, но знае и да претера. Пејачаката на Инстаграм објави фотографија на која позира во црн фустан со длабоко деколте. Деколтето едноставно е ПРЕдлабоко, а градите на Јелена изгледаат буквално како балони.

ЗНАЕТЕ ЛИ?Цеца е родена на ист датум како и познатиот светски политичар, еве кој!

Exclusive.mk - 10.11.2017

Светлана Цеца Ражантовиќ важи за една од најпопуларните пејачки во Србија и регионот. Нејзините песни и денес денес се најслушани, а Цеца зад себе има богата и успешна кариера. Српската фолк дива е родена на 14 јуни.

Фото: Карлеуша доби 70.000 лајкови за 5 часа - Инстаграм „гори"

Press24 - 09.11.2017

Јелена Карлеуша е позната како жена без влакна на јазикот која сака да биде во центар на вниманието. Таа направи селфи во лифт и собра 70.000 лајкови за 5 ...

Лепа Брена прозборе за разводот со Боба

Пулс24 - 09.11.2017

Лепа Брена неодамна наполни 57 години, а на 7 декември со нејзиниот сопруг Слободан Боба Живојиновиќ полнат 26 години брак. Уште од почетокот на нивниот заеднички живот, во медиумите се пласираат вести дека Брена и Боба се разведуваат.

Скандал пред снимањето на „Ѕвезде Гранда“ - Карлеуша го нападнала Поповиќ, а потоа преминла на Брена

Press24 - 09.11.2017

Пејачката Јелена Карлеуша дошла на снимањето „Ѕвезде Гранда“ и пред влегување во студиото направила скандал. Имено, таа почнала да го напаѓа директорот на продукцијата, а потоа и пејачката Лепа Брена.

(Фото) Брена се однесува како тинејџерка

Репортер - 09.11.2017

Фолк-ѕвездата Лепа Брена, која секогаш внимава на имиџот и однесувањето во јавноста, овој пат ги изненади своите обожаватели со фотографија на која се однесува како тинејџерка. Фотографијата на која таа и момчето ги исплазиле јазиците е направена на ...

Ова е македонскиот дизајнер кој креаираше за Сораја

Хитпортал - 09.11.2017

Македонскиот дизајнер Златко Јовановски дизајнираше за Сораја. Тој го изработи контроверзниот фустан со кој српската старлета се појави во емисијата „Амиџи шоу“. Сораја се појави во креација во која за едната града недостигаше парче ткаенина во ...

Карлеуша заглави во лифт и направи жешко селфи

Репортер - 09.11.2017

Кога Јелена Карлеуша објави секси селфи од лифтот, нејзиниот инстаграм-профил вриеше од коментари од воодушевените фанови од Турција. Карлеуша позира без градник и во прв план се гледаа нејзините огромни гради.

Фото: Сашо Поповиќ успеа да ја крене Карлеуша на рамена

Press24 - 09.11.2017

Веќе неколку дена владее полемика дали Саша Поповиќ би можел да ја крене Карлеуша на рамена како што го правеше тоа со Брена. Дури и Брена изјави дека Поповиќ би можел да го повтори истото и со Карлеуша, но дека ќе му треба вежбање, зошто тоа беше ...

Ги полуде Турците - Карлеуша со провокативен изглед ги собра сите лајкови на Инстаграм

Press24 - 09.11.2017

Откако Јелена Карлеуша објави провокативно селфи од лифт, нејзиниот Инстаграм профил се наполни со коментари од воодушевени фанови од Турција. Сосема доволна информација е тоа што оваа фотографија за само еден час собрала 30.000 лајкови и повеќе од ...

Годините не и можат ништо: Лепа Брена тверкува и на 57 години! (видео)

Exclusive.mk - 09.11.2017

Лепа Брена настапуваше во дијаспората, а видеото кое го објави на Инстаграм покажува колку таа ужива во настапите. Лепа Брена го совлада и тверкувањето кое го го покажа на последниот настап.Многумина ја пофалија играта на Брена, а тоа покажа дека ...

УСПЕА: Jелена Карлеуша го ЈАВНА Саша Поповиќ (фото)

Exclusive.mk - 09.11.2017

Со денови трае полемиката дали Саша Поповиќ ќе успее да ја качи на раменици Јелена Карлеуша, како што некогаш го направи тоа со Лепа Брена. Дури и фолк дивата изјави дека не знае дали Саша ќе може да ја крене Јеца бидејќи пред 30 години на нив им ...

Се соблече синот на Брена, ги распамети обожавателките (Фото)

Република - 10.11.2017

Стефан Живојновиќ, син на Лепа Брена и Боба Живојиновиќ, тргна по стапките на мајка си и покажа талент за музика. Покрај тоа, Стефан го покажа своето заводливо тело. Имено, на својот Инстаграм профил, тој објави селфи на кое е без маичка.

Прв пат кажува пред јавноста- Карлеуша била жртва на насилство

Пулс24 - 10.11.2017

Последните година дена регионот ја потресоа видео снимки од врсничко насилство во училиштата ширум Србија, а Јелена Карлеуша реши да ги поддржи во борбата против тоа и да открие нешто за што не знаеше јавноста.

Македонскиот дизајнер Златко Јовановски ја соблече Сораја во емисија (ФОТО)

Убавина и Здравје - 08.11.2017

Еден од најконтроверзните македонски дизајнери Златко Јовановски повторно успеа да го привлече вниманието на јавноста, но овој пат преку познатата српска старлета Сораја Вучелиќ . Атрактивната старлета со џиновски гради гостуваше во шоуто на ...

Без грам срам: Сораја во емисија се појави со голи гради (ВИДЕО)

БркајРабота - 08.11.2017

Славната старлета очигледно е целосно задоволна од својот изглед, па голото тело го покажа пред сите во емисија. Имено, Сораја веќе подолго време има изјавено дека нема проблем да се разголи, и дека во целост е задоволна со својот изглед.

(ФОТО) Македонец ја облече Сораја за шоуто на Амиџиќ

Репортер - 08.11.2017

Македонскиот дизајнер Златко Јовановски го дизајнира контроверзниот фустан со кој српската старлета Сораја се појави на снимањето на „Амиџи шоу“. Шоуто што оди на ТВ „Пинк“ го води познатиот српски шоумен Огнен Амиџиќ кому Сораја му беше гостинка во ...

Цеца признала дека го разочарала татко си

Репортер - 08.11.2017

Деновиве на интернет се појави стара фотографија од фолк-ѕвездата Цеца со нејзиниот татко Слободан, по што медиумите во Србија повторно почнаа да пишуваат за големата поддршка што Цеца и нејзината сестра Лидија ја добиваат од родителите.

За два часа собра 180.000 лајка и 170 коментари – Цеца со ново селфи

Репортер - 08.11.2017

Сликата што Цеца ја објави на „Инстаграм“ привлече огромно внимание.Иако Цеца Ражнатовиќ на својот инстаграм-профил објави сосема обично селфи, нејзините фанови ја поплавија со воодушевувачки коментари и пофалби поради изгледот на пејачката.

(Фото) Карлеуша на настап во црвен фустан од латекс

Репортер - 08.11.2017

Фолк-пејачката Јелена Карлеуша викендов имаше настап во дискотека во Нови Сад. Таа на настапот се појави облечена во тесно кусо фустанче од латекс, кое повеќе откриваше отколку што покриваше, а публиката во дискотеката веднаш ја поздрави со бурни ...

Брена проговори за разводот!

Пулс24 - 08.11.2017

Штотуку наполни 57 години, а српската позната пејачка Леба Брена вели дека покрај професионалниот успех, зад себе има семеен мир, љубов кон нејзиниот сопруг и успех кој го постигнале нивните синови.

Карлеуша „го запали“ Инстаграм со оваа фотографија

Пулс24 - 09.11.2017

Јелена Карлеуша е позната како жена без влакна на јазикот која сака да биде во центар на вниманието. Таа направи селфи во лифт и собра 70.000 лајкови за 5 часа. Што ќе искоментирате вие на ...

Се огласи Брена: Прозборе за разводот со Боба

Сител - 09.11.2017

Лепа Брена неодамна наполни 57 години, а на 7 декември со нејзиниот сопруг Слободан Боба Живојиновиќ полнат 26 години брак. Уште од почетокот на нивниот заеднички живот, во медиумите се пласираат вести дека Брена и Боба се разведуваат.

Карлеуша направила голем скандал во „Ѕвездите на Гранд“

Пулс24 - 09.11.2017

Пејачката Јелена Карлеуша дошла на снимањето „Ѕвездите на Гранд“ и пред влегување во студиото направила скандал. Имено, таа почнала да го напаѓа директорот на продукцијата, а потоа и пејачката Лепа Брена.

Брена се однесува како тинејџерка

Exclusive.mk - 09.11.2017

Фолк-ѕвездата Лепа Брена, која секогаш внимава на имиџот и однесувањето во јавноста, овој пат ги изненади своите обожаватели со фотографија на која се однесува како тинејџерка. Фотографијата на која таа и момчето ги исплазиле јазиците е направена на ...

Саша Поповиќ ја крена Карлеуша на рамена

Пулс24 - 09.11.2017

Дали сте знаеле дека лажица масло содржи 120 калории? Една шолја тогаш треба да има околу 2000 калории. А, сега сетете се колку масло искористивте за денешниот ручек. И понатаму велите дека вие се дебелеете само од воздух? Дури и Брена изјави дека ...

Јелена Карлеуша: Бев жртва на насилство

Република - 10.11.2017

Последните година дена регионот ја потресоа видео снимки од врсничко насилство во училиштата ширум Србија, а Јелена Карлеуша реши да ги поддржи во борбата против тоа и да открие нешто за што не знаеше јавноста.

Македонец ја соблече Сораја во шоуто на Амиџиќ (ФОТО)

Exclusive.mk - 08.11.2017

Македонскиот дизајнер Златко Јовановски го дизајнира контроверзниот фустан со кој српската старлета Сораја се појави на снимањето на „Амиџи шоу“. Шоуто што оди на ТВ „Пинк“ го води познатиот српски шоумен Огнен Амиџиќ кому Сораја му беше гостинка во ...

Саша Поповиќ успеа да ја крене Карлеуша на рамена (Фото)

Република - 09.11.2017

Веќе неколку дена владее полемика дали Саша Поповиќ би можел да ја крене Карлеуша на рамена како што го правеше тоа со Брена. Дури и Брена изјави дека Поповиќ би можел да го повтори истото и со Карлеуша, но дека ќе му треба вежбање, зошто тоа беше ...