TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Маж починал откако се превртел со трактор

Макфакс - 20.03.2017

Маж на возраст од 45 години се превртел со тракторот што го возел, а од здобиените повреде, починал, соопшти полицијата. Имено, во неделата околу 10.40 часот на шумскиот пат на околу 2 км на влез во село Алашевце, кумановско, А.Д.

Тракторист загина во сообраќајка во Кумановско

Нетпрес - 20.03.2017

Како што информира денеска Министерството за внатрешни работи, трактористот А.Д. (45) од здобиените повреди починал на местото на несреќата. Смртта ја констатирал лекар од Општа болница Куманово.

Кумановец се превртел со трактор, починал на лице место

Курир - 20.03.2017

Четириесет и пет годишниот А.Д. го загуби животот вчера во несреќен случај на влезот од кумановското село Алашевце. Од полицијата денес информираат дека А.Д. од кумановско Оризари управувајќи трактор се превртел со истиот.

Загина тракторист во кумановско

Сител - 20.03.2017

Вчера околу 10.40 часот на шумскиот пат на околу 2 км на влез во с.Алашевце, кумановско, А.Д. (45) од с.Оризари, кумановско, управувајќи трактор се превртел при што од здобиените пореди починал на местото на настанот.

Тракторист загина во сообраќајка во Кумановско

Канал5 - 20.03.2017

Тракторист од кумановското село Оризари починал откако вчера изутрина во 10:40 часот се превртел со тракторот на шумскиот пат на околу два километра на влезот во село Алашевце. Како што информира денеска Министерството за внатрешни работи, ...

Кумановец се превртел со трактор, починал на лице место

Република - 20.03.2017

Четириесет и пет годишниот А.Д. го загуби животот вчера во несреќен случај на влезот од кумановското село Алашевце. Од полицијата денес информираат дека А.Д. од кумановско Оризари управувајќи трактор се превртел со истиот.

Загина тракторист од Куманово...

Н.Македонија - 20.03.2017

Загина тракторист од Куманово Вчера сабајлето на шумскиот пат, околу два километри на влезот во селото Алашевце, кумановско, 45-годишниот А.Д. од село Оризари, управувајќи трактор се превртел од патот. Од здобиените пореди, А.Д.

Маж починал откако се превртел со трактор

Кајгана - 20.03.2017

Маж на возраст од 45 години се превртел со тракторот што го возел, а од здобиените повреди починал, соопшти полицијата. Вчера околу 10.40 часот на шумскиот пат на околу 2 км на влез во село Алашевце, кумановско, А.Д.

Тракторист загина во сообраќајка во Кумановско

А1 On - 20.03.2017

Тракторист од кумановското село Оризари починал откако вчера изутрина во 10:40 часот се превртел со тракторот на шумскиот пат на околу два километра на влезот во село Алашевце. Како што информира денеска Министерството за внатрешни работи, ...

Трагедија во Македонија: Се превртел со трактор и починал на лице место

Press24 - 20.03.2017

Страшна сообраќајна несреќа се случи викендов во Македонија. 45-годишниот А.Д. го загубил животот откако се превртел од трактор, во кумановското село Алашевце. Од полицијата денес информираат дека А.Д.

Маж починал откако се превртел со трактор

Точка - 20.03.2017

Маж на возраст од 45 години се превртел со тракторот што го возел, а од здобиените повреде, починал, соопшти полицијата. Имено, во неделата околу 10.40 часот на шумскиот пат на околу 2 км на влез во село Алашевце, кумановско, А.Д.

Тракторист загина во сообраќајна несреќа

Канал 77 - 20.03.2017

Тракторист од кумановското село Оризари починал откако вчера изутрина во 10:40 часот се превртел со тракторот на шумскиот пат на околу два километра на влезот во село Алашевце. Министерството за внатрешни работи соопшти дека четириесет и ...

Трагедија во Македонија: Се превртел со трактор и починал на лице место

Република - 20.03.2017

Страшна сообраќајна несреќа се случи викендов во Македонија. 45-годишниот А.Д. го загубил животот откако се превртел од трактор, во кумановското село Алашевце. Од полицијата денес информираат дека А.Д.

Настрада тракторист

МКД - 11.09.2017

Вчера околу 9.30 часот, на место викано „Кремењачо" во делчевското село Габрово настрада Б.Д. (43) од с.Габрово, управувајќи трактор ландини, со делчевски регистарски ознаки, Четириест и тригодишниот Б.Д.

Тракторист загина во сообраќајка во Кумановско

Локално - 20.03.2017

Тракторист од кумановското село Оризари починал откако вчера изутрина во 10:40 часот се превртел со тракторот на шумскиот пат на околу два километра на влезот во село Алашевце. Како што информира денеска Министерството за внатрешни работи, ...

Кумановец се превртел со трактор и починал

+инфо - 20.03.2017

А.Д. од кумановско Оризари управувајќи трактор, се превртел со него и од здобиените повреди, починал на лице место. А.Д. од кумановско Оризари управувајќи трактор, се превртел со него и од здобиените повреди, починал на лице место.

Тракторист загина во сообраќајка во Кумановско

Либертас - 20.03.2017

Тракторист од кумановското село Оризари починал откако вчера изутрина во 10:40 часот се превртел со тракторот на шумскиот пат на околу два километра на влезот во село Алашевце. Како што информира денеска Министерството за внатрешни работи, ...

Заврши под тракторот – Страшна трагедија го потресе Куманово

Репортер - 20.03.2017

Страшна сообраќајна несреќа се случи викендов во Македонија. 45-годишниот А.Д. го загубил животот откако се превртел од трактор, во кумановското село Алашевце. Од полицијата денес информираат дека А.Д.

Се превртел со трактор и починал

Kumanovo News - 20.03.2017

Несреќата се случила викендов додека А.Д. го обработувал земјиштето во селото Алешевце. Од задобиените повреди починал на лице место. Полициски екипи извршиле увид на местото на несреќата, а по наредба на Јавен обвинител телото е предадено на ...