TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

45 примери како се носи голема јакна во град!

Divian Arts - 10.11.2017

По улиците на големите градови почесто ќе гледате големи димензии на јакни отколку на скијачките терени. Иако на прв поглед изгледаат како вистински вреќи, се испостави дека огромните зимски јакни, изгледаат апсолутно соодветно кога се носат во ...

Мали модни лекции: 5 стилски грешки кои ги правиме кога носиме тесни фармерки

Кафе пауза - 10.11.2017

На врвот на омилените женски модели на фармерки се наоѓаат тесните, прилепени фармерки. Дали знаевте кои се најчестите грешки кои ги правиме додека ги носиме? Сега е време да ги дознаете и никогаш повеќе да не ги повторите.

Плисе здолништа за оваа есен

Попара - 09.11.2017

Најпожелните парчиња од овој модел ни пристигнуваат во металик нијанси, но ако не сакате да се истакнете на овој начин одберете класични бои и материјали. Сукњата со набори одлични прилега и со формални и со лежерни комбинации, а модните блогерки ...

ЛЕКЦИЈА ЗА СТИЛ ОД ВИКТОРИЈА БЕКАМ: За совршен стајлинг ви требаат само фармерки! (ФОТО)

Exclusive.mk - 09.11.2017

Викторија Бекам малку се „поопушти“ кога станува збор за облекување. Иако и понатаму носи своја колекција и не се откажува од високите потпетици, дизајнерката во својот стил почнала да воведува поедноставни и лежерни парчиња, кои од паричник не мора ...

Се што ни треба оваа зима: Панталони со ефект на кожа

МакМода - 09.11.2017

Би можеле малку да се одмориме од фармерките и да го прифатиме есенско-зимскиот тренд на панталони од вештачка кожа кои изгледаат фенси и лесно се комбинираат. Може да ги носиме и со тексас јакна, со кожена јакна, со плиш, со предимензионирани ...

Четврток во колор блок здолниште

Fashionel - 09.11.2017

Убавото време повторно ни се врати, па за разлика од вчера кога носевме џинс, џемпер и мантил, денеска имаме една поразиграна комбинација. Нашата денешна предлог-комбинација се состои од волнено колор-блок здолниште.