TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пратениците ќе одлучуваат за разрешувањето на Зврлевски...

Н.Македонија - 19.06.2017

Пратениците ќе одлучуваат за разрешувањето на Зврлевски Предлогот на Владата за разрешување на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски денеска бил испратен во Собранието на Репулика Македонија, откако претходно бил потпишан од генералниот секретар ...

Предлогот за разрешување на Зврлевски испратен до Собрание

24 Вести - 19.06.2017

Предлогот на Владата за разрешување на обвинителот Марко Зврлевски денеска е потпишан од генералниот секретар Драги Рашковски и испратен до Собранието. Минатата недела Советот на јавни обвинители со мнозинство гласови го прифати владиниот предлог за ...

РАЗРЕШУВАЊЕТО НА ЗВРЛЕВСКИ ПРЕД КРАЈ: Предлогот испратен и до Собрание, јавниот обвинител оди во рацете на пратениците

Телеграф - 19.06.2017

Мала е веројатноста дека јавниот обвинител ќе го преживее гласањето за негово разрешување. Мнозинството во парламентот, кое е предводено од СДСМ, е решено Зврлевски да замине од позицијата Предлогот од Владата за разрешување на јавниот обвинител, ...

Предлогот на Владата за разрешување на Зврлевски стигна во Собрание

А1 On - 19.06.2017

Владата го испрати до Законодавниот дом предлогот за разрешување на државниот обвинител Марко Зврлевски. Предлогот е потпишан од генералниот секретар Драги Рашковски, откако на петтата седница Владата одлучи дека Зврлевски не може да си ја врши ...

Предлогот за разрешување на Зврлевски стигна во Собрание

Стандард - 19.06.2017

Предлогот на Владата за разрешување на Републичкиот јавен обвинител, Марко Зврлевски денеска бил потпишан од генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски, и испратен во Собранието на Република Македонија.

Предлогот за разрешување на Зврлевски испратен до Собранието

Либертас - 19.06.2017

Предлогот на Владата за разрешување на обвинителот Марко Зврлевски денеска со потпис на генералниот секретар Драги Рашковски е испратен до Собранието. На седница на Собранието, мнозинството од пратениците треба да го разреши Зврлевски откако за тоа ...

Предлогот за разрешување на Зврлевски патува кон Собрание

Фокус - 19.06.2017

Откако на владина седница беше усвоен предлогот за разрешување на Јавниот обвинител Марко Зврлевски, тој е потпишан од страна на генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски и е испратен до Собранието.

СОБРАНИЕТО ЌЕ МУ ПРЕСУДИ: Разрешувањето на Зврлевски во раце на пратениците

Фактор - 19.06.2017

Предлогот на Владата за разрешување на јавниот обвинител Марко Зврлевски стигна во Собрание. Сега за предлогот кој е потпишан од генералниот секретар Драги Рашковски, откако на петтата седница Владата одлучи дека Зврлевски не може да си ја врши ...

Предлогот за разрешување на Зврлевски тргна од Влада кон Собрание

Мета - 19.06.2017

Предлогот на Владата за разрешување на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски денеска бил потпишан од генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски, и испратен во Собранието на Република Македонија.

Одеднаш сите станаа Сончогледи за Зврлевски, вели Аневски за колегите од Советот на обвинители

Сакам да кажам - 19.06.2017

Претседателот на Советот на јавни обвинители Петар Аневски за САКАМДАКАЖАМ.МК вели дека не е воопшто зачуден што мнозинството членови од Советот минатиот вторник одлучи да го остават сам и да гласаат сите до еден за предлогот на Владата за ...

Предлогот за разрешување на Зврлевски испратен до Собрание

Тера - 19.06.2017

Предлогот на Владата за разрешување на обвинителот Марко Зврлевски денеска е потпишан од генералниот секретар Драги Рашковски и испратен до Собранието. Минатата недела Советот на јавни обвинители со мнозинство гласови го прифати владиниот предлог за ...

РАЗРЕШУВАЊЕТО НА ЗВРЛЕВСКИ ПРЕД КРАЈ: Предлогот испратен и до Собрание, јавниот обвинител оди во рацете на пратениците

Вечер - 19.06.2017

Мала е веројатноста дека јавниот обвинител ќе го преживее гласањето за негово разрешување. Мнозинството во парламентот, кое е предводено од СДСМ, е решено Зврлевски да замине од позицијата Предлогот од Владата за разрешување на јавниот обвинител, ...

Предлогот за разрешување на Зврлевски испратен во Собрание

МКД - 19.06.2017

Откако на владина седница беше усвоен предлогот за разрешување на Јавниот обвинител Марко Зврлевски, тој е потпишан од страна на генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски и е испратен до Собранието.

Предлогот за разрешување на Зврлевски испратен до Собрание

Слободен Печат - 19.06.2017

Предлогот на Владата за разрешување на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски денеска бил потпишан од генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски, и испратен во Собранието на Република Македонија.

Аневски: Членовите на Советот станаа сончогледи и гласаа против Зврлевски

Фокус - 19.06.2017

Претседателот на Советот на јавни обвинители Петар Аневски за САКАМДАКАЖАМ.МК вели дека не е воопшто зачуден што мнозинството членови од Советот минатиот вторник одлучи да го остават сам и да гласаат сите до еден за предлогот на Владата за ...

Аневски: Колегите станаа сончогледи за Зврлевски

Таратур - 19.06.2017

Претседателот на Советот на јавни обвинители Петар Аневски вели дека не е воопшто зачуден што мнозинството членови од Советот минатиот вторник одлучи да го остават сам и да гласаат сите до еден за предлогот на Владата за разрешување на државниот ...

Владата констатираше дека Зврлевски не е способен за државен обвинител

Телма - 17.06.2017

До Собранието уште не е стигнат предлогот на Владата за разрешување на државниот обвинител Марко Зврлевски. Ова во телефонски разговор ни го соопшти спикерот Талат Џафери, кој вели дека по пристигнувањето на одлуката тој како претседател на ...

Собранието се уште го нема добиено предлогот за разрешување на Зврлевски

Алсат-М - 17.06.2017

Предлогот на владата за разрешувње на републичкиот јавен обвинител, Марко Зврлевски се уште не е стасан во Собранието. Од кабинетот на претседателот Талат Џафери информираа дека вчера до 17 часот од „Илинденска“ 2 не стигнал заклучокот на Владата ...

Владата разреши и назначи директори на повеќе државни институции

Сител - 17.06.2017

Нов директор на Бирото за јавна безбедност е Лазе Велковски, кој доаѓа на позицијата на разрешениот досегашниот директор Митко Чавков, а на Управа за безбедност и контраразузнавање е Горан Николовски, кој доаѓа на директорската позиција на ...

Предлогот за разрешување на Зврлевски испратен во Собранието

Макфакс - 19.06.2017

Предлогот на Владата за разрешување на обвинителот Марко Зврлевски веќе е потпишан од генералниот секретар Драги Рашковски и испратен до Собранието. Минатата недела Советот на јавни обвинители со мнозинство гласови го прифати владиниот предлог за ...

Предлогот за разрешување на Зврлевски е доставен до Собранието

Нова ТВ - 19.06.2017

Генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски го потпишал Предлогот на Владата за разрешување на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски и истиот е сега во Собранието на Република Македонија.

Аневски: Одеднаш сите колеги станаа сончогледи и гласаа против Зврлевски

Либертас - 19.06.2017

Претседателот на Советот на јавни обвинители Петар Аневски за САКАМДАКАЖАМ.МК вели дека не е воопшто зачуден што мнозинството членови од Советот минатиот вторник одлучи да го остават сам и да гласаат сите до еден за предлогот на новата Влада за ...

Владата именуваше нови директори во Бирото за јавна безбедност и во Управата за безбедност и контраразузнавање

Бизнис Вести - 19.06.2017

Владата на Република Македонија на денешната седница донесе повеќе важни одлуки за потребите на граѓаните и направи потребни кадровски промени во интерес на стабилноста и безбедноста на граѓаните и на државата.

Предлогот за разрешување на Зврлевски во Собрание

Репортер - 19.06.2017

Предлогот на Владата за разрешување на обвинителот Марко Зврлевски веќе е потпишан од генералниот секретар Драги Рашковски и испратен до Собранието. Минатата недела Советот на јавни обвинители со мнозинство гласови го прифати владиниот предлог за ...

Предлогот за разрешување на Зврлевски стигна во Собранието

Локално - 19.06.2017

На ред е Собранието кое треба да закаже седница на која пратениците ќе го разгледаат и ќе гласа за разрешувањето на Зврлевски. Процедурата за разрешување на контроверзниот државниот јавен обвинител Марко Зврлевски започна Генералниот секретар на ...

Аневски: Одеднаш сите колеги станаа сончогледи

Репортер - 19.06.2017

Претседателот на Советот на јавни обвинители Петар Аневски за САКАМДАКАЖАМ.МК вели дека не е воопшто зачуден што мнозинството членови од Советот минатиот вторник одлучи да го остават сам и да гласаат сите до еден за предлогот на новата Влада за ...

Зврлевски ќе може да се брани во Собрание за разрешувањето

Кајгана - 19.06.2017

Предлогот на Владата за разрешување на обвинителот Марко Зврлевски веќе е потпишан од генералниот секретар Драги Рашковски и испратен до Собранието. Минатата недела Советот на јавни обвинители со мнозинство гласови го прифати владиниот предлог за ...

Предлогот за разрешување на Зврлевски испратен во Собранието

Точка - 19.06.2017

Предлогот на Владата за разрешување на обвинителот Марко Зврлевски веќе е потпишан од генералниот секретар Драги Рашковски и испратен до Собранието. Минатата недела Советот на јавни обвинители со мнозинство гласови го прифати владиниот предлог за ...

Предлогот за разрешување на Зврлевски испратен до Собранието

МРТ - 19.06.2017

Постапката за смена на Зврлевски владата ја иницираше на 6-ти јуни, со образложение за несовесно и ненавремено извршување на функцијата. Минатата недела, Советот на јавни обвинители со мнозинство гласови го прифати владиниот предлог за разрешување ...

Предлогот за разрешување на Зврлевски испратен до Собрание

Бриф - 19.06.2017

Предлогот на Владата за разрешување на обвинителот Марко Зврлевски денеска е потпишан од генералниот секретар Драги Рашковски и испратен до Собранието. Минатата недела Советот на јавни обвинители со мнозинство гласови го прифати владиниот предлог за ...

Предлогот за разрешување на Зврлевски испратен до Собрание

Телма - 19.06.2017

Предлогот за разрешување на Зврлевски стигна во Собранието, сега спикерот Талат Џафери во рок од три дена ќе провери дали е комплетно по што треба да го подели предлогот до пратениците и да закаже седница за разрешување на која и државниот обвинител ...