TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Италијанскиот селектор сега изгледа смешен со изјавата пред Шведска! (ФОТО)

Sport 1 - 11.11.2017

Селекторот на Италија, Џан Пјеро Вентура и онака не е популарен кај навивачите во последно време, а сега со поразот од Шведска , можеби, си го потпиша отказот. Дури и најзвучните медиуми, како „Бличер рипорт“ му фаќаат сеир, потсетувајќи на неговата ...

Саки распали по Вентура: Никој во Серија А не ја користи таа формација

Дерби - 09.11.2017

На Ариго Саки не му се допаѓа тактиката на италијанскиот селектор Џан Пјеро Вентура за претстојниот бараж против Шведска за пласман на Светското првенство во Русија следната година. Првиот меч се игра утре во Стокхолм, а реваншот е во Милано во ...