TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ОПАСЕН КРАДЕЦ ВО „ЅВЕЗДИТЕ НА ГРАНД“: Ја снема чантата на Карлеуша (ФОТО)

Телеграф - 19.05.2017

Еве што имало во чантата на пејачката За време на снимањето на најновата епизода на Ѕвездите на Гранд некој и ја украде чантата на Јелена Карлеуша. Крадецот брзо беше пронајден, а нема да ви се верува кога ќе ви кажеме дека тоа е нејзината другарка ...

„Врати ја ташната, дебела“- Шерифовиќ и ја украла ташната на Карлеуша, а еве што имало внатре

Press24 - 19.05.2017

Марија Шерифовиќ во новата емисија „Ѕвезде Гранда“ одлучила да ја украде чантата на Јелена Карлеуша за да види што поп дивата во неа носи и она што го пронашла сите ги шокирало. Имено, познато е дека тие две се другарки, па Марија одлучила да се ...

(ВИДЕО) Карлеуша РАСПАЛИ СО СЕКСИ СЕЛФИ – Ги истури ОГРОМНИТЕ ГРАДИ, но сите се прашуваа една работа

Репортер - 19.05.2017

Општо е познато дека Јелена Карлеуша е апсолунта кралица на Инстаграм кога се во прашање домашните јавни личности, а тоа го докажа уште еднаш и тоа со опасно секси селфи кое го објави! Но, да почнеме прво од фотката околу која се водеше голема ...

Лепа Брена првпат прозборе за лошата болест: Се плашев дека ќе умрам!

Вистина.мк - 19.05.2017

Фолк дивата Лепа Брена досега немаше храброст да прозбори за стресот кој го преживеа пред неколку години кога и било кажано дека може да се разболи од канцер. Пејачката првпат прозборе колку и бил стресен тој период и како го преживеала тоа.

Абортирав со 24 години, а ова е вистината за децата и поранешниот сопруг- призна Лепа Лукиќ

Република - 19.05.2017

Кралицата на народната музика Лепа Лукиќ прв пат ја отвори душата и искрено раскажа како во младоста имала абортус и зошто не и се посреќило да стане мајка. Влада Перовиќ, поранешниот маж открил во јавноста дека поради лошо направен абортус не ...

Ова никој не го очекуваше: Синот на Брена и ќерката на Цеца ќе снимаат дует!?

Вистина.мк - 19.05.2017

Синот на Лепа Брена, Стефан Живојиновиќ одлучи да тргне по патот на својата мајка, па деновиве во студиото ги завршува своите две нови песни. Според информациите Стефан имал идеја да сними дует со ќерката на Светлана Цеца Ражнатовиќ, Анастасија ...

Марија Шерифовиќ и ја украде чантата на Јелена Карлеуша: Ќе се шокирате што пронајде таму! (видео)

Вистина.мк - 19.05.2017

Најавата на новата емисија на Ѕвездите на Гранд носи интересни случувања. Марија Шерифовиќ одлучи да и ја украде чантата на Јелена Карлеуша за да види што носи дивата во неа, а тоа што го пронајде ја шокираше.

„Врати ја ташната, дебела“- Шерифовиќ и ја украла ташната на Карлеуша, а еве што имало внатре

Репортер - 19.05.2017

Марија Шерифовиќ во новата емисија „Ѕвезде Гранда“ одлучила да ја украде чантата на Јелена Карлеуша за да види што поп дивата во неа носи и она што го пронашла сите ги шокирало. Имено, познато е дека тие две се другарки, па Марија одлучила да се ...

Брена отвори душа: Толку се плашев од рак

Република - 19.05.2017

Фолк дивата Лепа Брена досега немаше храброст да прозбори за стресот кој го преживеа пред неколку години кога и било кажано дека може да се разболи од канцер. Пејачката првпат прозборе колку и бил стресен тој период и како го преживеала тоа.

Јелена Карлеуша со прва изјава по операцијата (видео)

Хитпортал - 18.05.2017

Српските медиуми успеаа да земат изјава од Јелена Карлеуша прв пат по операцијата. Пејачката која се врати на своите обврски во шоуто „Ѕвездите на Гранд“, зборуваше со новинарите пред студиото на продукцијата.

Молба до Карлеуша: Немој да имаш секс со Тошиќ наредните три недели поради…

Дерби - 18.05.2017

Англиски ,,САН” излезе со многу интересна статија во врска со Душко Тошиќ, фудбалерот на Бешикташ кој е сопруг на познатата српска пејачка Јелена Карлеуша. Брачниот пар добил молба од навивачите и тоа многу сочна.

Карлеуша и Азис снимија дует

ЗаЗабава - 18.05.2017

Јелена Карлеуша ја најави новата песна 'Оставњам те' која ја сними со бугарскиот пејач Азис и која публиката премиерно ќе може да ја слушне во јуни. Новиот албум на Јелена, прв после пет години, веќе долго време се спрема.

(ВИДЕО) Која си ти да одлучуваш кој ќе пее на Евросонг?! – Карлеуша БРУТАЛНА кон Ковачевиќ

Репортер - 18.05.2017

Долго околу Евросонг не се кршеа копјата како што е случај оваа година. По фијаското на Тијана Богичевиќ, народот масовно почна да се буни затоа што не им било допуштено да бираат претставник на Србија, а потоа многумина сугерираа како Јелена ...

Не сум во состојба ни да се накашлам, а камоли да имам секс

Вечер - 18.05.2017

Не можам сега да им објаснувам, не знам колку знаат англиски и српски, а на турски навистина не знам да им кажам дека јас не сум во состојба ниту да се накашлам, а камоли да имам секс, изјави Карлеуша.

Карлеуша ја фатија жива, во лага среде Македонија: Јецо, после ова спиеш ли мирно? (ФОТО)

Вистина.мк - 18.05.2017

Српската фолк дива Јелена Карлеуша е една од оние пејачки која упорно тврди дека никогаш не пеела по ресторани и кафеани, туку своите настапи ги започнала по дискотеките и ноќните клубови.

Ќе има секс, ама после титулата – Душко Тошиќ ги смири навивачите на Бешикташ!

Република - 18.05.2017

Фудбалерот на Бешикташ, Душко Тошиќ и пејачката Јелена Карлеуша решија да ги послушаат молбите на фановите и да не водат љубов во наредните три клучни недели. Шеговитиот твит кој го доби од Турција, Јелена пред два дена го сподели со фановите, а таа ...

ЖЕШКО ФОТО: Како ќе реагира синот на Брена кога ќе ја види Пријовиќ во танга на плажа

Курир - 18.05.2017

Познатата пејачка Александра Пријовиќ објави фотографија од својот прерано започнат летен одмор каде што позира во танга. Како што сакаат да ја нарекуваат медиумите идната снаа на Лепа Брена ги запали социјалните мрежи објавувајќи жешко фото, а со ...

Никогаш нема да погодите со кого Карлеуша ќе сними дует песна (ФОТО)

Press24 - 18.05.2017

Јелена Карлеуша на Твитер, најави дека подготвува нова песна и никогаш не би погодиле со кого се одлучи да сними дует. Песната носи наслов „Оставјам те“ и ќе биде дует со најпопулараниот бугарски пејач ...

Марија и ја украде чантата на Карлеуша: Кога ја отвори и рече „Ти си болна“! (видео)

Exclusive.mk - 18.05.2017

Марија Шерифовиќ во новата емисија на „Ѕвезде гранда“ одлучи да и ја украде чантата на Карлеуша за да види што носи поп дивата во неа, а тоа што ја виде ја шокираше. Имено, познато е дека тие две се другарки, па затоа Марија одлучи да се пошегува со ...

Ексклузивно: Карлеуша во мрежасто издание, прв пат, се појави јавно по операцијата (фото)

Exclusive.mk - 18.05.2017

Јелена Карлеуша пристигна на најновото снимање на „Ѕвездите на Гранд“, прв пат после операцијата која ја имаше пред дваесетина денови. Поп ѕвездата се појави скоцкана и видно расположена. Иако носеше мрежаста проѕирна облека сепак имаше долна облека ...

Се плашев дека ќе умрам – Лепа Брена првпат проговори за тешката болест

Курир - 19.05.2017

Фолк дивата Лепа Брена досега немаше храброст да прозбори за стресот кој го преживеа пред неколку години кога и било кажано дека може да се разболи од канцер. Пејачката првпат прозборе колку и бил стресен тој период и како го преживеала тоа.

Барање од навивач на Бешикташ до Карлеуша: Јелена немојте да имате секс со Душко!

Република - 18.05.2017

Англискиот,САН” излезе со многу интересна статија во врска со Душко Тошиќ, фудбалерот на Бешикташ кој е сопруг на познатата српска пејачка Јелена Карлеуша. Брачниот пар добил молба од навивачите и тоа многу сочна.

„Која си ти да одлучуваш кој ќе пее на Евросонг“- Карлеуша повторна брутална

Press24 - 18.05.2017

Долго околу Евросонг не се кршеа копјата како што е случај оваа година. По фијаското на Тијана Богичевиќ, народот масовно почна да се буни затоа што не им било допуштено да бираат претставник на Србија, а потоа многумина сугерираа како Јелена ...

Карлеуша фатена во лага: Пејачката тврди дека никогаш не пеелa во кафана, но пеела и тоа во Скопје (галерија)

Република - 18.05.2017

Јелена Карлеуша повеќе пати јавно тврдеше дека никогаш не пеела по кафани. Но членовите на македонската фолк група Кис ми, ја демантираа објавувајќи заедничка фотографија со Јелена од заеднички настап за кој тврдат дека е во ресторанот “Хиподром” во ...

Како ќе реагира синот на Брена кога ќе ја види Пријовиќ во танга на плажа

Сител - 18.05.2017

Познатата пејачка Александра Пријовиќ објави фотографија од својот прерано започнат летен одмор каде што позира во танга. Како што сакаат да ја нарекуваат медиумите идната снаа на Лепа Брена ги запали социјалните мрежи објавувајќи жешко фото, а со ...