TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ПСЖ сега ќе треба да плати повеќе за ангажман на Нејмар, но шеикот сигурно ќе го стори тоа со задоволство

24Фудбал - 17.07.2017

Вестите за заминување на Нејмар од Камп Ноу добиваат на интензитет, ПСЖ тргнува по Бразилецот и оваа недела ќе има клучни преговори Каталонскиот весник Спорт денеска излезе со сензационална вест дека Нејмар би можел да замине откако семејството на ...

„Марка“: Реал Мадрид без Роналдо во Скопје

Нова ТВ - 17.07.2017

Претстојниот Суперкуп натпревар во Скопје меѓу Реал Мадрид и Манчестер јунајтед ќе биде посиромашен за Кристијано Роналдо. Португалската фудбалска ѕвезда доби продолжен одмор и дефинитивно нема да истрча со „кралевите“ на „Телеком арена“ на 8 август.

Челзи го капариса Данило, Бразилецот доаѓа од Реал Мадрид за 30 милиони евра

Gol.mk - 17.07.2017

Премиерлигашкиот шампион Челзи и дефанзивецот Данило од екипата на Реал Мадрид постигнаа договор за соработка. Бразилецот за сума од 30 милиони евра ќе го засили тимот од „Стемфорд бриџ“. Данило беше прекуброен во Мадрид, каде Зидан јасно го ...

Роналдо одмара! Реал против Јунајтед без најдобриот играч

СуперСпорт - 17.07.2017

Кристијано Роналдо нема да игра во натпреварот за Реал против Јунајтед кој ке биде на 8 август во нашиот главен град. Тој побарал дополнително време да се одмори заради Купот на Конфедерации и напорната сезона каде Реал ја освои Лигата на Шампиони и ...

Каталонски „Спорт“ со шокантна ексклузива за Нејмар ја здрма Шпанија, ПСЖ веднаш се пушти во потера

Дерби - 17.07.2017

Каталонски „Спорт“ во друштво на „Мундо Депортиво“ е весникот кој обично е задолжен за извлекување на ексклузивни информации од редовите на Барселона, а иако последната не доаѓа од управата на клубот, сензационалноста која ја содржи истата беше ...

Стигна потврда, вистина е дека Нејмар сака да ја напушти Барса, еве и зошто…

Спортклуб - 17.07.2017

Каталонските медиуми потврдија дека Нејмар сака да си замине од Барселона за да добие поважна и поголема улога во некој друг тим. Бразилскиот интернационалец одамна е веќе на мета на Париз Сен Жермен, Манчестер Сити и Манчестер Јунајтед и веќе ...

Ибрахимовиќ се враќа на „Олд трафорд“, договор во декември или во јануари?

Екипа - 17.07.2017

Златан Ибрахимовиќ е чекор поблизу до враќање во Манчестер јунајтед откако шведскиот ас реши следната фаза од рехабилитациската програма да ја мине во Манчестер. Откако пред неколку дена беше обелоденето дека тој ја одбил понудата од шест милиони ...

Семејството го советува Нејмар да замине од Барселона, еве ја причината

24Фудбал - 17.07.2017

Каталонскиот весник Спорт под знак прашалник ја става иднината на Нејмар на Камп Ноу, вели дека Бразилецот се почесто и погласно добива совети од семејството да замине од Барса Нејмар ја започнува петатта сезона во дресот на Барселона, и исто како и ...

Бејл: Никогаш не размислував за напуштање на Реал Мадрид

Точка - 17.07.2017

Герет Бејл изјави дека никогаш не помислил да го напушти Реал Мадрид и порача дека е подготвен да се бори за своето место во редовите на актуелниот европски шампион. Шпанските и англиските медиуми долго време шпекулираа дека Велшанецот е на ...

„Спорт“ ја „тресе“ Каталонија: Нејмар размислува за заминување?!

Спортски - 17.07.2017

Каталонскиот „Спорт“ денес пренесува една загрижувачка вест за навивачите на Барселона. Напаѓачот на Барселона, Нејмар , за прв пат сериозно размислува за заминување од „Ноу Камп“. Наводно, Нејмар ова лето прв за прв пат имал доволно време да ...

Роналдо е невозможна мисија за Јунајтед

Вечер - 17.07.2017

Сепак, контроверзниот менаџер откри дека поради "финансиски потешкотии", Јунајтед не е во можност да ги осигура услугите на Роналдо Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, откри дека англискиот премиерлигаш не е во можност да ги осигура и ...

Ѕвездата реши да остане во Реал

SportMedia - 17.07.2017

Капитенот на велшката репрезентација, Герет Бејл стави крај на шпекулациите дека може да си замине од Реал Мадрид. Офанзивниот играч дури е уверен дека повторно ќе се врати на старите патеки и дека повторно ќе има стандардно место во стартниот тим.

Бејл ја искоментира својата најлоша сезона во Реал: Направив една грешка која скапо ме чинеше

Дерби - 17.07.2017

Герет Бејл ја имаше својата најтешка сезона во Реал Мадрид на индивидуален план поради тоа што речиси цела полусезона беше надвор од терените поради тешка повреда на зглобот, проблем кој велшкиот фудбалер верува дека конечно го надминал и го оставил ...

Дефанзивецот на Реал Мадрид на чекор од Челзи

Спортски - 17.07.2017

Англискиот шампион Челзи е на добар пат да ја засили дефанзивната линија со играч од Реал Мадрид, пренесуваат англиските медиуми. Имено, десниот бек на „кралевите“, Данило веќе постигна договор со „сините“ и од следната сезона ќе настапува на ...

Роналдо го пропушта натпреварот за Суперкупот на УЕФА

Стандард - 17.07.2017

Напаѓачот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо нема да земе учество во натпреварот против Манчестер Јунајтед за Суперкупот на УЕФА. Според податоците на весникот „Marca“, 32-годишниот Португалец, кој по Купот на конфедерациите е на одмор, ќе се врати ...

Реал во Скопје доаѓа без Кристијано Роналдо

Макфакс - 17.07.2017

Напаѓачот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, со голема веројатност нема да дојде со тимот во Скопје на натпреварот во Супер купот на УЕФА против Манчестер Јунајтед. „Марка“ медиум кој секогаш е добро информиран за она што се случува во редовите на ...

Реал без Роналдо доаѓа во Скопје

А1 On - 17.07.2017

Напаѓачот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, најверојатно, нема да биде во тимот на натпреварот од Супер Куп со Манчестер Јунајтед закажан за 8 август во Скопје, но треба да игра против Барселона во шпанскиот Супер Куп.

МУРИЊО: Враќањето на Роналдо во Јунајтед е невозможна мисија

SportMedia - 16.07.2017

И покрај тоа што Манчестер Јунајтед победи на првата проверка во САД, и тоа со (5:2) против ЛА Галакси, многу повеќе, секако после мечот, се говореше за првата звезда на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, и неговото евентуално враќање на „местото на ...

Реал Мадрид без Роналдо во Скопје

Скопје24 - 17.07.2017

Претстојниот Суперкуп натпревар во Скопје меѓу Реал Мадрид и Манчестер јунајтед ќе биде посиромашен за Кристијано Роналдо. Португалската фудбалска ѕвезда доби продолжен одмор и дефинитивно нема да истрча со „кралевите“ на „Телеком арена“ на 8 август.

Златан Ибрахимовиќ се поблиску до останување во Манчестер, нов договор од декември?!

Република - 17.07.2017

Златан Ибрахимовиќ е чекор поблизу до враќање во Манчестер јунајтед откако шведскиот ас реши следната фаза од рехабилитациската програма да ја мине во Манчестер. Откако пред неколку дена беше обелоденето дека тој ја одбил понудата од шест милиони ...

Семејството го советува Нејмар: Замини од Барселона, секогаш ќе бидеш во сенка на Меси

МКД - 17.07.2017

Според пишувањата на весникот Спорт, Нејмар би можел да замине од Камп Ноу поради се почестите и погласни совети од семејството за нова авантура Нејмар ја започнува петатта сезона во дресот на Барселона, и исто како и во минатото, од време на време ...

Бејл ја искоментира својата најлоша сезона во Реал: Направив една грешка која скапо ме чинеше

Точка - 17.07.2017

Герет Бејл ја имаше својата најтешка сезона во Реал Мадрид на индивидуален план поради тоа што речиси цела полусезона беше надвор од терените поради тешка повреда на зглобот, проблем кој велшкиот фудбалер верува дека конечно го надминал и го оставил ...

Дали ја знаете тајната формула на Кристијано Роналдо ?

СуперСпорт - 16.07.2017

Последнит месеци од изминатата сезона беа неверојатни и импресивни за Кристијано Роналдо и затоа португалецот сака да чекори по истиот план и следната сезона. Сигурно дека ќе има мали промени оваа сезона со оглед на тоа што овој пат напаѓачот на ...

Реал во Скопје доаѓа без Кристијано Роналдо

Кајгана - 17.07.2017

Напаѓачот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, со голема веројатност нема да дојде со тимот во Скопје на натпреварот во Супер купот на УЕФА против Манчестер Јунајтед. Marca објави дека тренерот Зинедин Зидан и најдобриот фудбалер се согласиле тој во ...

Роналдо нема да се појави во Скопје, Суперкупот ќе остане без првата ѕвезда

МКД - 16.07.2017

Денешното издание на Марка вели дека Кристијано Роналдо нема да биде во комбинација за Суперкупот на Европа и дуeлот помеѓу Реал Мадрид и Манчестер јунајтед во Скопје Весникот, кој е близок до раководството на „Кралевите“, уште минатиот месец објави ...

Кристијано Роналдо нема да биде во тимот Реал за Супер Купот во Скопје

еМагазин - 17.07.2017

Напаѓачот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, најверојатно, нема да биде во тимот на натпреварот од Супер Куп со Манчестер Јунајтед закажан за 8 август во Скопје, но треба да игра против Барселона во шпанскиот Супер Куп.

ПОТВРДЕНО: Роналдо откри дали доаѓа во Скопје!

Спортски - 16.07.2017

Македонците кои добија карти со нетрпение го очекуваат Суперкупот кој е закажан за 8 август и во кој ќе играат Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед. Најголемата ѕвезда на Реал Мадрид, Кристиано Роналдо денес потврди дека нема да биде на располагање на ...

Решено е – Роналдо донесе конечна одлука дали ќе игра во Скопје

Спортклуб - 16.07.2017

Најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, нема да му биде на располагање на Зинедин Зидан за Суперкупот на 8. август кој ќе се одржи во Скопје, но затоа ќе се врати веќе на 13.

Политиката на Зидан: Французинот направи нешто што не се памети во Мадрид 31 година! (Фото)

Дерби - 16.07.2017

Зинедин Зидан оствари вонсериски успех во Реал Мадрид со освоеите две титули во Лигата на шампионите и онаа во Примера за само 20 месеци како прв тренер на клубот од шпанската престолнина, но наспроти ова, Зизу импресионира и со начинот на кој ги ...

Мурињо отфрли секаква можност за трансфер на Роналдо

СуперСпорт - 16.07.2017

Жозе Мурињо ги отфрли сите можности Манчестер Јунајтед да испрати понуда за Кристијано Роналдо. Зборувајќи по победата од 5:2 над Лос Анџелес Галакси, Мурињо истакна дека сака да донесе уште засилувања покрај Линделоф и Лукаку.

Роналдо нема да го види Скопје, ниту ние него на 8.август

Спортклуб - 16.07.2017

Реал Мадрид ќе се обиде без Кристијано Роналдо да го освои првиот трофеј во новата сезона. Шпанскиот весник “Марка” потврди дека со сигурност Кристијано Роналдо нема да настапи против Манчестер Јунајтед на Суперкуп мечот во Скопје.

ПОТВРДЕНО: Роналдо нема да го види Скопје

SportMedia - 16.07.2017

Кристијано Роналдо и дефинитивно нема да игра против Манчестер Јунајтед на Суперкуп мечот во Скопје. Ова беше потврдено и од шпанскиот весник „Марка“. Реал Мадрид ќе мора без својот најдобар играч да се бори за првиот трофеј во новата сезона.

Мурињо: До крајот на летото сакам уште две засилувања, а Ибра можеби ќе остане на „Олд Трафорд“!

Gol.mk - 16.07.2017

Жозе Мурињо, менаџерот на Манчестер Јунајтед, синоќа ја одржа својата прва прес-конференција на подготовките за новата сезона која „црвените ѓаволи“ официјално ќе ја започнат во Скопје, каде на 8 август ќе се одигра Суперкуп натпреварот на УЕФА ...

Падна договор со Зидан: Роналдо донесе конечна одлука за Суперкупот во Скопје

Дерби - 16.07.2017

Шпанската „Марка“ веднаш по завршувањето на сезоната излезе со ексклузива дека Кристијано Роналдо нема да игра на Суперкуп спектаклот во Скопје, а иако пред извесно време почнаа да се менуваат работите со оглед на тоа што Португалецот се поврзуваше ...

Мурињо: Роналдо отсекогаш беше невозможна мисија

Спортклуб - 16.07.2017

Кристијано Роналдо нема да се врати во Манчестер Јунајтед ова лето, а менаџерот Жозе Мурињо изјави дека трансферот на Португалецот е “невозможна мисија”. Минатиот месец, 32-годишниот напаѓач на Реал Мадрид изрази незадоволство и наговести сека сака ...

Роналдо не доаѓа на Суперкупот во Скопје: Првиот меч против Барса на „Камп Ноу“

Екипа - 16.07.2017

Најголемата ѕвезда на европскиот клупски првак Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, речиси сигурно нема да игра во Скопје, на дуелот од Суперкупот на Европа, против Манчестер јунајтед, на 8 август, на „Телеком Арена“.

Кристијано Роналдо нема да дојде во Скопје!

Вечер - 16.07.2017

Најголемата ѕвезда на европскиот клупски шампион Реал Мадрид, Португалецот Кристијано Роналдо, нема да игра во Скопје, на дуелот од Супер купот, против Манчестер Јунајтед, на 8 август, на Арената „Филип Втори" Тренерот Зинедин Зидан му даде ...

Марка: Роналдо нема да игра на Суперкупот во Скопје

Шеталиште - 16.07.2017

Суперѕвездата на РеалМадрид Кристијано Роналдо нема да биде дел од својата екипа за Суперкупот на Европа на 8 август, објави весникот „Марка”. Кралскиот клуб ќе се сретне со Манчестер Јунајтед во атрактивен дуел во Скопје,но како што се вели во ...

Мурињо: Трансферот на Роналдо е невозможна мисија

Макфакс - 16.07.2017

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, одговарајќи на новинарски прашања во Лос Анџелес, рекол дека враќањето на Кристијано Роналдо во Манчестер Јунајтед е невозможна мисија. Кристијано Роналдо на почетокот на преодниот рок беше поврзуван со ...

Мурињо појасни зошто не испратил понуда за Роналдо

Дерби - 16.07.2017

Манчестер Јунајтед со уверливи 5:2 го совлада Лос Анџелес Галакси во својот прв испит на летните пресезонски подготовки, а по натпреварот Жозе Мурињо повторно имаше за задача да одговара на интересни прашања кои му ги поставуваа новинарите.

Марка: Роналдо му кажа „НЕ“ на Скопје, но ќе биде подготвен за шпанскиот Суперкуп против Барса

Gol.mk - 16.07.2017

Шпанска „Марка“ открива дека најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо нема да настапи на европскиот Суперкуп против Манчестер Јунајтед кој оваа година ќе се одржи на „Телеком арена“ во Скопје.

Понудите на Челси и Реал дојдоа на погрешна адреса

СуперСпорт - 16.07.2017

Некогашниот менаџер на Нејмар даде интересна изјава на шпанските медиуми. Вагнер Рибеиро работеше со Нејмар од неговата 12 година,и прекина кога тој дојде во Барселона во 2013. Пред да се разделат и Нејмар да замине за Барселона,на неговата адреса ...

Мурињо: Роналдо во Манчестер Јунајтед е „невозможна мисија“

Стандард - 16.07.2017

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо категорично ја отфрли можноста Кристијано Роналдо да се врати на „Олд Трафорд“. Во почетокот на летото се појавија информации дека Португалецот решил да го напушти Реал Мадрид поради проблемите со ...

Мурињо: Златан? Што се однесува до мене се е можно…

Екипа - 16.07.2017

Иако на крајот од минатата сезона се чинеше дека Златан Ибрахимовиќ сигурно нема да го продолжи договорот со Манчестер јунајтед, и тоа како е можно Швеѓанецот, сепак, на крајот од приказната да се врати на „Олд Трафорд“.

Хамес Родригез повторно е среќен

СуперСпорт - 15.07.2017

Точно е тој е во Баерн Минхен само неколку дена, но насмевката повторно се врати на лицето на Хамес Родригез. Колумбискиот интернационалец блескаше во својот прв натпревар за германскиот шампион и беше дел од двата гола кој ги постигна неговиот тим ...

Легендарниот Матеус јасно го посочи недостатокот на Родригез по неговото деби за Баерн

Дерби - 16.07.2017

Хамес Родригез во текот на вчерашниот ден ја имаше можноста да дебитира за Баерн Минхен на мечот со Вердер Бремен кој се одигра во рамки од „Телеком купот“, а иако колумбискиот репрезентативец се прикажа во солидно светло и учествуваше во двата гола ...

Мурињо: Роналдо е невозможна мисија

А1 On - 16.07.2017

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо по натпреварот со ЛА Галакси во кој неговиот тим победи со 5:2, одговори на прашањето на еден американски новинар околу евентуален ангажман на Кристијано Роналдо.

Реал во Скопје доаѓа без Кристијано Роналдо

Точка - 17.07.2017

Напаѓачот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, со голема веројатност нема да дојде со тимот во Скопје на натпреварот во Супер купот на УЕФА против Манчестер Јунајтед. „Марка“ медиум кој секогаш е добро информиран за она што се случува во редовите на ...

Роналдо оди на одмор, не доаѓа во Скопје

+инфо - 17.07.2017

Роналдо ќе замине на одмор и на крајот на јули би требало да се приклучи на тренинзите на европскиот и шпански шампион. Напаѓачот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, најверојатно, нема да биде во тимот на натпреварот од Супер Куп со Манчестер ...

Решено е: Роналдо донесе конечна одлука дали ќе игра во Скопје

Република - 16.07.2017

Најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, нема да му биде на располагање на Зинедин Зидан за Суперкупот на 8. август кој ќе се одржи во Скопје, но затоа ќе се врати веќе на 13.