TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вработени во фирми на Сеад Кочан на протест пред СЈО

Алсат-М - 20.03.2017

Вработените во компанијата “Трансмет” денеска протестираат пред канцелариите на Специјалното јавно обвинителство. Блокирајќи ги улиците со тешка машинерија тие бараат да се повлече мерката притвор за Сеад Кочан.

Газдата Кочан 11 дена во бегство, Вработените протестираат пред СЈО

Сакам да кажам - 20.03.2017

Вработените од „Трансмет“ и други компании на Сеад Кочан денеска го блокираа Специјалното јавно обвинителство, откако минатата недела протестираа пред Апелациониот суд, кој во четвртокот побара екстрадиција и спроведување во притвор на бизнисменот, ...

Вработените во ТВ Нова протестираат пред СЈО

Фокус - 20.03.2017

Вработените во ТВ Нова денеска во 13 часот излегоа на протест пред Специјалното јавно обвинителство во одбрана за нивниот газда, Сеад Кочан, кој е осомничен за финансиски криминал тежок 17 милиони евра.

ФОТО: ТВ Нова секој ден ќе одржува едночасовен протест

Курир - 20.03.2017

ТВ Нова секојдневно ќе одржува едночасовен протест на разни локации од 13 до 14 часот, објави телевизија. Денес вработените протестираат пред Специјалното јавно обвинителство. Протестите ќе се одржуваат како реакција на барањето на СЈО за притвор на ...

Нухиу за ТВ 24: Нема ништо конкретно околу случајот Кочан, потрагата продолжува

24 Вести - 19.03.2017

Полицијата сè уште без трага од бизнисменот Сеад Кочан. Меѓународната потерница е активна, потрагата на МВР продолжува, вели за Телевизија 24 министерот за внатрешни, Агим Хухиу. Засега нема нови информации каде се наоѓа Кочан, додава Нухиу.

Вработените во телевизија Нова денеска протестираа пред СЈО

+инфо - 20.03.2017

Кочан е осомничен за финансиски криминал тежок 17 милиони евра. Вработените во телевизија Нова денеска во 13 часот излегоа на протест пред Специјалното јавно обвинителство во одбрана за нивниот газда, Сеад Кочан.

ТВ Нова секој ден ќе одржува едночасовен протест

Нетпрес - 20.03.2017

Протестите ќе се одржуваат како реакција на барањето на СЈО за притвор на сопственикот на телевизијата Сеад Кочан со што, како што велат од телевизијата, неосновано се врши притисок за замолчување на медиумот.

(ВИДЕО) Груевски некогаш: Не може ако некој има медиум да направиме посебни закони за него

А1 On - 19.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски кога ја затворија А1 телевизија се повикуваа на судот, сега кога истиот суд одреди притвор за Сеад Кочан поради сомнение за злоупотреба на 17 милиони евра од јавен тендер, викаат дека е загушување на слободата на ...

Сеад Кочан деветти ден во бегство

24 Вести - 18.03.2017

Адвокатскиот тим на Сеад Кочан, кој досега тврдеше дека бизнисменот е на службен пат – сега не одговара дали Кочан ќе се врати во земјава или ќе остане недостапен за органите на прогонот. Адвокатот Никола Додевски – денеска беше недостапен за ...

Сѐ уште нема трага од бизнисменот Сеад Kочан

Алсат-М - 18.03.2017

Одлуката на Апелација за делумно уважување на жалбата на одбраната на Сеад Кочан е сомнителна за поранешниот обвинител Александар Наков. Тој вели дека и покрај тоа што решението за притвор ќе мора да се продолжува поради недостапноста на Кочан за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Притворот за Кочан е удар за слободата на медиумите

24 Вести - 18.03.2017

За ВМРО-ДПМНЕ тоа дека Кочан е осомничен во предмет на СЈО претставува уште еден доказ дека специјалното јавно обвинителство работи под диктат на СДСМ со цел да се заплашат медиумите кои не се под контрола на опозицијата.

Ако Кочан не се појави пред властите притворот ќе му биде продолжен

Позитив.мк - 18.03.2017

Сеад Кочан и натаму е недостапен за органите на прогонот и се нема вратено во Македонија. Правни експерти коментираат дека доколку Кочан биде пронајден и фатен во бегство тогаш притворот ќе трае подолго време, затоа што дефинитивно ќе се смета дека ...

Продолжуваат реакциите за притворот на сопственикот на ТВ НОВА

Телевизија Нова - 18.03.2017

И два дена по одлуката на апелација делумно да ја уважи жалбата за одредениот притвор на сопственикот на Телевизија Нова, се уште пристигнуваат бројни реакции. Со реакција и заеднички став се јави и уредничкиот колегиум на ТВ НОВА.

Регионалните телевизии со поддршка за ТВ НОВА

Телевизија Нова - 18.03.2017

Телевизија Нова од голем број граѓани, гледачи и разни здруженија добива поддршка и барање да се издржат овие притисоци и удари. Поддршка деновиве пристигна и од новинари, македонската асоцијација на новинари, како и од страна на независниот ...

Вработените во ТВ Нова и Трансмет протестираа пред СЈО, Сеад Кочан се уште во бегство

Либертас - 20.03.2017

Вработените во ТВ Нова денеска во 13 часот излегоа на протест пред Специјалното јавно обвинителство во одбрана за нивниот газда, Сеад Кочан, кој е осомничен за финансиски криминал тежок 17 милиони евра.

ТВ Нова секој ден ќе одржува едночасовен протест

Пулс24 - 20.03.2017

ТВ Нова секојдневно ќе одржува едночасовен протест на разни локации од 13 до 14 часот, објави телевизија. Денес вработените протестираат пред Специјалното јавно обвинителство. Протестите ќе се одржуваат како реакција на барањето на СЈО за притвор на ...

(ВИДЕО) Груевски некогаш: Не може ако некој има медиум да направиме посебни закони за него

Репортер - 19.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски кога ја затворија А1 телевизија се повикуваа на судот, сега кога истиот суд одреди притвор за Сеад Кочан поради сомнение за злоупотреба на 17 милиони евра од јавен тендер, викаат дека е загушување на слободата на ...

Сеад Кочан десетти ден во бегство – никаде го нема ниту по потврдата на притворот од Апелација

Либертас - 19.03.2017

Адвокатскиот тим на Сеад Кочан, кој досега тврдеше дека бизнисменот е на службен пат – сега не одговара дали Кочан ќе се врати во земјава или ќе остане недостапен за органите на прогонот, пренесува 24 Вести .

9 дена нема трага од бизнисменот Сеад Kочан

Локално - 18.03.2017

Одлуката на Апелација за делумно уважување на жалбата на одбраната на Сеад Кочан е сомнителна за поранешниот обвинител Александар Наков, пренесува Алсат М. Тој вели дека и покрај тоа што решението за притвор ќе мора да се продолжува поради ...

Регионалните телевизии со поддршка за ТВ НОВА

Вест - 18.03.2017

Телевизија Нова од голем број граѓани, гледачи и разни здруженија добива поддршка и барање да се издржат овие притисоци и удари. Поддршка деновиве пристигна и од новинари, македонската асоцијација на новинари, како и од страна на независниот ...

ТВ Нова секој ден ќе одржува едночасовен протест

Република - 20.03.2017

ТВ Нова секојдневно ќе одржува едночасовен протест на разни локации од 13 до 14 часот, објави телевизија. Денес вработените протестираат пред Специјалното јавно обвинителство. Протестите ќе се одржуваат како реакција на барањето на СЈО за притвор на ...

Сеад Кочан десетти ден во бегство – Никаде го нема ниту по потврдата на притворот од Апелација

Репортер - 19.03.2017

Адвокатскиот тим на Сеад Кочан, кој досега тврдеше дека бизнисменот е на службен пат – сега не одговара дали Кочан ќе се врати во земјава или ќе остане недостапен за органите на прогонот, пренесува 24 Вести .

Регионалните телевизии со поддршка за ТВ НОВА

Курир - 18.03.2017

Телевизија Нова од голем број граѓани, гледачи и разни здруженија добива поддршка и барање да се издржат овие притисоци и удари. Поддршка деновиве пристигна и од новинари, македонската асоцијација на новинари, како и од страна на независниот ...

ТВ Нова секој ден ќе одржува едночасовен протест

Точка - 20.03.2017

ТВ Нова секојдневно ќе одржува едночасовен протест на разни локации од 13 до 14 часот, објави телевизија. Денес вработените протестираат пред Специјалното јавно обвинителство. Протестите ќе се одржуваат како реакција на барањето на СЈО за притвор на ...

Регионалните телевизии со поддршка за ТВ Нова

Република - 18.03.2017

Телевизија Нова од голем број граѓани, гледачи и разни здруженија добива поддршка и барање да се издржат овие притисоци и удари. Поддршка деновиве пристигна и од новинари, македонската асоцијација на новинари, како и од страна на независниот ...

ТВ Нова секој ден ќе одржува едночасовен протест

ТВ21 - 20.03.2017

ТВ Нова секојдневно ќе одржува едночасовен протест на разни локации од 13 до 14 часот, објави телевизија. Денес вработените протестираат пред Специјалното јавно обвинителство. Протестите ќе се одржуваат како реакција на барањето на СЈО за притвор на ...

Регионалните телевизии со поддршка за ТВ НОВА

Нетпрес - 18.03.2017

Телевизија Нова од голем број граѓани, гледачи и разни здруженија добива поддршка и барање да се издржат овие притисоци и удари. Поддршка деновиве пристигна и од новинари, македонската асоцијација на новинари, како и од страна на независниот ...

Регионалните телевизии со поддршка за ТВ НОВА

Вечер - 18.03.2017

Поддршка деновиве пристигна и од новинари, македонската асоцијација на новинари, како и од страна на независниот синдикат на новинари на Македонија. Притворот за сопственикот на ТВ НОВА Сеад Кочан го сметаат за напад врз ТВ НОВА.

Регионалните телевизии со поддршка за ТВ НОВА

МК News - 19.03.2017

Телевизија Нова од голем број граѓани, гледачи и разни здруженија добива поддршка и барање да се издржат овие притисоци и удари. Поддршка деновиве пристигна и од новинари, македонската асоцијација на новинари, како и од страна на независниот ...