TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сешнс: Не се сеќавам на средбата со Пападопулос

А1 On - 14.11.2017

Јавниот обвинител на САД, Џеф Сешнс во денешното сведочење пред американскиот Конгрес изјави дека не се сеќава на средбата со Џорџ Пападопулос, кој што призна дека дека лажел при првичното сослушување од страна на ФБИ.

Џеф Сешанс: Не се сеќавам прецизно на средбата со Пападопулос

Сител - 14.11.2017

Американскиот јавен обвинител Џеф Сешанс денеска сведочеше пред Комитетот за правода на Претставничкиот дом на Конгресот на САД, при што негираше дека кога било лажел пред конгресмените во врска со средбите кои ги имал во време на предизборната ...

Сешнс: Не се сеќавам на средбата со Пападопулос

Орбис - 14.11.2017

Јавниот обвинител на САД, Џеф Сешнс во денешното сведочење пред американскиот Конгрес изјави дека не се сеќава на средбата со Џорџ Пападопулос, кој што призна дека дека лажел при првичното сослушување од страна на ФБИ.