TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Љубовен траголник причина за нападот на докторот од Слупчане?

Телма - 10.11.2017

Љубовен триаголник - причина за нападот на токсикологот од Слупчане, кој неофицијално го извршил љубоморен маж на негова колешка. Откако наводно открил дека се во врска го пресретнал на пат кон работа и со нож го прободел во стомакот и во грбот.

Осуда за напдот врз лекарот од Токсикологија

МРТ - 10.11.2017

Лекарската комора го осудува вчерашниот напад врз лекарот од Клиниката за токсикологија. Еснафот бара гаранции за безбедноста на персоналот во Клиничкиот центар. 48- годишниот лекар од Слупчане, вработен на скопска Токсикологија со остар предмет бил ...

Осуда за нападот на лекарот

24 Вести - 10.11.2017

Претседателот на Лекарската комора на Македонија Калина Гривчева Старделова и директорот на Клиниката за токсикологија Нико Беќаровски, денеска го осудија нападот со нож врз лекар од Клиниката за токсикологија, кој се случи синоќа на влезот од ...

Осуда за нападот врз лекарот, се трага по сторителот

МРТ - 10.11.2017

Лекарската комора го осудува вчерашниот напад врз лекарот од Клиниката за токсикологија. Еснафот бара гаранции за безбедноста на персоналот во Клиничкиот центар. Првиот човек на Токсикологија со осуда за нападот врз лекарот.

Лекарска комора: Го осудуваме нападот врз лекарот, насилството не е решение

Фокус - 10.11.2017

Лекарската комора денеска го осуди насилството врз лекарот Н.З. од скопската Клиника за токсикологија, кој вчера беше прободен со нож на влезот на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“. – Го осудуваме насилството врз нашиот колега, без разлика од какви ...

Претседателот на ЛКМ и директорот на Тосикологија го осудија нападот врз лекарот

+инфо - 10.11.2017

Лекарот е во добра здравствена состојба и е надвор од животна опасност. Деновиве тој ќе биде пуштен на домашно лекување. Претседателот на Лекарската комора на Македонија Калина Гривчева Старделова и директорот на Клиниката за токсикологија Нико ...

Љубовен траголник причина за нападот на докторот од Слупчане?

Либертас - 10.11.2017

Љубовен триаголник – причина за нападот на токсикологот од Слупчане, кој неофицијално го извршил љубоморен маж на негова колешка. Откако наводно открил дека се во врска го пресретнал на пат кон работа и со нож го прободел во стомакот и во грбот.

Осуда за нападот на докторот од Токсикологија

Press24 - 10.11.2017

Претседателот на Лекарската комора на Македонија Калина Гривчева Старделова и директорот на Клиниката за токсикологија Нико Беќаровски, денеска го осудија нападот со нож врз лекар од Клиниката за токсикологија.

Лекарска комора: Го осудуваме нападот врз лекарот, насилството не е решение

МКД - 10.11.2017

Лекарската комора денеска го осуди насилството врз лекарот Н.З. од скопската Клиника за токсикологија, кој вчера беше прободен со нож на влезот на Клиничкиот центар „Мајка Тереза". Лекарската комора денеска го осуди насилството врз лекарот Н.З.

Претседателот на ЛКМ и директорот на Тосикологија го осудија нападот врз лекарот

Стандард - 10.11.2017

Претседателот на Лекарската комора на Македонија Калина Гривчева Старделова и директорот на Клиниката за токсикологија Нико Беќаровски, денеска го осудија нападот со нож врз лекар од Клиниката за токсикологија, кој се случи синоќа на влезот од ...

Љубовен траголник причина за нападот на докторот од Слупчане?

Локално - 10.11.2017

Љубовен триаголник – причина за нападот на токсикологот од Слупчане, кој неофицијално го извршил љубоморен маж на негова колешка. Откако наводно открил дека се во врска го пресретнал на пат кон работа и со нож го прободел во стомакот и во грбот.

Лекарска комора: Го осудуваме нападот врз лекарот, насилството не е решение

Локално - 10.11.2017

Лекарската комора денеска го осуди насилството врз лекарот Н.З. од скопската Клиника за токсикологија, кој вчера беше прободен со нож на влезот на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“. – Го осудуваме насилството врз нашиот колега, без разлика од какви ...

Драма на Клинички, доктор прободен со ноќ кога доаѓал на работа

Канал5 - 10.11.2017

Тргнал на работа да лекува, но завршил во болнички кревет. Доктор вчеравечер добил две убодни рани од нож на влезот од Клиничкиот центар „Мајка Тереза“. Нападот врз него се случил пред да му почне смената на Клиниката за токсикологија.

Лекарската комора го осуди нападот врз лекарот, Клиниката бара заштита

Нова ТВ - 10.11.2017

Претседателката на Лекарската комора на Македонија Калина Гривчева Старделова и директорот на Клиниката за токсикологија Нико Беќаровски, денеска го осудија нападот со нож врз лекар од Клиниката за токсикологија, кој се случи синоќа на влезот од ...

Лекарската комора го осуди нападот врз лекарот

Макфакс - 10.11.2017

Лекарската комора го осуди насилството врз лекарот од скопската Клиника за токсикологија, кој вчера беше прободен со нож на влезот на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“. „Го осудуваме насилството врз нашиот колега, без разлика од какви причини се ...

Лекарска комора го осуди нападот врз лекарот

Вечер - 10.11.2017

Лекарската комора го осуди насилството врз лекарот од скопската Клиника за токсикологија, кој вчера беше прободен со нож на влезот на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“. „Го осудуваме насилството врз нашиот колега, без разлика од какви причини се ...

Лекарска комора го осуди нападот врз докторот

Кајгана - 10.11.2017

Лекарската комора го осуди насилството врз лекарот од скопската Клиника за токсикологија, кој вчера беше прободен со нож на влезот на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“. „Го осудуваме насилството врз нашиот колега, без разлика од какви причини се ...

Претседателот на ЛКМ и директорот на Тосикологија го осудија нападот врз лекарот...

Н.Македонија - 10.11.2017

Претседателот на ЛКМ и директорот на Тосикологија го осудија нападот врз лекарот Претседателот на Лекарската комора на Македонија Калина Гривчева Старделова и директорот на Клиниката за токсикологија Нико Беќаровски, денеска го осудија нападот со ...

Лекарската комора го осуди нападот врз лекарот, Клиниката бара заштита

Скопје24 - 10.11.2017

Претседателката на Лекарската комора на Македонија Калина Гривчева Старделова и директорот на Клиниката за токсикологија Нико Беќаровски, денеска го осудија нападот со нож врз лекар од Клиниката за токсикологија, кој се случи синоќа на влезот од ...

Лекарска комора го осуди нападот врз лекарот

Точка - 10.11.2017

Лекарската комора го осуди насилството врз лекарот од скопската Клиника за токсикологија, кој вчера беше прободен со нож на влезот на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“. „Го осудуваме насилството врз нашиот колега, без разлика од какви причини се ...

Лекарска комора го осуди нападот врз лекарот

А1 On - 10.11.2017

Лекарската комора го осуди насилството врз лекарот од скопската Клиника за токсикологија, кој вчера беше прободен со нож на влезот на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“. „Го осудуваме насилството врз нашиот колега, без разлика од какви причини се ...

Лекарска комора го осуди нападот врз лекарот

Орбис - 10.11.2017

Лекарската комора го осуди насилството врз лекарот од скопската Клиника за токсикологија, кој вчера беше прободен со нож на влезот на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“. „Го осудуваме насилството врз нашиот колега, без разлика од какви причини се ...

Лекарската комора го осуди нападот врз лекарот

Sky - 10.11.2017

Лекарската комора го осуди насилството врз лекарот од скопската Клиника за токсикологија, кој вчера беше прободен со нож на влезот на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“. „Го осудуваме насилството врз нашиот колега, без разлика од какви причини се ...