TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мартин Шулц - новиот бог на социјалдемократите

Deutsche Welle - 20.03.2017

100% поддршка! Но колку долго може да издржи еуфоријата околу новиот претседател на германската Социјадемократска партија? Коментар на Сабине Кинкарц. Партиските конгреси на кои се избира раководниот кадар знаат да се претворат во весели седенки.

Шулц ги осуди евроскептицизмот и реториката на Трамп

МРТ - 20.03.2017

На партиската конвенција во Берлин, на која беше потврдена неговата кандидатура за канцелар на Германија, Шулц ги осуди евроскептицозмот, но и според него „антидемократската и расистичка реторика“ на новиот американски претседател Доналд Трамп.

Мартин Шулц ги осуди евроскептицимот и реториката на Трамп...

Н.Македонија - 20.03.2017

Мартин Шулц ги осуди евроскептицимот и реториката на Трамп Кандидатот за германски канцелар на Социјалдемократска партија на Германија (СПД), Мартин Шулц изјави дека остро ќе се бори против популизмот, доколку неговата партија победи на ...

Мартин Шулц-нов претседател на Германската социјалдемократска партија

Нова ТВ - 19.03.2017

Мартин Шулц е новиот претседател на Германската социјалдемократска партија (СПД). Конвенцијата за избор на нов претседател се одржа денеска, а Шулц едногласно беше избран за претседател. Шулц е поранешен претседаел на Европскиот парламент и актуелен ...

Шулц: Критиката на Ердоган кон Меркел е „бесрамна“

Стандард - 19.03.2017

Новиот претседател на Германската социјалдемократска партија, Мартин Шулц ја опиша како „бесрамна“ критиката која турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган ја упати кон канцеларот на СРГ, Ангела Меркел, соопшти националниот весник „Die Frankfurter ...

Мартин Шулц со убедлива победа на конгресот, тој ли ќе е новиот канцелар на Германија?!

Локално - 19.03.2017

На вонредниот конгрес на Германската социјалдемократска партија (ГСДП) во неделата, поранешниот претседател на Европскиот парламент Мартин Шулц едногласно беше за претседател и утврден како кандидат за канцелар на Германија, пренесува РИА Новости.

Мартин Шулц е избран за нов претседател на германските социјалдемократи

Мета - 19.03.2017

Германската социјалдемократска партија (СПД) денеска одржа конвенција на која за нов претседател на партијата едногласно е избран поранешниот претседател на Европскиот парламент и актуелен кандидат за германски канцелар, Мартин Шулц, пренесува ХРТ.

Мартин Шулц ги осуди евроскептицимот и реториката на Трамп

+инфо - 20.03.2017

Шулц беше единствен кандидат и на Конвенцијата освои 100 отсто од гласовите на делегатите, што е прв таков случај во политичката историја на Германија Кандидатот за германски канцелар на Социјалдемократска партија на Германија (СПД), Мартин Шулц ...

ШУЛЦ ВО ОДБРАНА НА МЕРКЕЛ: Критиката на Ердоган кон Меркел е бесрамна

Фактор - 19.03.2017

Новиот претседател на Германската социјалдемократска партија, Мартин Шулц ја нарече „бесрамна“ критиката која турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган ја упати кон канцеларката Ангела Меркел.

Мартин Шулц ги осуди евроскептицизмот и реториката на Трамп

Телевизија Нова - 20.03.2017

Кандидатот за германски канцелар на Социјалдемократска партија на Германија (СПД), Мартин Шулц изјави дека остро ќе се бори против популизмот, доколку неговата партија победи на парламентарните избори во земјата закажани за септември годинава.

Мартин Шулц ги осуди евроскептицимот и реториката на Трамп

Алфа - 20.03.2017

Кандидатот за германски канцелар на Социјалдемократска партија на Германија, Мартин Шулц изјави дека остро ќе се бори против популизмот, доколку неговата партија победи на парламентарните избори во земјата закажани за септември годинава.

Мартин Шулц ги осуди евроскептицимот и реториката на Трамп

А1 On - 20.03.2017

Кандидатот за германски канцелар на Социјалдемократска партија на Германија (СПД), Мартин Шулц изјави дека остро ќе се бори против популизмот, доколку неговата партија победи на парламентарните избори во земјата закажани за септември годинава.

Мартин Шулц ги осуди евроскептицимот и реториката на Трамп

Либертас - 20.03.2017

Кандидатот за германски канцелар на Социјалдемократска партија на Германија (СПД), Мартин Шулц изјави дека остро ќе се бори против популизмот, доколку неговата партија победи на парламентарните избори во земјата закажани за септември годинава.

Мартин Шулц ги осуди евроскептицимот и реториката на Трамп

Вечер - 20.03.2017

Кандидатот за германски канцелар на Социјалдемократска партија на Германија (СПД), Мартин Шулц изјави дека остро ќе се бори против популизмот, доколку неговата партија победи на парламентарните избори во земјата закажани за септември годинава ...