TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Клоп: Ако јас бев на местото на Ловрен…

Дерби - 22.10.2017

Јирген Клоп не го криеше разочарувањето од играта на својата екипа на дербито против Тотенхем, а посебно ја критикуваше одбраната од чии редови го повлече Дејан Ловрен уште за време на првото полувреме.

Клоп: Цел натпревар беше грешка!

Спортски - 22.10.2017

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп беше исклучително незадоволен од изданието на своите избраници во поразот од Тотенхем на „Вембли“. Тотенхем славеше со високи 4:1, но при постигнувањето на сите четири гола имаше помош од неспретните дефанзивци на ...

Ливерпул и Клоп со ваква одбрана ништо не прават, Тотенхем лесно до убедлива победа (ВИДЕО)

24Фудбал - 22.10.2017

Тотенхем прелесно стигна до триумф од 4-1 над Ливерпул, гостинските играчи со лоша игра во одбраната им подарија три бода на „Спарси“. Во дербито на 9. коло, на Вембли, Тотенхем го пречека Ливерпул.

Кејн ја продолжи голгетерската серија против Ливерпул, и Коби беше импресиониран (Видео)

Дерби - 22.10.2017

Напаѓачот на Тотенхем Хари Кејн ја продолжи неверојатната голгетерска серија со два гола во денешната победа од 4:1 против Ливерпул. Со 8 гола е прв стрелец во досегашниот тек од Премиер лигата, а во 2017 година, во сите натпреварувања, има ...

Реакцијата на Клоп по двете почетнички грешки на Ловрен (Видео)

Дерби - 22.10.2017

Јирген Клоп како никогаш досега го понижи Дејан Ловрен откако е менаџер на Ливерпул, бидејќи хорор изданието на хрватскиот бек го натера да го извади од игра по само 30 минути игра на дерби мечот со Тотенхем на „Вембли“.

Реклама за фудбал на „Вембли“: Тотенхем го прегази Ливерпул (видео)

Спортски - 22.10.2017

Хари Кејн и дружината му одржаа лекција на Ливерпул во дербито на 9-то коло од Премиер лигата и победија со убедливи 4:0. Кејн го отвори резулутатот уште во 4-та минута откако отпадна целата одбрана на Ливерпул, а само осум минути подоцна му ...

Ливерпул доживеа дебакл како и градскиот ривал: Тотенхем како по ноти до нови три бода

Спортски - 22.10.2017

Тотенхем убедливо слаеше против Ливерпул вечерва во рамки на последниот меч од деветтото коло во ПЛ си резултат 4:1. Хари Кејн го отвори мечот во раната 4. минута кога успеа да ги измами противничките играчи и голманот Минјоле. Сон веќе во 12.

ВИДЕО: Тотенхем го победи Ливерпул во историски дуел на Вембли

А1 On - 22.10.2017

Екипата на Тотенхем го декласира Ливерпул со 4:1 на „Вембли“ во дуел кој стана историски поради фактот дека натпреварот е најпосетен во историјата на Премиер лигата. Натпреварот во живо го гледале 80.827 гледачи, еден од нив беше светската фудбалска ...

Хари Кејн и другарите ги искористија грешките на Ливерпул

Екипа - 22.10.2017

Тотенхем ја оствари шестата победа во Премиер – лигата оваа сезона, четврта последователна, совладувајќи го Ливерпул на „Вембли“ со убедливи 4-1. Хари Кејн и неговите соиграчи умееја на најдобар можен начин да ги искористат грешките во одбраната на ...

Тотенхем со лекција за Ливерпул на „Вембли“, Клоп го понижи Ловрен (Видео)

Дерби - 22.10.2017

Тотенхем ја потврди својата фантастична форма и на денешниот дерби меч во деветтото коло во англиската Премиер лига, во кое едноставно му одржа лекција на Ливерпул кој повторно мина неславно на едно гостување на „Вембли“.

ВИДЕО: Ливерпул со ваква одбрана ништо не прават, Тотенхем со нова победа

Sport M - 22.10.2017

Тотенхем го порази прелесно Ливерпул со 4:1, лошата игра на гостите во одбраната им подарија три бода. Гостите натреварот го започнаа катастрофа, особено Ловрен. Дефанзивецот на Ливерпул го направи првиот кикс во 4.

Клоп бесен: Ловрен е најголемиот виновник за ваквиот очај на теренот

Спортски - 22.10.2017

Хрватскиот репрезентативец, Дејан Ловрен е главниот виновник за погодоците кои Ливерпул ги прими во дербито против Тотенхем. Со два кикса Ловрен им поклони предност на Спарси по само 12 минути од играта.

ВИДЕО: Тотенхем игра фудбал за душа, го „прегази“ Ливерпул и изби на второто место

Gol.mk - 22.10.2017

Ако многумина помислија дека ланската сезона и вицешампионската титула беа случајност, Тотенхем и сезонава потврдува дека е конструирана и моќна екипа која покажува големи амбиции за највисок пласман во Премиер лигата. Неделното дерби од 9.

Клубовите од Ливерпул потопени од ривалите од северен Лондон

Нетпрес - 22.10.2017

Во дерби дуелите од 9-то коло од англиската премиер лига двата клуба од Ливерпул загубија од големите ривали од северен Лондон, и притоа беа високо поразени – Тотенхем беше подобар од Ливерпул со 4:1, а претходно Арсенал го совлада Евертон со 5:2.

Ливерпул згазен на „Вајт Харт Лејн“: Кејн со два гола го водеше Тотнем до победа (ВИДЕО)

Sport 1 - 22.10.2017

Лондонски Тотнем му одржа лекција и на Ливерпул, па денеска на „Вајт Харт Лејн“ во дербито на Премиерлигата го прегази со 4-1, триумф во кој главна ѕвезда беше најдобриот фудбалер на лондончани, Хари Кејн.

Премиер лига: Победи за лондонските екипи

Сител - 22.10.2017

Последните два натпревара од 9.коло од Премиер лигата кои беа воедно дуели на екипите од Лондон и од Ливерпул завршија со победи на лондонските екипи Арсенал против Евертон 5:2 и Тотенхем против Ливерпул 4:1.

Карагер го лоцираше проблемот на Ливерпул во одбраната

Дерби - 22.10.2017

Легендата на Ливерпул Џејми Карагер ги сумираше проблемите на „црвените“ во одбраната во еден твит за време на дуелот против Тотенхем на „Вембли“. Тотенхем го прегази тимот на Јирген Клоп, а за првите два гола беше виновен Дејан Ловрен, кој беше ...

Очајно издание на „Црвените“: Тотенхем како на тренинг против Ливерпул (Видео)

Спортски - 22.10.2017

На Тотенхем му беа потребни само чтири минути за да поведе против Ливерпул. Даомашните не можеа да замислат подобар старт, бидејќи Кејн успеа да ги измами Ловрен и Минјоле. Интересно е што ова е прв погодок за Кејн на Вембли оваа сезона.

Навивачите бесни на Клоп: Тотенхем го „ронеше“ Ливерпул, а Клоп си тера мајтап (Видео)

Спортклуб - 22.10.2017

Во Ливерпул работите ни одблиску не се розеви, а тоа го потврдува иденешниот висок пораз од Тотенхем на „Вембли“, каде Ливерпул загуби со 4:1. Уште од почетокот на натпреварот, Тотенхем како домаќин воспостави иницијатива на теренот и тоа се преточи ...

Кејн и Тотенхем му одржаа лекција на Ливерпул

Стандард - 22.10.2017

Ливерпул денеска беше поразен со 1:4 на гости кај Тотенхем во дерби натпреварот од Премиер лигата во Англија. Два гола за „петлите“ постигна ѕвездата на тимот, Хари Кејн (4 и 56), по еден додадоа Сон Хун-Мин (12) и Деле Али (45).

Спектакл на „Вајт Харт Лејн“ - три гола за неполн половина час (ВИДЕО)

Sport 1 - 22.10.2017

Дербито на премиерлигашкото коло помеѓу Тотнем и Ливерпул не стигна ни до половина полувреме, а лондончани по само 12 минути има убедливи 2-0 со головите на Хери Кејн и Хонг Мин Сон, но „црвените“ преку Мохамед Салах се вратија во мечот, па по ...

ВИДЕО: Зар ова момче знае за доста? Кејн за само ЧЕТИРИ минути го отвори Ливерпул

Gol.mk - 22.10.2017

Четири минути му требаа на Хари Кејн да ја затресе мрежата на Ливерпул и да донесе големо водство за Тотехнем во дербито на 9. коло на Премиер лигата. Англискиот репрезентативец беше прекрасно проигран од младиот Трипиер и најпрво со финта го исфрли ...

ВИДЕО: Рај за очи – три гола за помалку од половина час на „Вембли“

Sport M - 22.10.2017

Во премиер лигата, во 9. коло денеска силите ги одмерија Тотенхем со Ливерпул. Присутните на стадионот „Вајт Харт Лејн“ имаа одлична можност да гледаат одличен фудбал и многу голови. Хари Кејн момчето кое не знае за доста го отвори овој натпревар.

Клоп се предаде: Трката за титулата во Премиер лигата е решена

Дерби - 22.10.2017

Иако се уште не е комплетирано ниту 9. коло во Премиер лигата предводникот на Ливерпул, Јирген Клоп се предаде и не верува оти неговиот тим може да дојде до пехарот кој долго време се чека на „Енфилд Роуд“.

Клоп смета дека можеби е решено прашањето за новиот шампион во Премиерлигата

Спортклуб - 22.10.2017

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, смета дека можеби првенството во Англија е веќе завршено, и дека се знае идниот шампион. Манчестер Сити игра фантастично, вчера остварија нова победа од 3:0 против екипата на Барнли, што е чекор напред на ...

Реал нуди двајца фудбалери за Хари Кејн

Шеталиште - 22.10.2017

Флорентино Перез има јасен план и Покетино оваа понуда тешко би можел да ја одбие. Реал Мадрид и Тотенхем повторно би можеле да соработуваат како и во 2012 година кога пристигна Лука Модриќ, а една година подоцна и Герет Бејл.

Дерби на викендот: Тотенхем – Ливерпул, анализа и предлог тип

Спортски - 22.10.2017

Викендов нема да има премногу дерби дуели низ Европа, па веројатно најпривлечен ќе биде мечот од 9-то коло во Премиер Лигата помеѓу Тотенхем и Ливерпул. Тотенхем домашните мечеви не ги игра на својот стадион, туку на Вембли и тоа е најголемиот ...

Перез спреми трампа на векот – заминува во Лондон со понуда која не се одбива

Спортски - 22.10.2017

Флорентино Перез има јасен план, ова дури и тој тешко би го одбил. Реал Мадрид и Тотенхем повторно би можеле да направат голема работа, како и во 2012. година кога пристигна Лука Модриќ и година подоцна Герет Бејл .

Барселона со овој потег го потресе пазарот: Пристигнуваат двајца играчи од светска класа во пакет!

Спортски - 22.10.2017

Барселона со овој потег би направила вистинска БОМБА на трансфер пазарот, на „Камп Ноу“ пристигнуваат двајца играчи од светска класа и тоа во пакет. Барселона е сериозно заинтересирана во своите редови да ги доведе Хари Кејн и Кристиан Ериксен во ...

ВЕСТА НА ДЕНОТ: Хари Кејн ја донесе одлуката во кој клуб ќе ја продолжи кариерата

Спортски - 22.10.2017

Хари Кејн ги воодушеви сите во Тотенхем, инсистирајќи на тоа дека е играч кој сака да биде „за еден клуб“. Многу се пишува за неговиот потенцијален трансфер во Реал Мадрид, кој со сите сили се обидува да го доведе.

И Клоп се предаде: Кутињо во Барселона од јануари!

Спортклуб - 22.10.2017

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп ја подотвори вратата за евентуален трансфер на Филип Кутињо во Барселона во јануарскиот преоден рок. Германецот во текот на летото беше категоричен дека нема никакви шанси да го пушти Бразилецот, но во меѓувреме ...

Ливерпул ќе пазари на „Олд трафорд“?

Екипа - 21.10.2017

Англискиот премиерлигаш Ливерпул би можел во јануари да добие значајно засилување, и тоа од големиот ривал Манчестер јунајтед. Менаџерот Јирген Клоп долго време размислува за адекватно решение на левата бековска позиција и се чини дека го пронајде ...

Кејн: Сонувам еден ден да ја освојам „Златната топка“

Gol.mk - 21.10.2017

Еден од најдобрите напаѓачи на денешницата, Хари Кејн изјави дека не се гледа далеку од „Златната топка“ и дека освојувањето на наградата за него е сон. Фудбалерот на Тотенхем е единствениот, кој доаѓа од Англија меѓу кандидатите за престижната ...

Флорентино Перез има план…Бејл + Мајорал + пари = Хари Кејн

Екипа - 21.10.2017

На Реал Мадрид му недостига клсичен напаѓач и тоа е повеќе од евидентно на почетокот на оваа сезона, во која тимот кубури и со повреди. Отсуствуваше Карим Бензема, Кристијано Роналдо беше суспендиран, а Герет Бејл е хронично повреден.

Кејн со изјава стави КРАЈ на сите шпекулации во врска со неговиот трансфер во Реал

Спортски - 21.10.2017

Англискиот напаѓач, Хари Кејн веќе некое време е мета на многу европски гиганти, од кој и европскиот шампион Реал Мадрид. Кејн од сезона во сезона игра подобро во Тотемхен и за многумина е чудо како се уште не направи трансфер во некој од европските ...

Клоп посочи што Ливерпул треба да направи за да го задржи Кутињо

Дерби - 21.10.2017

Филипе Кутињо е еден од играчите за кого најмногу се говореше во летниот трансфер период и тоа поради трансферот во Барселона кој не се реализираше поради Ливерпул кој стави „стоп“ на оваа зделка.

Одбраната на Ливерпул катастрофална, Тотнем без мака до висока победа од 4-1 (ВИДЕО)

МКД - 22.10.2017

„Спарси" без многу мака забележаа убедлива победа против Ливерпул, гостинската одбрана беше катастрофална и го почасти противникот си три бода Во дербито на 9. коло, на Вембли, Тотнем го пречека Ливерпул.

Перез има ЈАСЕН план и Покетино ова тешко ќе го одбие – ДВАЈЦА фудбалери во замена за Кејн?!

Спортски - 21.10.2017

Флорентино Перез има јасен план и Покетино оваа понуда тешко би можел да ја одбие. Реал Мадрид и Тотенхем повторно би можеле да соработуваат како и во 2012 година кога пристигна Лука Модриќ, а една година подоцна и Герет Бејл.

ВИДЕО: Тотенхем го победи Ливерпул во историски дуел на Вембли

Sport M - 22.10.2017

Екипата на Тотенхем го декласира Ливерпул со 4:1 на „Вембли“ во дуел кој стана историски поради фактот дека натпреварот е најпосетен во историјата на Премиер лигата. Натпреварот во живо го гледале 80.827 гледачи, еден од нив беше светската фудбалска ...

Мурињо: Јас сум виновен за критиките упатене кон мене

Спортклуб - 21.10.2017

Стратегот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо кој секогаш при мал кикс на неговиот тим е на удар на јавноста, одлучи да проговори за овој момент. „Мислам дека критиките кон мене се моја грешка бидејќи луѓето се навикнати тимовите кој што јас ги водам ...

Кејн е подготвен да го одбие Реал Мадрид поради една причина

Дерби - 21.10.2017

Хари Кејн игра во неверојатна форма на стартот на новата натпреварувачка сезона и малку кој верува дека напаѓачот на Тотенхем ќе остане во Северен Лондон наредната година, пред се поради тоа што сериозен интерес за неговите услуги пројавува еден од ...

Ништо не е оставено на случајот: Се знае наследникот на Мурињо!?

Спортклуб - 21.10.2017

Изјавите на Жозе Мурињо дека не планира да ја заврши кариерата во Манчестер Јунајтед и дека ПСЖ би бил предизвик за секој тренер, придонесоа во Англија да почнат шпекулации за неговиот наследник.

Реал Мадрид го жртвува Бејл за да го доведе Хери Кејн

Sport 1 - 20.10.2017

Шпанските медиуми се убедени дека Хери Кејн идното лето ќе биде нов фудбалер на Реал Мадрид. Според нив, Англичанецот ја минал „аудицијата“ минатиот вторник кога Тотнем гостуваше на „Сантијаго Бернабеу“ во Лигата на шампионите.

(ВИДЕО) Тотенхем го декласира победи Ливерпул во историски дуел на Вембли

Локално - 22.10.2017

Екипата на Тотенхем го декласира Ливерпул со 4:1 на „Вембли“ во дуел кој стана историски поради фактот дека натпреварот е најпосетен во историјата на Премиер лигата. Натпреварот во живо го гледале 80.827 гледачи, еден од нив беше светската фудбалска ...

Кејн е подготвен да го одбие Реал Мадрид поради една причина

Точка - 21.10.2017

Хари Кејн игра во неверојатна форма на стартот на новата натпреварувачка сезона и малку кој верува дека напаѓачот на Тотенхем ќе остане во Северен Лондон наредната година, пред се поради тоа што сериозен интерес за неговите услуги пројавува еден од ...