TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Реакција од Пролет: Tемелковски покажа непочитување кон другарите од детство, играчите и клубот во кој израсна

24 Ракомет - 14.11.2017

Во саботата се одигра големото градско дерби меѓу Е.Работник и Пелистер, дуел кој во себе носеше голем товар, дуел од големо значење за двете екипи, дуел што требаше да покаже како се движат работите во двата табора.

Темелковски ја отвори душата: Во Битола имам предизвик, со Пролет одев по рамна линија

24 Ракомет - 13.11.2017

Тренерот со кој Е. Работник настапува од 6. коло во Суперлигата, Илија Темелковски крена многу бура во ракометната јавност во Македонија откако преку ноќ го напушти Пролет. Тој си замина од клубот од Скопје набрзо откако славеше на дуелот против Е.

Идеален тим на 8. коло во машката Суперлига

24 Ракомет - 13.11.2017

Во 8. коло од македонската Суперлига се одиграа четири натпревари. Пролет ја продолжи победничката серија под водство на Никола Матлиески и славеше над Металург 2 во Автокоманда. Охрид навидум без проблем, но сепак се помачи против Прилеп, кој ...

Победничка серија на Пролет, дербито за Пелистер...

Н.Македонија - 13.11.2017

Победничка серија на Пролет, дербито за Пелистер Во дербито на 8-то коло од машката Суперлига, ракометарите на Пелистер ја оправдаа фаворитската улога против градскиот ривал Еурофарм, совладувајќи го на гости со 25-17 (10-7) и со 18 бода ја задржаа ...

Супер машка лига: Охрид и Пролет го минаа Работник

24 Ракомет - 13.11.2017

Со победата од 25:17 на Пелистер против Е. Работник во пресметката за Битола дојде до задржување на лидерското место на табелата од страна на далеку постариот тим којшто го имаат битолчани со што само беше потврдено кој во моментов господари со ...