TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

За едни, голот на Дракслер е најдобар на месецот во Франција, за други не е ниту во номинациите... (ВИДЕО)

24Фудбал - 06.10.2017

Германецот го постигна најдобриот гол за месец септември во француската Лига 1, но, во изборот на фудбалскиот портал „Гол“. ПСЖ е во страшна серија, а во последниот меч пред своја публика, во рамките на осмото коло од Лига 1 славеше со 6-2 над ...

Фантастичниот „волеј“ на Дракслер го победи „уметничкото дело“ на Нејмар! (Видео)

Спортски - 06.10.2017

Голот кој Германецот го постигна против Бордо е избран за најубав од сите кои беа постигнати во Лига 1 во месец септември. Дракслер во финишот од првото полувреме во осмото коло против Бордо постигна гол со феноменален волеј удар, а тоа веќе беше ...