TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Spice Girls“ повторно ќе се соберат во 2018 година

Кајгана - 14.11.2017

После низа на тајни преговори кои се одвивале уште од минатото лето, сите пет девојки, на сцената познати како „Spice Girls“, повторно ќе се соберат и тоа уште во 2018 година. На тој начин овој бенд ќе издаде компилациски албум со Викторија Бекам.

ПОСЛЕ 6 ГОДИНИ ПАУЗА: Групата “Spice Girls” одново заедно (ВИДЕО)

Маркукуле - 14.11.2017

Викторија Бекам, Мел Б, Мел Ц, Ема Бантон и Џери Халивел, би требало во 2018 година да снимат нов албум Познатата музичка група “Spice Girls” , како што стојат работите, повторно се враќа на музичката сцена.

Spice Girls се враќаат

Канал5 - 13.11.2017

Култниот поп бенд Spice Girls повторно се враќа на сцената . Познатите жешки девојки се враќаат следната година , откако завршија тајните преговори . Преговорите што траеја цело лето очигледно биле успешно , бидејќи своето враќање го најавија сите ...

Spice Girls се собираат во полн состав во 2018-та

Стандард - 13.11.2017

Британската женска поп група Spice Girls ќе се собере во полн состав во 2018 година, за да сними нов албум и да учествува во голем број на специјални проекти на телевизија, пишува „The Sun“, цитирајќи свои извори.

Неверојатно! Спајс грлс повторно се собира во 2018 година – веќе снимаат албум

Локално - 12.11.2017

Женската поп група Spice girls повторно се собира во 2018 година, соопшти DailyMail. Според публикацијата, разговорите се одржале изминатово лето, а Викторија Бекам, која долго време одбиваше да се приклучи, го прифати предлогот.

„Спајс грлс“ се враќаат на сцената

Република - 13.11.2017

Некогаш ултра-популарниот британски поп-бенд „Спајс грлс“ се враќа на сцената. Познатите жешки девојки се враќаат следната година, откако завршија тајните преговори. Преговорите што траеја цело лето очигледно биле успешно , бидејќи своето враќање го ...

Spice Girls се обединуваат повторно во 2018-та

Скопје24 - 13.11.2017

Британската женска поп група Spice Girls ќе се собере во полн состав во 2018 година, за да сними нов албум и да учествува во голем број на специјални проекти на телевизија, пишува „The Sun“, цитирајќи свои извори.

„Spice Girls“ се враќаат на сцената: Ќе издадат нов албум во 2018

БркајРабота - 14.11.2017

Популарниот британски поп-бенд „ Spice Girls “ се враќа на сцената. Познатите жешки девојки се враќаат следната година, откако завршија тајните преговори. Преговорите што траеја цело лето очигледно биле успешно , бидејќи своето враќање го најавија ...

Spice Girls се обединуваат повторно во 2018-та

Локално - 13.11.2017

Британската женска поп група Spice Girls ќе се собере во полн состав во 2018 година, за да сними нов албум и да учествува во голем број на специјални проекти на телевизија, пишува „The Sun“, цитирајќи свои извори.

„Спајс грлс“ повторно заедно

Репортер - 13.11.2017

Британската женска поп-група „Спајс грлс“ ќе се собере во полн состав во 2018 година. Тие ќе снимаат нов албум и ќе учествуваат во голем број специјални проекти на телевизија, пишува „Сан“.

Фото: Омилената група од детството - повторно заедно после толку години, изгледаат неверојатно

Press24 - 13.11.2017

Британската женска поп-група „Спајс грлс“ ќе се собере во полн состав во 2018 година. Тие ќе снимаат нов албум и ќе учествуваат во голем број специјални проекти на телевизија, пишува „Сан“.

„Спајс грлс“ се враќаат повторно на сцената

Пулс24 - 13.11.2017

Британската женска поп-група „Спајс грлс“ ќе се собере во полн состав во 2018 година. Тие ќе снимаат нов албум и ќе учествуваат во голем број специјални проекти на телевизија, пишува „Сан“.