TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Злато, сјај, луксуз - ѕирнете во домот на Драган Којиќ Кеба

Press24 - 10.11.2017

Во луксузниот дом на познатиот пејач доминираат белата, златната и рекмавата боја, а го красат свеќи кои даваат посебна топлина. Посебно место во семејството Којиќ зазема малтезерот Пако кој не се одвојува од Кеба, а кученцето идеално место за одмор ...

Кеба возел без дозвола – му се заканува затвор

Репортер - 09.11.2017

Српскиот пејач Драган Којиќ – Кеба, кој деновиве удри девојка на пешачки премин во Белград, би можел да заврши во затвор. Иако девојката минала со полесни повреди, пејачот немал возачка дозвола бидејќи му е одземена поради сообраќајни прекршоци, па ...

Најдобрата дугарка откри нови детали - Кеба се залетал и воопшто не успорил на пешачки

Сител - 09.11.2017

Најдобрата другарка на 18-годишната А.Ѓ., која синоќа на пешачкиот премин на улицата „Париска комуна“, во Нов Белград беше прегазена од фолк пејачот Драган Којиќ Кеба, вели дека пејачот во ниту еден момент не запрел пред пешачкиот премин.