TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Новиот Самсунг S8 ќе биде достапен во три бои и ќе чини 799 евра

Алсат-М - 20.03.2017

Корисниците на Самсунг уредите ширум светот имаа прилика да видат како ќе изгледа новиот Самсунг Галакси S8. Меѓутоа, штотуку излегоа и фотографии од овој модел, кој на пазарот ќе се појави во три бои и тоа црна, сива и сребрена.

Audi подготвува три електрични автомобили за до 2020 година

Кајгана - 20.03.2017

Германскиот автомобилски гигант Аudi најави дека до 2020 година на пазарот ќе претстави три електрични модели, а првиот од нив треба да се појаву уште следната година. Големиот електричен SUV кој треба да се појави веќе следната година, ја носи ...

Цената на Samsung Galaxy S8 во Европа ќе започне од 799 евра

Стандард - 20.03.2017

До премиерата на Samsung Galaxy S8 и Galaxy S8 Plus останува нешто повеќе од недела и веќе знаеме речиси сѐ главно за смартфоните. Видовме како ќе изгледаат, дознавме детали за нивните технички карактеристики и разбравме дека продажбите на уредите ...

Audi A8 премиерно во јуни

Додај Гас - 20.03.2017

Нема мирен сон за ниеден играч во премиум сегментот. Се менуваат на секои 18 месеци. Како што пренесува интернет изданието motor1.com некаде на средина на месец јуни оваа година во Барселона ќе биде претставен новиот Audi A8.

Samsung Galaxy S8 ќе го чекаме до април

Позитив.мк - 19.03.2017

Откако протече постер со Samsung Galaxy S8 веќе е потврдено дека премиум смартфонот ќе биде лансиран и пуштен во продажба во април. Промоцијата на Galaxy S8 веќе одамна е познато дека ќе се одржи на 29 март, а кон крајот на април истиот ќе биде ...

Новиот Samsung Galaxy S8 ќе го има во три бои и ќе чини 799 евра

Кајгана - 19.03.2017

Љубителите на уредите на Samsung ширум светот имаа прилика да видат како ќе изгледа новиот Samsung Galaxy S8, откако „протекоа“ фотографии од моделот што на пазарот ќе се појави во три бои: црна, сива и сребрена.

Galaxy S8 ќе има и Premium модел со 6 GB RAM

Телефони.мк - 19.03.2017

Според досегашните протечени информации нема сомнежи дека Galaxy S8 ќе биде најмоќниот смартфон на пазарот благодарение на двата одлични процесори и Snapdragon 835 и Exynos 9 кои доминираат, но и во делот на RAM меморијата нема да има никакви ...

Први скици на новите модели A6, A7 и A8

Спортклуб - 19.03.2017

Промени има во светлосните групи, а тука е и необичната предна маска на ладилникот на автомобилите. Марк Лихте (Marc Lichte) шефот на дизајн во Audi, на новинарите им ги подели првите најавни скици на новите модели A6, A7 и A8.

Samsung Galaxy S8 го постигна невозможното!

GSM.mk - 19.03.2017

Според новото видео, Galaxy S8 постигна неверојатни резултати на тестовите на AnTuTu! Наводно, SM-G950 е серискиот број на Galaxy S8. На новото видео кое се појави се гледа како новиот Samsung уред постигнува неверојатен резултат од 205,284 на ...

Фото: Колкава е разликата во големина меѓу Galaxy S8 и S8 Plus?

GSM.mk - 19.03.2017

Постојано се појавуваат нови информации за карактеристиките и дизајнот на Galaxy S8 и неговата поголема варијанта. Сега може да ги додадеме и овие две слики во колекцијата, на кои се гледа разликата во нивната големина.

Audi сo цел арсенал новитети

Авто Магазин - 18.03.2017

Audi во Женева дојде со цел арсенал новитети. Имаше за сечиј вкус по нешто, но судејќи според турканиците најголем беше интересот за студијата Q8 Sport. Подготвена како продолжение на концептот покажан во Детроит, со неа Audi уште малку ни го ...