TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Porsche со историски рекорд во првото тромесечје

Automedia - 21.04.2017

Одличен старт на Porsche во првите три месеци од годинава, со 60.000 испорачани возила на светскиот пазар. Тоа е за седум проценти повеќе отколку во истиот временски период лани и историски рекорд за спортската марка од Цуфенхаузен.

Шангај 2017: Jeep го претстави големиот теренец

Авто Плус - 21.04.2017

Компанијата Jeep го искористи автосалонот во Шангај, за да го покаже прототипот на теренец со името Yuntu. Машината е предвесник на модел кој ќе стане предводник на брендот за кинескиот пазар.

Пристигнуваат повеќе електрични модели од Porsche

Авто Плус - 21.04.2017

Porsche планира цела палета електрични модели, за да производителот на спортски автомобили да добие посериозно присуство на кинескиот пазар, каде веќе започна масовно лансирање на електрични возила.

Поглед во иднината на компактната класа на Mercedes

Додај Гас - 20.04.2017

Mercedes на Саемот за автомобили во Шангај го претстави Concept A Sedan, кој обезбедува увид во дизајнот на следната генерација на компактни модели на производителот. Судејќи според концептот, следните модели како Mercedes А-класа или CLA, ќе ...

Новиот Porsche Cayenne пристигнува догодина

Авто Плус - 20.04.2017

Третата генерација на Porsche Cayenne ќе донесе голем број новитети, иако дизајнерски нема да доживее големи промени. Според извори од Концернот, кросоверот ќе се појави на пазарот најдоцна во текот на летото на 2018 година.