TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ракометарите на Куманово го пречекуваат Вардар

Кумановски м. - 13.10.2017

loading... Ракометарите на Куманово утре на домашен терен, во Спортската сала во Куманово со почеток од 18:30 часот го играат натпреварот од четвртото коло во Првата машка ракометна лига против составот на Вардар од Неготино.

Вардар го доби Максимов за дербито со Шкендија

Екипа - 12.10.2017

Македонскиот првак Вардар и официјално од денеска е посилен за своето руско засилување, Максим Максимов, чија регистрација беше спорна поради несогласувањата со неговиот поранешен тим Тракаи од Литванија.

Вардар го доби мега-засилувањето: Максимов е регистриран за Шкендија!

Gol.mk - 12.10.2017

Македонскиот фудбалски првак Вардар ќе има големо засилување во нападот за дуелот со Шкендија, затоа што Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) официјално го регистрира Максим Максимов за дуелот со тетовчани.

ВИДЕО: Спектакл за незаборав - еве го натпреварот на ракометните легенди во Битола

Gol.mk - 12.10.2017

Два дена по ракометниот спектакл во Битола и дуелот на легендите на Пелистер и македонската репрезентација, уште се прераскажува натпреварот и дружењето на ракометарите од „златната“ генерација на ракометот во нашата земја.

Фелипе: Очекувам победа во дербито и доближување до првото место

Вардар - 12.10.2017

Вардар во сабота во 14:30 часот на Националната Арена „Филип Втори“ во Скопје, го пречекува тимот на Шкендија во дербито на 10 коло од Првата лига. Практично со тој натпревар ќе започне и вториот круг од шампионатот, и покрај тоа што нашата екипа ...

Распродадени сите билети за натпреварот меѓу Вардар и Барселона

Телевизија Нова - 12.10.2017

Ракометен спектакл во Скопје, Вардар ја пречекува Барселона во дербито викендов во ракометната Лига на шампионите. Дека ова е супер дерби говори и фактот што релиси сите билети за овој натревар се распродадени.

ЖРК Куманово го совлада Вардар Јуниор

Кумановски м. - 12.10.2017

loading... Со резултат 38:24 ракометарките на Куманово вчеравечер на домашен терен обезбедија убедлива победа против Вардар Јуниор во рамките на женската ракометна Супер лига. Одличен старт прикажаа избраничките на тренерот Антонио Ивановски кои ...

Вардар јуниор се врати од Куманово без бодови

Вардар - 12.10.2017

Лошиот почеток на средбата беше причината што нашиот втор тим Вардар јуниор не успеа да се врати дома со бодови од гостувањето кај Куманово, Домаќинките средбата ја добија со убедливи 38-24 (19-12) за трет триумф сезонава.

Трета првенствена победа на ЖРК Куманово...

Н.Македонија - 12.10.2017

Трета првенствена победа на ЖРК Куманово Ракометарките на Куманово во рамките на 4-то коло од женската Суперлига синоќа на домашен терен ја совладаа екипата на Вардар Јуниор со 38-24, со што ја постигнаа и третата првенствена победа сезонава.

Максимов и е официјално е вардаровец

Република - 12.10.2017

Македонскиот фудбалски првак Вардар ќе има големо засилување во нападот за дуелот со Шкендија, затоа што Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) официјално го регистрира Максим Максимов за дуелот со тетовчани.

Фелипе: Да и вратиме на Шкендија за поразот во првото коло

SportMedia - 12.10.2017

Актуелниот првак Вардар, в сабота ја пречекува Шкендија, во дербито на 10 коло од Првата фудбалска лига. Со ова коло започнува вториот круг од првенството. На стартот од шампионатот, Шкендија со 2:0 победи во Тетово, а сега вардарци очекуваат да се ...

Сестрински дуел: Младинките на Вардар jуниор го победија Вардар

Вардар - 11.10.2017

Младинките од Вардар јуниор го победија Вардар со 29 – 21 (14 - 11). Во салата во СЦ Кале, Вардар јуниор уште на почетокот од натпреварот направија разлика од 6 гола, која се покажа како тешко достижна.

Вардар е бренд и магнет за ракометни таленти

SportMedia - 11.10.2017

Велешката школа за ракомет под закрила на Вардар работи одлично, а вече десетина деца напредуваат одлично во селекциите на Вардар. Тренерот Никола Бисинов вели дека Вардар е голем бренд, што е и магнет за децата, да тренираат ракомет.

Куманово пресилно за малите „вардарки“

24 Ракомет - 11.10.2017

Екипата на Куманово победи со 38:24 на дуелот против Вардар јуниор и на тој начин и го нанесе првиот пораз сезонава на малите „вардарки“. Кумановки имаа контрола на средбата уште од почеток.

Куманово и Вардар јуниор на дуел за 2. место

24 Ракомет - 11.10.2017

Екипите кои се дел од Женската лига денеска ќе имаат надигрување на три терени, а утре колото ќе биде комплетирано со мечот меѓу Овче Поле и Металург. Тимовите коишто се дел од единствената лига во женска конкуренција стигнаа до 4.

Фелипе: Ни требаат навивачите како 12-ти играч за триумф против Шкендија

Екипа - 12.10.2017

По паузата поради настапите на репрезентациите, продолжението од домашниот шампионат во сабота од 14:30 часот се одбележува и со дерби пресметката меѓу Вардар и Шкендија на националната арена „Филип Втори“ во Скопје. Во дербито од 10.

Младинките на Вардар jуниор ги победија сениорките

Република - 12.10.2017

Младинките од Вардар јуниор го победија Вардар со 29 – 21 (14 – 11). Во салата во СЦ Кале јуниорките уште на почетокот од натпреварот направија разлика од 6 гола, која се покажа како тешко достижна.

Фелипе: Со помош од Комити да победиме на дербито!

Sport 1 - 12.10.2017

Македонскиот шампион Вардар задутре од 14.30 часот на Националната Арена „Филип Втори“ ќе ја пречека Шкендија со желба да им се одмазди на тетовци за поразот на стартот на сезоната и да се вратат црвено-црните во трката за титулата во која ...

Фелипе: Секогаш одиме на победа, така ќе биде и в сабота против Шкендија!

Gol.mk - 12.10.2017

Овој викенд шампионот, Вардар ќе го одигра второто големо дерби против Шкендија, овој пат како домаќин на арената „Филип Втори“, во рамки од 10. коло на ПМФЛ. Токму со ова коло започнува втората фаза од македонскиот фудбалски шампионат, а Хуан ...

Фелипе: Верувам во победа над Шкендија, но ќе ни биде потребна и поддршка од трибините

24Фудбал - 12.10.2017

Бразилецот ги повика навивачите на Вардар за поддршка во саботното дерби со големиот ривал. Вардар во сабота на домашен терен ја пречекува Шкендија во рамките на дербито од 10. Коло од Првата македонска фудбалска лига.

Фелипе: Да ја победиме Шкендија, нашата цел е да бидеме шампиони

МКД - 12.10.2017

Хуан Фелипе верува дека во сабота Вардар ќе го добие големото дерби против Шкендија и ќе се доближи на табелата до тетовскиот тим. Вардар во сабота во 14:30 часот на Националната Арена „Филип Втори“ во Скопје, го пречекува тимот на Шкендија во ...

Фелипе: Очекувам победа во дербито против Шкендија

Sport M - 12.10.2017

ардар во сабота во 14:30 часот на Националната Арена „Филип Втори“ во Скопје, го пречекува тимот на Шкендија во дербито на 10 коло од Првата лига. Практично со тој натпревар ќе започне и вториот круг од шампионатот, и покрај тоа што нашата екипа има ...

Фелипе: Шкендија има силен тим, но ќе падне во Скопје

Дерби - 12.10.2017

Во сабота во 14:30 часот на националната Арена „Филип Втори“ во Скопје се игра големото дерби од првата македонска фудбалска лига меѓу Вардар и Шкендија. Со тој натпревар ќе започне вториот круг од шампионатот, а желбата и намерата на актуелниот ...

Фелипе: Вардар може да и се реваншира на Шкендија за поразот во првото коло

А1 On - 12.10.2017

Бразилскиот интернационалец во редовите на Вардар, Хуан Фелипе Алвес Рибеиро, очекува тежок дуел против Шкендија во дербито од 10. коло на Првата македонска фудбалска лига. Сепак, Фелипе кој е голем оптимист, верува дека Вардар може да и се ...