TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Не)очекуваниот потег на Самсоненко! ...

Н.Македонија - 12.08.2017

Во писмото упатено до македонската спортска јавност, сопственикот на машкиот и на женскиот ракометен клуб, како и на фудбалскиот клуб Вардар, најави дека ова ќе му биде последна сезона Долго време се воздржував да реагирам на навредите што ги ...

Сценариото со Самсоненко исто како со Трифун

Оff.net - 12.08.2017

Нема рамнодушен навивач на Вардар по вчерашното шокантно и неочекувано соопштение на газда Самсоненко, кој со своите големи вложувања направи револуција во македонскиот спорт. Но речиси и да нема никој кој верува дека рускиот милионер навистина се ...

Рускиот бизнисмен се повлече од „Вардар“: Што ќе се случи со бизнисите на Сергеј Самсоненко во Македонија

еМагазин - 12.08.2017

Рускиот бизнисмен Сергеј Самсоненко, сопственик на трите клуба на Вардар објави дека се повлекува од спонзорирањето на клубовите, а од наредната сезона ќе им ги препушти на претходнте сопственици.

Блеф, сценарио, одлука: Кои се мотивите за повлекување на Самсоненко?

Нова ТВ - 11.08.2017

Блеф или ќе остане доследен? – Дали цената на билетите за мечот меѓу Вардар и Фенербахче во плеј-офот УЕФА Европа лигата е алиби за прекинување на спонзорство во спортот во однапред планирано сценарио, дали се променија условите во бизнис и ...

Читај овде ти Сергеје Самсоненко. Читај овде сега !!

МК News - 11.08.2017

Отворено писмо до братот Самсоненко ! вака насловен пост на фејсбук се шири со молскавична брзина и има над 3 000 лајка за неполн час.. ви го пренесуваме во целост Читај овде ти Сергеје Самсоненко.

Самсоненко се повлекува од „Вардар“- Што е заднината?

24 Вести - 11.08.2017

Сергеј Самсоненко – дојде во Македонија, есента 2006 година. Само неколку месеци по победата на Никола Груевски и ВМРО ДПМНЕ на тогашните парламентарни избори. Сега најавува заминување, случајно или не, откако Груевски замина во опозиција.

Самсоненко топ тема на Твитер: Еве што пишуваат

Фактор - 11.08.2017

Откако се прошири веста дека рускиот бизнисмен Сергеј Самсоненко повеќе нема да инвестира во спортските клубови во Македонија, по само неколку месеци од освојувањето на Лигата на шампионите со РК Вардар, на Твитер ова е топ тема.

Самсоненко заминува од ФК, РК и ЖРК Вардар

Телма - 11.08.2017

На крајот од новата сезона која се уште не почнала ќе заврши приказната во Вардаровото семејство. По, повеќегодишното финансирање, рускиот сопственик Сегеј Самсоненко преку соопштение во Македонски спорт ја информира јавноста дека се повлекува од ...

Самсоненко: Емотивен кра(х)ј на една врска од интерес

Нова ТВ - 11.08.2017

Рускиот бизнисмен, Сергеј Самсоненко со писмо до јавноста соопшти дека се повлекува од „Вардар“. Мистериозниот мултимилионер кој никогаш не кажа доволно уверлива приказна за неговата ‘љубов на прв поглед’ во Македонија ја напушта љубената земја ...

Ќе има ли нова епизода од „играта“: Кој прв ќе го моли Самсоненко да остане?!

Екипа - 11.08.2017

Билетите за Фенербахче се огромни 3.000 денари. Па нормални ли се тие од Вардар?! Алооо, Самсоненко… Сакаш со еден потег ли да си ги вратиш сите вложени пари?! Па вакви сте, такви сте, не ли ви е срам?! Се вратил Сергеј Самсоненко синоќа во ...

Самсоненко пресече, билетите за Фенербахче по 300 денари

МКД - 11.08.2017

Сопственикот на ФК Вардар, Сергеј Самсоненко реши да излезе во пресрет на барањата на навивачите и одлучи сите билети за дуелот со Фенербахче да се продаваат по 300 денари Бизнисменот од Русија, кој најави дека по крајот на сезоната се повлекува од ...

Шок! Самсоненко ЗАМИНУВА од Вардар!

Спортски - 11.08.2017

Првиот човек на Вардар, Сергеј Самсоненко ги шокираше фановите на најголемиот спортски колектив во државава и на големо изненадување потврди дека се повлекува од семејството Вардар. Русинот со писмо и се обрати на јавноста во Македонија и потврди ...

Самсоненко писмено се збогува од Вардар

Канал5 - 11.08.2017

Самсоненко му рече збогум на Вардар. Главниот финансиер на „црвено-црните“ во отворено писмо ја соопшти својата одлука. Револтиран од се почестите напади на навивачите но и публиката, рускиот тајкун вели дека повеќе не може да го издржи притисокот ...

Сергеј Самсоненко: доста е!

SportMedia - 11.08.2017

Веднаш по вражањето во главниот град, првиот човек на Вардар, господинот Сергеј Самсоненко одлучи да и се обрани на спортската јавност во нашата земја. Во своето писмо г. Самсоненко најавува дека ова ќе биде последната сезона во која ќе биде ...

Новата влада го избрка Самсоненко

Курир - 11.08.2017

Животот кој беше најавуван од новата владеачка гарнитура очигледно може да преставува смрт за спортот во Македонија. Само по три месеци откако СДСМ и Зоран Заев дојдоа на власт, најголемиот инвеститор во македонскиот спорт и човекот чии инвестиции ...

Самсоненко чести за „збогум“: Билетите за Фенербахче по 300 денари

Екипа - 11.08.2017

Од 3.000 денари, сега 300 денари. Играта што најверојатно беше однапред смислена, а се откри со признанието на Сергеј Самсоненко дека си заминува од семејството Вардар, е заокружена со „честење“ за ‘збогум’, кога се во прашање билетите за ...

Читај го меѓу редови соопштението на Самсоненко

Спортклуб - 11.08.2017

Рускиот бизнисмен Сергеј Самсоненко утрово со соопштение објави дека се повлекува од екипите на ЖРК Вардар, РК Вардар и ФК Вардар. Работите се убаво “завиткани во обланда“, но ако прочитате меѓу редови тоа би изгледало некако вака: “Дечки успеавме ...

Самсоненко си заминува од Вардар

Фокус - 11.08.2017

Рускиот бизнисмен, Сергеј Самсоненко, најави дека си заминува ФК Вардар по крајот на сезоната. Во писмо испратено до јавноста пишува дека сите три спортски клуба ќе им ги врати на поранешните сопственици во одлична состојба.

Самсоненко си оди од Вардар

Сакам да кажам - 11.08.2017

Сергеј Самсоненко се повлекува од трите спортски клуба Вардар, соопшти рускиот бизнисмен преку писмо објавено од „ Македонски спорт “. Тој вели дека ќе инвестира во двата ракометни и фудбалскиот клуб до крајот на сезоната и потоа ќе ги врати на ...

Кликата на СДСМ среќна што уништи успешен спортски проект

Нетпрес - 11.08.2017

„Успехот“ на новата Влада на Заев просто да го набрка најголемиот во историјата инвеститор во македонскиот спорт, значи и згаснување на надежите на илјадниците семејства чиишто млади поколенија добиваа стручно спортско образование, било во ...

Самсоненко пресече: Билетите за дуелот Вардар - Фенербахче ќе чинат 300 денари!

Gol.mk - 11.08.2017

Фудбалската јавност беше изненадена и револтирана по откривањето на цените на билетите за натпреварот Вардар - Фенервахче во рамки од плеј-офот за Лигата на Европа. Билетите првично беа одредени на цени од 3.000, 2.500 и 2.000 денари, што беше ...

И балканските медиуми се потресоа за Сергеј Самсоненко (ФОТО)

Sport 1 - 11.08.2017

Сергеј Самсоненко е добро познато име не само во Македонија, туку и ширум цела Европа, а на Балканот будно се следи секој негов чекор. Неговата успешна приказна со Вардар балканските медиуми ја следеа и пренесуваа секојдневно, а неговата одлука да ...

Самсоненко драстично ги намали цените- билет за Вардар-Фенербахче речиси џабе за сите!

Курир - 11.08.2017

Во врска со билетите за натпреварот Вардар-Фенербахче, одлучив да ги продаваме сите билети по единечна цена од 300 денари, без разлика на сектор или трибина, напиша во своето проштално писмо сопственикот на Вардар, Сергеј Самсоненко.

Самсоненко си оди од Вардар

10без10 - 11.08.2017

Главниот спонзор и финансиер на Вардар и инвеститор на повеќе полиња во спортот во Македонија, русинот Сергеј Самсоненко, реши да го напушти Варадар. Тој, за својата причина го наведува настанот со навивачите Комити, кои како реакција на цената на ...

Самсоненко заминува од Вардар, билетите со Фенербахче намалени на 300 денари

Шеталиште - 11.08.2017

Рускиот милионер и сопственик на Вардар утрово писмо и се обрати на јавноста во кое наведува дека го напушта Вардар после завршување на сезоната. Прочитајте го целосното соопштение во ...

Самсоненко се повлекува од Вардар, картите намалени на 300 денари

Оff.net - 11.08.2017

Сопственикот на Вардар утрово неочекувано преку соопштение ја информираше јавноста дека ја напушта раководната функција од трите клуба кои под закрила на спортското друштво Вардар беа во негова ...

Сергеј Самсоненко најави заминување од Вардар

Канал 77 - 11.08.2017

Сергеј Самсоненко, сопственикот на трите клуба чие обележје е црвено-црната боја, машкиот и женскиот ракометен клуб и фудбалскиот клуб Вардар, најави дека ова е последна сезона во која тој како инвеститор ќе вложува во сите три спортски клуба во ...

Отворено писмо до Самсоненко руши рекорди на читаност на ФБ

Курир - 11.08.2017

Отворено писмо до братот Самсоненко ! вака насловен пост на фејсбук се шири со молскавична брзина и има над 3 000 лајка за неполн час.. ви го пренесуваме во целост Читај овде ти Сергеје Самсоненко.

Самсоненко се повлекува од „Вардар“- што се крие во позадината?

Локално - 12.08.2017

Сергеј Самсоненко – дојде во Македонија, есента 2006 година. Само неколку месеци по победата на Никола Груевски и ВМРО ДПМНЕ на тогашните парламентарни избори. Сега најавува заминување, случајно или не, откако Груевски замина во опозиција.

Сергеј Самсоненко СИ ЗАМИНУВА од Вардар на крајот од сезоната!

Gol.mk - 11.08.2017

Рускиот милионер и прв човек на Вардар, Сергеј Самсоненко со писмо и се обрати на јавноста во Македонија во кое изјави дека оваа сезона ќе биде последна за него како предводник на македонскиот спортски бренд.

ВМРО-ДПМНЕ го донесе, СДСМ го избрка Самсоненко

Нетпрес - 11.08.2017

Животот кој беше најавуван од новата владејачка гарнитура очигледно може да преставува смрт за спортот во Македонија. Само по три месеца откако СДСМ и Зоран Заев дојдоа на власт, најголемиот инвеститор во македонскиот спорт и човекот чии инвестиции ...

Самсоненко драстично ги намали цените - билет за Вардар-Фенербахче речиси џабе за сите!

Скопје инфо - 11.08.2017

Во врска со билетите за натпреварот Вардар-Фенербахче, одлучив да ги продаваме сите билети по единечна цена од 300 денари, без разлика на сектор или трибина, напиша во своето проштално писмо сопственикот на Вардар, Сергеј Самсоненко.

Отворено писмо до братот Самсоненко!

Пулс24 - 12.08.2017

Отворено писмо до братот Самсоненко ! Читај овде ти Сергеје Самсоненко. Читај овде сега !! Ја прочитав твојава изјава, секаде ја има. Ги прочитав и коментарите од народов. Ако не си прочитал ти, еве ќе ти кажам шо пишуе.

Самсоненко: Си одам од Вардар!

Екипа - 11.08.2017

Рускиот газда Сергеј Самсоненко откри дека се повлекува од семејството Вардар. Се случи тоа што многумина го очекуваа, тој се повлекува од ФК Вардар, РК Вардар и ЖРК Вардар. По завршувањето на сезоната, а можеби и порано, ќе ги врати трите клуба на ...

Отворено писмо до Самсоненко руши рекорди на читаност на ФБ

Скопје инфо - 12.08.2017

Отворено писмо до братот Самсоненко ! вака насловен пост на фејсбук се шири со молскавична брзина и има над 3 000 лајка за неполн час.. ви го пренесуваме во целост: Читај овде ти Сергеје Самсоненко.

Сергеј Самсоненко се повлекува од Вардар

Нетпрес - 11.08.2017

Рускиот милионер и прв човек на Вардар, Сергеј Самсоненко со писмо и се обрати на јавноста во Македонија во кое изјави дека оваа сезона ќе биде последна за него како предводник на македонскиот спортски бренд, објавува порталот „ Gol.mk “.

Љубовта меѓу Вардар и Самсоненко заврши, Русинот си заминува на крајот од сезоната

Република - 11.08.2017

Рускиот милионер и прв човек на Вардар, Сергеј Самсоненко со писмо и се обрати на јавноста во Македонија во кое изјави дека оваа сезона ќе биде последна за него како предводник на македонскиот спортски бренд.

Русинот повлече потег: Самсоненко си заминува од Вардар!

Дерби - 11.08.2017

Вардаровото семејство и трите клубови фудбалскиот и двата ракометни (машкиот и женскиот) ќе останат без главниот спонзор, рускиот бизнисмен Сергеј Самсоненко. Тој се обрати преку соопштение во кое истакна дека е разочаран од тоа што се случува во ...

Љубовта заврши – Самсоенко си заминува од Вардар

Sport M - 11.08.2017

Рускиот милионер и прв човек на Вардар, Сергеј Самсоненко со писмо и се обрати на јавноста во Македонија во кое изјави дека оваа сезона ќе биде последна за него како предводник на македонскиот спортски бренд.

Шок: Самсоненко си заминува од Вардар!

Спортклуб - 11.08.2017

Сопственикот на ФК, РК и ЖРК Вардар, Сергеј Самсоненко донесе одлука од идната година да ги напушти овие клубови. Во соопштение објавено утринава, рускиот бизнисмен објави дека е навреден од се она што се пишуваше последните денови во врска со ...

Самсоненко: Доживеав линч, заминувам од Вардар, билетите со Фенербахче ќе чинат 300 денари

ТВ21 - 11.08.2017

Рускиот милионер и прв човек на Вардар, Сергеј Самсоненко со писмо и се обрати на јавноста во Македонија во кое изјави дека оваа сезона ќе биде последна за него како предводник на македонскиот спортски бренд.

Самсоненко не ги издржа критиките, се повлекува од сите клубови

Фактор - 11.08.2017

Рускиот бизнисмен Сергеј Самсоненко повеќе нема да инвестира во спортските клубови во Македонија и на само неколку месеци по освојувањето на Лигата на шампионите со РК Вардар решил целосно да се повлече од македонскиот спорт.

Самсоненко револтиран си заминува на крајот на сезоната

Пулс24 - 11.08.2017

Рускиот милионер и прв човек на Вардар, Сергеј Самсоненко со писмо и се обрати на јавноста во Македонија во кое изјави дека оваа сезона ќе биде последна за него како предводник на македонскиот спортски бренд.

Самсоненко: Си одам од Вардар!

Вечер - 11.08.2017

Во врска со билетите за натпреварот Вардар-Фенербахче, одлучив да ги продаваме сите билети по единечна цена од 300 денари, без разлика на сектор или трибина. На сите кои купиле билет по стара цена, средствата ќе им бидат рефундирани Веднаш по ...

Сергеј Самсоненко се повлекува од Вардар на крајот на сезоната!

24 Ракомет - 11.08.2017

Првиот човек на спортското друштво Вардар и спонзор на фудбалскиот и двата ракометни клуба, Сергеј Самсоненко, со писмо и се обрати на македонската јавност. Во писмото кое беше објавено во дневниот спортски весник „Македонски спорт“ , се вели дека ...

Шок! Самсоненко ЗАМИНУВА од Вардар!

Таратур - 11.08.2017

Првиот човек на Вардар, Сергеј Самсоненко ги шокираше фановите на најголемиот спортски колектив во државава и на големо изненадување потврди дека се повлекува од семејството Вардар. Русинот со писмо и се обрати на јавноста во Македонија и потврди ...

Сергеј Самсоненко се повлекува: Доста е!

Вистина.мк - 11.08.2017

Веднаш по враќањето во главниот град, првиот човек на Вардар, господинот Сергеј Самсоненко одлучи да и се обрани на спортската јавност во нашата земја. Во своето писмо г. Самсоненко најавува дека ова ќе биде последната сезона во која ќе биде ...

Самсоненко ги намали билетите за Вардар - Фенербахче на 300 денари и реши да си замине!?

Sport 1 - 11.08.2017

Рускиот бизнисмен и сопственик на ФК, РК и ЖРК Вардар испрати издраматизирано писмо до медиумите со кое најави повлекување од трите клуба поради реакциите на јавноста и навивачите за високите цени за дуелот со Фенербахче.

Самсоненко се повлекува од Вардар: Не заслужувам вакви навреди!

еМагазин - 11.08.2017

Сопственикот на трите клуба на Вардар, Сегеј Самсоненко се повлекува. Неговата одлука испратена до медиумите ја објавуваме во целост: „Вчеравечер се вратив во Скопје и бев длабоко вознемирен од сето она што го прочитав во медиумите, на социјалните ...

Сергеј Самсоненко реши да престане со спонзорството на Вардар

Либертас - 11.08.2017

Рускиот бизнисмен Сергеј Самсоненко реши да престане со спонзорството на Вардар Следува соопштението на Самсоненко во целост Почитувани граѓани на Македонија, пријатели! Вчеравечер се вратив во Скопје и бев длабоко вознемирен од сето она што го ...